Appartement te koop: Pijnsweg 30, Heerlen
Onder bod
KopenHeerlenAppartementenPijnsweg 30

Pijnsweg 30

Welten-Dorp, Heerlen

€ 499.000
Buurt Welten-Dorp, HeerlenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Ruim woonoppervlak van 182m²
46% groter dan gemiddeld in de buurt
Populaire buurt voor senioren
39% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een ruim appartement in Welten-Dorp

Dit appartement aan de Pijnsweg 30 in Heerlen ademt de sfeer van een ruime, klassieke woning met 182 m² woonoppervlak. Het bouwjaar 1922 geeft het pand karakter, al is het energielabel G een aandachtspunt. Met een vraagprijs van €499.000 zit het aan de hoge kant vergeleken met andere appartementen in Heerlen, maar de oppervlakte is uitzonderlijk groot.

De buurt Welten-Dorp

Welten-Dorp is een rustige, veilige buurt, zoals blijkt uit beoordelingen van bewoners. Een bewoner zegt: "Fijne buurt met leuke mensen, dicht bij school de winkel en andere gelegenheden." Enkele bewoners: "Uit alle cijfers blijkt dat dit een wijk zonder veel problemen of opgaven is." Op basis van drie beoordelingen scoort de buurt een 7,4. De buurt Welten-Dorp telt relatief veel 65-plussers en weinig jongeren.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de PLUS om de hoek (628 m) of de Albert Heijn en Aldi twee straten verder (728 m). Basisschool Martinus (750 m) en het Sintermeertencollege (778 m) zijn op loopafstand. Ook een park of plantsoen vind je naast de deur (400 m). De gemeente Heerlen biedt verder alle voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via O&J Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 499.000
Prijs per m²€ 2.742
Woonoppervlakte182m²
Perceeloppervlakte245m²
Bouwjaar1922
EnergielabelG
BuurtWelten-Dorp
WijkWelten-Benzenrade
GemeenteHeerlen

Locatie

Pijnsweg 30, Heerlen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 3 bewoners

7.8
Daniel
25-05-2025
Fijne buurt

Fijne buurt met leuke mensen, dicht bij school de winkel en andere gelegenheden

8.3
Volmar Delheij
05-06-2024
Dit is een van de beste buurten van de gemeente Heerlen

Uit alle cijfers blijkt dat dit een wijk zonder veel problemen of opgaven is, zij het dat het aandeel 65+ relatief wat hoger ligt en het aandeel jongeren/starters licht daalt.

6.3
Fatma Cadinu
29-07-2023
Mooi en rustig

Ik woon in welten- Heerlen En het is veilige rustige buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Welten-Dorp

Inwoners3.545
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Welten-Dorp

Woningvoorraad1.979
Gem. WOZ-waarde€ 286.000
Koopwoningen72%
Huurwoningen28%

Supermarkten

29 binnen 5 km

PLUS
De Doom 3
628m
Albert Heijn
Homerusplein 9
728m
Aldi
Apollolaan 22
728m

Scholen

48 binnen 5 km

Speciaal Onderwijs Catharina
Speciaal onderwijs · 248 leerlingen
328m
Basisschool Martinus
Basisonderwijs · 233 leerlingen
750m
Sintermeertencollege
Voortgezet onderwijs · 1312 leerlingen
778m

Veelgestelde vragen

Over Pijnsweg 30, Heerlen

Welk energielabel heeft Pijnsweg 30?

De woning aan Pijnsweg 30 in Heerlen heeft energielabel G.

Is €499.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €499.000 ligt fors boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt van €284.500 en ook boven de hoogste vraagprijs van €449.000. Wel is de woning met 182 m² veel groter dan het buurtgemiddelde van 125 m². De prijs per m² is met €2.741 hoger dan het gemiddelde van €2.303 in de buurt. Het is dus een dure woning, maar de extra ruimte verklaart deels de prijs.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het laagste label en betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter. In de buurt heeft 33% van de koopwoningen label A en 67% label C, dus dit appartement steekt ongunstig af.

Hoe is de buurt Welten-Dorp om in te wonen?

Bewoners beoordelen de buurt gemiddeld met een 7,4. Ze noemen het rustig, veilig en fijn, met voorzieningen dichtbij. De buurt heeft relatief veel 65-plussers en weinig jongeren. Het aantal misdrijven is 128 op 3.545 inwoners, wat gemiddeld is. De omgevingsadressendichtheid is 1.119, wat duidt op een matig stedelijk gebied.

Zijn er scholen en winkels in de buurt?

Ja, op loopafstand vind je basisschool Martinus (750 m) en het Sintermeertencollege (778 m). Voor boodschappen zijn er meerdere supermarkten: PLUS op 628 m, Albert Heijn en Aldi op 728 m. Ook een park is dichtbij (400 m). Het treinstation van Heerlen ligt op 2,5 km.

Hoe verhoudt de oppervlakte van 182 m² zich tot andere woningen in de buurt?

Met 182 m² is dit appartement 46% groter dan het gemiddelde van 125 m² in de buurt. Het is een van de grootste koopwoningen die momenteel te koop staan. De gemiddelde verkochte woning in de buurt had een oppervlakte van 125 m², dus dit is uitzonderlijk ruim.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de buurt werden afgelopen periode 33 woningen verkocht met een gemiddelde looptijd van 69 dagen. Dat is iets meer dan twee maanden. De vraagprijs van dit appartement is hoog, dus de verkooptijd kan langer zijn.