Appartement te koop: Muntstraat 3A, Utrecht
KopenUtrechtAppartementenMuntstraat 3A

Muntstraat 3A

Nobelstraat en omgeving, Utrecht

€ 595.000
Buurt Nobelstraat en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 260m²
256% groter dan gemiddeld in de buurt
Boon's Markt op 414m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
56% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal appartement in de Utrechtse binnenstad

Dit appartement aan de Muntstraat 3A ademt historie. Het pand uit 1650 is onderdeel van de rijke Utrechtse binnenstad, waar grachten en eeuwenoude panden het straatbeeld bepalen. Met 260 m² woonoppervlak is het een uitzonderlijk ruim appartement. De vraagprijs van €595.000 is aan de hoge kant, maar past bij de unieke combinatie van historie, locatie en ruimte. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor een appartementen in Utrecht ligt lager, maar dit object is allesbehalve gemiddeld.

De buurt: Nobelstraat en omgeving

De buurt Nobelstraat en omgeving is het kloppende hart van de Utrechtse binnenstad. Het is een levendige buurt met veel studenten en jonge professionals, wat past bij de 565 inwoners tussen 25 en 45 jaar. De buurt kent een hoge bevolkingsdichtheid en veel voorzieningen op loopafstand. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een zeer stedelijke omgeving met alles wat je nodig hebt om de hoek.

Leven in de straat

De Muntstraat ligt in het centrum, waar je 's ochtends je brood haalt bij de Albert Heijn of Boon's Markt, beide op een paar minuten lopen. Voor de dagelijkse boodschappen zijn er meerdere supermarkten binnen handbereik. Kinderen kunnen naar de Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof, twee straten verder, of naar het St-Gregorius College om de hoek voor voortgezet onderwijs. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid aanbod aan scholen en voorzieningen, allemaal op fietsafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Drieklomp Makelaars en Funda. Het is een uniek object in de buurt, want er staat momenteel slechts één koopappartement te koop in Nobelstraat en omgeving.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt24 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 595.000
Prijs per m²€ 2.288
Woonoppervlakte260m²
Perceeloppervlakte120m²
Bouwjaar1650
BuurtNobelstraat en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Muntstraat 3A, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Nobelstraat en omgeving

Inwoners1.005
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Nobelstraat en omgeving

Woningvoorraad543
Gem. WOZ-waarde€ 461.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

67 binnen 5 km

Boon's Markt
Ganzenmarkt 2-6
414m
Albert Heijn
Nachtegaalstraat 55
414m
Ekoplaza
Nachtegaalstraat 51A
414m

Scholen

128 binnen 5 km

St-Gregorius College
Voortgezet onderwijs · 425 leerlingen
88m
Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof
Basisonderwijs · 205 leerlingen
167m
Vrije School Utrecht
Basisonderwijs · 446 leerlingen
216m

Veelgestelde vragen

Over Muntstraat 3A, Utrecht

Is €595.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €595.000 ligt boven de gemiddelde vraagprijs van €525.000 in de buurt, maar het appartement is met 260 m² ook veel groter dan het buurtgemiddelde van 73 m². De gemiddelde verkoopprijs in de buurt was €599.750, dus de vraagprijs is marktconform voor een woning van deze omvang en op deze locatie.

Hoe is de bereikbaarheid van dit appartement?

Het appartement ligt in de Utrechtse binnenstad, op loopafstand van winkels, restaurants en culturele voorzieningen. Het treinstation Utrecht Centraal is op 2,1 km afstand, goed te doen met de fiets of bus. De auto is minder vanzelfsprekend vanwege de beperkte parkeermogelijkheden in de binnenstad.

Wat voor energielabel heeft deze woning?

In de buurt heeft 50% van de woningen energielabel A+ en 50% label D of lager. Omdat het een monumentaal pand uit 1650 betreft, is het verstandig om bij de makelaar te informeren naar het exacte label en de isolatiemogelijkheden.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de buurt is zeer goed voorzien. Binnen 500 meter vind je meerdere supermarkten, waaronder Albert Heijn en Jumbo. Ook zijn er basisscholen en voortgezet onderwijs op loopafstand, zoals de Openbare Dalton Basisschool Pieterskerkhof (167 m) en het St-Gregorius College (88 m). Daarnaast zijn er restaurants, een park en een bibliotheek in de directe omgeving.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 416 misdrijven geregistreerd. Dit aantal is relatief hoog, wat past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel horeca en winkels. Het is aan te raden om zelf een indruk te krijgen van de veiligheid door een bezoek te brengen op verschillende tijdstippen.