Appartement te koop: IJsclubstraat 23A02, Rotterdam
Verkocht onder voorbehoud
KopenRotterdamAppartementenIJsclubstraat 23A02

IJsclubstraat 23A02

Kralingen West, Rotterdam

€ 285.000
Buurt Kralingen West, RotterdamBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 276m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in Kralingen West

Dit appartement aan de IJsclubstraat in Kralingen West ademt de sfeer van een oude Rotterdamse volksbuurt, met een knipoog naar het chique van de Kralingse Plas. Het is een woning uit 1916, met een energielabel C, en dat zie je terug in de royale plafondhoogtes en de klassieke indeling. Met 49 vierkante meter is het compact, maar de ligging maakt veel goed. De vraagprijs van €285.000 is scherp te noemen, zeker vergeleken met het buurtgemiddelde van €457.345. Het is een van de appartementen in Rotterdam die betaalbaar blijven in een stad waar de prijzen flink zijn gestegen.

Kralingen West: rustig, groen en stads

De buurt Kralingen West scoort een 8,91 uit 4 bewonersreviews. "Het is aardig rustig, alles is dichtbij en heel fijn wonen", zegt een bewoner. Een ander noemt het "schoon en vol met groen", al wordt soms onveiligheid genoemd. De buurt is dichtbevolkt met veel eenpersoonshuishoudens (35%) en een mix van jong en oud. De Kralingse Plas is om de hoek. De stedelijkheid is zeer hoog (omgevingsadressendichtheid 5779), maar de rust in de straat overheerst.

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

De Albert Heijn op 276 meter is je dagelijkse supermarkt, en ook Ekoplaza en Aldi zijn op loopafstand. Voor schoolgaande kinderen is het Libanon Lyceum (locatie Ramlehweg) twee straten verder, en de Bavokring (basisonderwijs) op vijf minuten lopen. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen, van restaurants tot parken. Het treinstation is op 1,7 km, maar de tram en bus zijn dichterbij.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Kolpa van der Hoek Makelaars Rotterdam. De vraagprijs is marktconform voor een appartement van deze grootte in deze buurt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 285.000
Prijs per m²€ 5.816
Woonoppervlakte49m²
Perceeloppervlakte88m²
Bouwjaar1916
EnergielabelC
BuurtKralingen West
WijkKralingen-Crooswijk
GemeenteRotterdam

Locatie

IJsclubstraat 23A02, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 4 bewoners

9.3
J.d.l
19-05-2025
Rustig

Het is aardig rustig alles is dichtbij en heel fijn wonen

8.8
Sara
16-08-2024
Schoon en vol met groen

Soms onveilig verder schoon nieuw en vlak bij de Kralingse plas.

7.6
Hugo
31-05-2024
Een fijne buurt.

Goede ervaringen geen problemen genoeg voorzieningen gewoon fijn

10
Madelon Vos
30-08-2023
Gezellige studentikoze buurt

Ik woon in de Appartementen Van Kralingen, hartje Kralingen aan de Lusthofstraat. De winkelstraat van Kralingen van oudsher. Hier vind je de beste slager Van Linschoten, een echte groenteboer Vreugdenhil, echte bakkers, een Rotterdamse kaaswinkel De Amstelhoeve, slijterij Den Toom. En een heel fijn publiek dat hier in de buurt woont, van jong tot oud en overal vandaan. Er zijn veel buitenlandse studenten, die aan de Erasmus Universiteit studeren. Kortom: Rotterdam op z’n best!

Buurt statistieken

Gegevens uit Kralingen West

Inwoners16.045
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Kralingen West

Woningvoorraad8.135
Gem. WOZ-waarde€ 360.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

97 binnen 5 km

Albert Heijn
Oudedijk 149
276m
Albert Heijn
Vlietlaan 61
450m
Ekoplaza
Lusthofstraat 97
556m

Scholen

196 binnen 5 km

Libanon Lyceum (locatie Ramlehweg)
Voortgezet onderwijs · 588 leerlingen
205m
Libanon Lyceum (locatie Mecklenburglaan)
Voortgezet onderwijs · 563 leerlingen
325m
De Bavokring
Basisonderwijs · 273 leerlingen
447m

Veelgestelde vragen

Over IJsclubstraat 23A02, Rotterdam

Welk energielabel heeft IJsclubstraat 23A02?

De woning aan IJsclubstraat 23A02 in Rotterdam heeft energielabel C.

Is €285.000 een realistische prijs voor dit appartement?

Ja, de prijs is scherp. De gemiddelde vraagprijs in Kralingen West is €457.345, maar dat is voor woningen met gemiddeld 88 m². Dit appartement is 49 m², dus de prijs per m² (€5.816) ligt iets boven het buurtgemiddelde van €5.139. Het is een eerlijke prijs voor een woning met energielabel C en een bouwjaar 1916.

Hoe is de buurt Kralingen West om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,91. Ze waarderen de rust, de nabijheid van voorzieningen en het groen. De Kralingse Plas is op loopafstand. Wel wordt soms onveiligheid genoemd. De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor mijn energiekosten?

Het energielabel is C. Dat is redelijk zuinig voor een woning uit 1916. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een label D of lager, maar het is niet zo zuinig als een modern appartement met label A. In de buurt heeft 25% van de koopwoningen label A, 16,7% label B en 16,7% label C.

Zijn er scholen en supermarkten in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, waaronder Albert Heijn op 276 meter en Ekoplaza op 556 meter. Ook zijn er scholen zoals het Libanon Lyceum (voortgezet onderwijs) op 205 meter en De Bavokring (basisonderwijs) op 447 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation is op 1,7 km afstand, dus op loopafstand. Daarnaast zijn er bus- en tramhaltes in de buurt.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Kralingen West stonden woningen gemiddeld 70 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is relatief snel, wat aangeeft dat de vraag goed is. Dit appartement is met een scherpe prijs mogelijk nog sneller verkocht.