Appartement te koop: Potgieterlaan 8V, Leiden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeidenAppartementenPotgieterlaan 8V

Potgieterlaan 8V

Haagweg-Noord, Leiden

€ 435.000
Buurt Haagweg-Noord, LeidenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor starters
38% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Rustig wonen in een levendige stad

Dit appartement aan de Potgieterlaan in Leiden biedt een fijne balans tussen rust en stedelijk leven. Het is een lichte woning van 77 m² met energielabel B, gebouwd in 1999. De vraagprijs van €435.000 is marktconform voor appartementen in Leiden.

Buurt Haagweg-Noord

De buurt Haagweg-Noord is een gemengde wijk met een mix van culturen en leeftijden. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt een 8,1. Een bewoner zegt: "Gezellig, iedereen maakt wel een praatje met elkaar op straat." Een ander noemt het "een oase van rust, bewoond door echte Leidenaren." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge gezinnen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo op 767 meter, of bij AH to go en Aldi op 801 meter. Basisscholen zoals de Eerste Leidse Schoolvereniging (403 m) en Basisschool Pacelli (636 m) zijn op loopafstand. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Finke makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 435.000
Prijs per m²€ 5.649
Woonoppervlakte77m²
Perceeloppervlakte1192m²
Bouwjaar1999
EnergielabelB
BuurtHaagweg-Noord
WijkBos- en Gasthuisdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Potgieterlaan 8V, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.9
Sabine Biekart
18-10-2025
Jong oud een mix van verschillende culturen enmileu

Gezellig,iedereen maakt wel een praatje Met elkaar op straat. We worden goed op de hoogte gehouden wat er afspreld in de buurt omgeving via Nieuws brief. En dan wordt er een informatie avond gehouden. In de speeltuin Er mag wel vaker de wijkagent door de buurt gaan

8.4
Sabine
12-10-2025
Jong oud nieuwbouw oud

Ze letten goed op elkaar. Iedereen maakt wel eens een praatje Er komen steeds meer jonge gezinnen met kinderen dan gebeurt er weer wat meer Spelende kinderen gezellig voor de oudere Die niet meer werken maar wel thuis zijn of alleen zijn.

7.1
Jorn IJkhout
31-05-2024
Rustige buurt

Mijn buurt is een oase van rust, bewoond door echte Leidenaren. Het is erg centraal gelegen, vlak bij Leiden Centraal en het centrum van Leiden. Ondanks de centrale ligging is de buurt opvallend stil. De mensen hier zijn erg op zichzelf en gesloten; ik ken mijn buren niet goed. Hoewel groen in de buurt ontbreekt, is er wel een speeltuin aanwezig. Al met al biedt de buurt een rustige omgeving, ondanks de beperkte sociale interactie en het gebrek aan groenvoorzieningen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Haagweg-Noord

Inwoners1.840
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Haagweg-Noord

Woningvoorraad956
Gem. WOZ-waarde€ 400.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Jumbo
Stationsweg 44
767m
AH to go
Stationsplein 32
801m
Aldi
Stationsplein 220 - 230
801m

Scholen

99 binnen 5 km

Eerste Leidse Schoolvereniging
Basisonderwijs · 294 leerlingen
403m
Basisschool Pacelli
Basisonderwijs · 112 leerlingen
636m
De Morskring
Basisonderwijs · 396 leerlingen
638m

Veelgestelde vragen

Over Potgieterlaan 8V, Leiden

Welk energielabel heeft Potgieterlaan 8V?

De woning aan Potgieterlaan 8V in Leiden heeft energielabel B.

Is €435.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €435.000 ligt iets boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€422.500) en de mediaan (€420.000). De gemiddelde prijs per m² in Haagweg-Noord is €5.314, wat voor dit appartement van 77 m² neerkomt op €5.649 per m². De prijs is daarmee aan de hoge kant, maar niet extreem.

Hoe is de buurt Haagweg-Noord om in te wonen?

Bewoners geven de buurt een 8,1. Het is een rustige, gemengde wijk met een mix van culturen en leeftijden. Er wordt goed op elkaar gelet en er is een speeltuin. Sommigen vinden de sociale interactie beperkt, maar over het algemeen wordt de rust gewaardeerd.

Wat is de afstand tot het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,4 km afstand, ongeveer 17 minuten lopen. Dat is een redelijke loopafstand voor dagelijks gebruik.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand, zoals Jumbo (767 m), AH to go (801 m) en Aldi (801 m). Ook zijn er basisscholen dichtbij, zoals de Eerste Leidse Schoolvereniging (403 m) en Basisschool Pacelli (636 m).

Hoeveel appartementen staan er te koop in Haagweg-Noord?

Op dit moment staan er 4 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan dit appartement er één is. De gemiddelde oppervlakte van de beschikbare woningen is 80 m².

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is B, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 40% van de woningen label B, 20% label A en 20% label C of lager. Label B is dus gemiddeld voor deze buurt.

Finke makelaars
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen
Finke makelaars
finkemakelaars.nl
Bekijk
Finke makelaars
funda.nl
Bekijk