Woning te koop: Lucasbolwerk 18D, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud

Lucasbolwerk 18D

Nobelstraat en omgeving, Utrecht

€ 415.000
Buurt Nobelstraat en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 469m²
542% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 294m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Dit appartement aan het Lucasbolwerk in Utrecht ademt historie. Het bouwjaar 1800 geeft de woning een authentiek karakter, terwijl energielabel C aangeeft dat er al stappen zijn gezet op het gebied van isolatie. Met maar liefst 469 m² woonoppervlak is dit een uitzonderlijk ruime woning, ver boven het gemiddelde in de buurt. De vraagprijs van €415.000 is daarmee aan de lage kant, zeker vergeleken met de gemiddelde verkoopprijs van €599.750 in de buurt. Bekijk ook andere woningen in Utrecht voor een breder beeld.

Buurt Nobelstraat en omgeving

De buurt Nobelstraat en omgeving is een levendig stukje Utrechtse binnenstad. Het is een dichtbevolkte buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking: de meeste inwoners zijn tussen de 25 en 45 jaar. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: het is een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

Het dagelijks leven speelt zich hier grotendeels te voet af. De Jumbo en Albert Heijn liggen om de hoek, op een paar minuten lopen. Voor schoolgaande kinderen zijn er diverse basisscholen en middelbare scholen in de buurt, zoals de Koorschool Utrecht en het St-Gregorius College, beide op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt een uitgebreid aanbod aan stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Lauteslager Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 415.000
Prijs per m²€ 885
Woonoppervlakte469m²
Perceeloppervlakte176m²
Bouwjaar1800
EnergielabelC
BuurtNobelstraat en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteUtrecht

Locatie

Lucasbolwerk 18D, Utrecht

Buurt statistieken

Gegevens uit Nobelstraat en omgeving

Inwoners1.005
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Nobelstraat en omgeving

Woningvoorraad543
Gem. WOZ-waarde€ 461.000
Koopwoningen19%
Huurwoningen81%

Supermarkten

67 binnen 5 km

Jumbo
Biltstraat 74
294m
Albert Heijn
Biltstraat 90 96
360m
Albert Heijn
Voorstraat 38
413m

Scholen

128 binnen 5 km

School aan de Singel (HV) school voor vwo en havo
Voortgezet onderwijs · 105 leerlingen
168m
School aan de Singel, openbare scholengemeenschap voor vbo en mavo
Voortgezet onderwijs · 23 leerlingen
200m
Koorschool Utrecht
Basisonderwijs · 52 leerlingen
239m

Veelgestelde vragen

Over Lucasbolwerk 18D, Utrecht

Welk energielabel heeft Lucasbolwerk 18D?

De woning aan Lucasbolwerk 18D in Utrecht heeft energielabel C.

Is €415.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €415.000 is opvallend laag voor een woning van 469 m² in de Utrechtse binnenstad. Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €599.750, en de gemiddelde prijs per m² is €7.192. Dit appartement komt uit op €885 per m², wat aanzienlijk lager is. Het is echter een oud pand (1800) met energielabel C, dus houd rekening met mogelijke onderhoudskosten.

Hoe is de buurt Nobelstraat en omgeving om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met een hoge bevolkingsdichtheid. Er wonen veel jonge alleenstaanden en stellen. De omgeving biedt talloze voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, scholen en restaurants. Het is een levendige buurt, maar door de ligging in de binnenstad kan het ook druk zijn.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het treinstation ligt op 2,1 km afstand. Dat is ongeveer 25 minuten lopen of een paar minuten met de fiets. De woning is dus goed bereikbaar met het openbaar vervoer.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn diverse scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is Koorschool Utrecht op 239 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er onder andere School aan de Singel (168 m) en St-Gregorius College (245 m).

Hoeveel supermarkten zijn er in de buurt?

Binnen 500 meter vind je meerdere supermarkten, waaronder Jumbo op 294 meter en Albert Heijn op 360 meter. Ook is er een Ekoplaza op 426 meter. Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk zuinig is, maar niet top. In de buurt heeft 50% van de woningen label A+ en 50% label D of lager. Label C is dus gemiddeld. Je kunt verwachten dat de energiekosten meevallen, maar niet extreem laag zijn.