Appartement te koop: Mauritsstraat 149, Rotterdam
KopenRotterdamAppartementenMauritsstraat 149

Mauritsstraat 149

Cool, Rotterdam

€ 320.000
Buurt Cool, RotterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Albert Heijn op 207m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
48% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in hartje Rotterdam

Dit appartement aan de Mauritsstraat 149 combineert de charme van een 19e-eeuws pand met een modern energielabel A. Met 45 m² woonoppervlak is het compact, maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €320.000 ligt aanzienlijk lager dan het buurtgemiddelde, wat het een scherpe optie maakt voor wie in het centrum wil wonen. Het is een van de appartementen in Rotterdam die nu te koop staan.

De buurt Cool: levendig en stedelijk

Cool is een bruisende buurt in het centrum van Rotterdam, met een hoge dichtheid aan voorzieningen en een mix van bewoners. Op basis van vier beoordelingen geven bewoners de buurt een 6,25. Een bewoner zegt: "Erg veel zwervers. Politie is er wel snel, maar jammer dat het nodig is." Een ander noemt het "gaaf". De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen, en de sfeer is dynamisch. CBS-cijfers laten zien dat het aantal misdrijven relatief hoog is, maar de ligging centraal biedt veel gemak. Meer over de buurt Cool lees je op de buurtpagina.

Het dagelijks leven in de straat

In de ochtend haal je om de hoek een broodje bij de Albert Heijn op 207 meter, of loop je twee straten verder naar de Coop. Voor schoolgaande kinderen zijn er basisscholen zoals Augustinus op 490 meter en de Rotterdamse Schoolvereniging op 567 meter. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met de Havo/vwo voor Muziek en Dans op 415 meter. De gemeente Rotterdam biedt een uitgebreid netwerk aan voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en bronnen

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder 't GoeieHuys Kennis van Vastgoed B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt21 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 320.000
Prijs per m²€ 7.111
Woonoppervlakte45m²
Perceeloppervlakte90m²
Bouwjaar1887
EnergielabelA
BuurtCool
WijkRotterdam Centrum
GemeenteRotterdam

Locatie

Mauritsstraat 149, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 4 bewoners

7.0
Marchena
08-02-2026
Ik zoek een woning

Ik zoek een woning

4.0
Sven
26-12-2025
Gaaf

Faaf

5.9
Sven
17-12-2024
Zwervers

Erg veel zwervers. Politie is er wel snel, maar jammer dat het nodif is

8.1
Carolien
19-09-2024
Goed

Een enerverende buurt kinderen speelplaatsen park in de buurt singels horeca altij wel erg levendig genoeg te doen dwz terrasje pakken optocht door de buurt spelende kinderen alsook studenten en ouderen in de.buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Cool

Inwoners6.985
Mannen54%
Vrouwen46%

Woningmarkt

Gegevens uit Cool

Woningvoorraad3.780
Gem. WOZ-waarde€ 374.000
Koopwoningen16%
Huurwoningen84%

Supermarkten

95 binnen 5 km

Albert Heijn
Lijnbaan 121
207m
Albert Heijn
Karel Doormanstraat 398
263m
Coop
Nieuwe Binnenweg 24-30A
270m

Scholen

205 binnen 5 km

Havo/vwo voor Muziek en Dans
Voortgezet onderwijs · 195 leerlingen
415m
Schakelschool de Gaffel
Basisonderwijs · 30 leerlingen
473m
Augustinus
Basisonderwijs · 169 leerlingen
490m

Veelgestelde vragen

Over Mauritsstraat 149, Rotterdam

Welk energielabel heeft Mauritsstraat 149?

De woning aan Mauritsstraat 149 in Rotterdam heeft energielabel A.

Is €320.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €320.000 ligt 38% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€517.750) en ook onder de mediaan (€449.500). Het appartement is met 45 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 85 m². De prijs per m² is met €7.111 hoger dan het buurtgemiddelde van €6.343, maar de totale prijs is relatief laag door de compacte oppervlakte.

Hoe veilig is de buurt Cool?

In de buurt Cool zijn in de CBS-data 3.624 misdrijven geregistreerd, wat hoog is. Een bewoner noemt 'erg veel zwervers' en dat politie er snel is. Het is een levendige centrumwijk met veel voorzieningen, maar de veiligheidssituatie vraagt om een eigen inschatting.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het appartement heeft energielabel A, wat betekent dat het zeer zuinig is. In de buurt heeft 50% van de woningen label A en 31,5% label A+. Je kunt dus relatief lage stookkosten verwachten, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik.

Zijn er parkeermogelijkheden in de buurt?

De data bevat geen specifieke informatie over parkeren. In het centrum van Rotterdam is parkeren vaak betaald en beperkt. Het is aan te raden om zelf de parkeersituatie ter plekke te bekijken.

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation bevindt zich op 1,0 km afstand, wat ongeveer tien minuten lopen is.

Wat voor soort mensen wonen er in Cool?

De buurt telt 6.985 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (2.560) en jonge mensen tussen 25 en 45 jaar (3.385). Er zijn relatief weinig huishoudens met kinderen (475). De sfeer is stedelijk en divers.

't GoeieHuys Kennis van Vastgoed B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 4 bronnen
't GoeieHuys Kennis van Vastgoed B.V.
goeiehuys.nl
Bekijk
't GoeieHuys Kennis van Vastgoed B.V.