Appartement te koop: IJburglaan 896, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenIJburglaan 896

IJburglaan 896

Rieteilanden-West, Amsterdam

€ 777.000
Buurt Rieteilanden-West, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Al 316 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 73 dagen
Populaire buurt voor doorstromers
38% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een ruim appartement in een groene Amsterdamse buurt

Dit appartement aan de IJburglaan 896 ligt in de rustige, groene buurt Rieteilanden-West op IJburg. Met 116 m² woonoppervlak en energielabel B is het een comfortabele woning voor wie van water en natuur houdt. De prijs van €777.000 is marktconform voor een appartement in deze buurt, waar het gemiddelde aanbod rond de €1.054.400 ligt. Bekijk ook andere appartementen in Amsterdam voor een breder beeld.

De buurt Rieteilanden-West

Rieteilanden-West is een rustige, groene wijk met veel water en speelplekken. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Heel gescheiden, veel groepjes en afkomsten. Mooie natuur en veel sport- en speelgelegenheid. Lastiger te komen vanwege tram 26." De buurt telt veel gezinnen en de woningen zijn relatief ruim. Meer over de buurt Rieteilanden-West lees je op de buurtpagina.

Het dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen loop je in een paar minuten naar de Albert Heijn om de hoek. Ook Vomar en Dekamarkt zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Willibrordschool (twee straten verder) of de basisschool De Archipel. Voor voortgezet onderwijs is het Montessori Lyceum Terra Nova op tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Over de aanbieding

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaars Anno Nu en Pararius.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt1 juli 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 777.000
Prijs per m²€ 6.698
Woonoppervlakte116m²
Perceeloppervlakte2531m²
Bouwjaar2003
EnergielabelB
BuurtRieteilanden-West
WijkIJburg-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

IJburglaan 896, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.8
Guusje
15-11-2025
Heel gescheiden

Veel groepjes en afkomsten Mooie natuur en veel sport en speel gelegenheid Lastiger tekomen vanwege tram 26

Buurt statistieken

Gegevens uit Rieteilanden-West

Inwoners2.665
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Rieteilanden-West

Woningvoorraad965
Gem. WOZ-waarde€ 913.000
Koopwoningen66%
Huurwoningen34%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Albert Heijn
IJburglaan 719
603m
Vomar
IJburglaan 605
777m
Dekamarkt
Pampuslaan 45
823m

Scholen

73 binnen 5 km

SBO Het Spectrum vestiging IJburg
Speciaal onderwijs · 40 leerlingen
232m
Willibrordschool
Basisonderwijs · 342 leerlingen
272m
Montessori Lyceum Terra Nova
Voortgezet onderwijs · 517 leerlingen
581m

Veelgestelde vragen

Over IJburglaan 896, Amsterdam

Welk energielabel heeft IJburglaan 896?

De woning aan IJburglaan 896 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €777.000 een eerlijke prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €777.000 ligt 26% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.054.400) en is gelijk aan de mediaanprijs. De gemiddelde prijs per m² in Rieteilanden-West is €6.201, terwijl dit appartement uitkomt op €6.698 per m². Dat is iets boven het buurtgemiddelde, maar de woning is met 116 m² kleiner dan het gemiddelde van 170 m². De prijs is daarmee marktconform.

Hoe is de bereikbaarheid van Rieteilanden-West?

De buurt is bereikbaar via tram 26, die IJburg met Amsterdam Centraal verbindt. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,3 km afstand. De omgevingsadressendichtheid is 2.161 adressen per km², wat duidt op een sterk stedelijk gebied.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je een Albert Heijn (603 m), Vomar (777 m) en Dekamarkt (823 m). Er zijn meerdere basisscholen, zoals de Willibrordschool (272 m) en De Archipel (688 m). Ook is er een kinderdagverblijf op 300 m. Voor recreatie zijn er parken en speelplekken, en het IJmeer ligt vlakbij.

Hoe is de veiligheid in Rieteilanden-West?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 39 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief laag voor een stedelijke omgeving. De buurt wordt als rustig en veilig ervaren, mede door het groene karakter en de vele gezinnen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het appartement heeft energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. In de buurt heeft 71,4% van de woningen label A en 28,6% label B. Label B is dus bovengemiddeld zuinig voor deze buurt. De woning is gebouwd in 2003, wat bijdraagt aan een goede isolatie.

Zijn er veel koopwoningen in deze buurt?

In Rieteilanden-West is 66% van de woningen koopwoningen. De buurt heeft 965 woningen, waarvan 56% eengezinswoningen. Er staan momenteel 5 koopwoningen te koop, met een gemiddelde vraagprijs van €1.054.400. De verkochte woningen gingen gemiddeld in 73 dagen van de hand.