Appartement te koop: Prinsengracht 657B, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPrinsengracht 657B

Prinsengracht 657B

Leidsegracht-Noord, Amsterdam

€ 590.000
Buurt Leidsegracht-Noord, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 138m²
138m² woonoppervlakte
AH to go op 234m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Aan de Prinsengracht

Dit appartement uit 1905 combineert klassieke grachtenpandcharme met een modern energielabel A. Met 138 m² woonoppervlak is het ruim opgezet. De vraagprijs van €590.000 is aan de hoge kant voor een appartement van deze omvang, maar past bij de schaarste in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde prijs voor appartementen in Amsterdam ligt hoger, maar dit object is scherp geprijsd ten opzichte van het buurtgemiddelde van €1.869.500.

Leidsegracht-Noord

De buurt Leidsegracht-Noord is een van de meest stedelijke plekken van Amsterdam, met een omgevingsadressendichtheid van 10.055 adressen per km². Het is een buurt met veel alleenstaanden (295 eenpersoonshuishoudens) en relatief weinig gezinnen. De sfeer is levendig, met veel restaurants en winkels om de hoek. Op basis van de beschikbare data zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: een hoge mate van stedelijkheid en een mix van jong en oud.

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij de Albert Heijn om de hoek (twee straten verder) of bij de Jumbo op loopafstand. Voor de kinderen zijn er basisscholen zoals de 14e Montessorischool De Jordaan op vijf minuten lopen en het Barlaeus Gymnasium op tien minuten. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau, met parken en culturele instellingen binnen handbereik.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Prins van Wijngaarden BV aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 590.000
Prijs per m²€ 4.275
Woonoppervlakte138m²
Perceeloppervlakte151m²
Bouwjaar1905
EnergielabelA
BuurtLeidsegracht-Noord
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinsengracht 657B, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsegracht-Noord

Inwoners715
Mannen53%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Leidsegracht-Noord

Woningvoorraad454
Gem. WOZ-waarde€ 1.113.000
Koopwoningen42%
Huurwoningen57%

Supermarkten

151 binnen 5 km

AH to go
Leidsestraat 106 108
234m
Albert Heijn
Elandsgracht 13A
327m
Ekoplaza
Elandsgracht 118
333m

Scholen

218 binnen 5 km

14e Montessorischool De Jordaan
Basisonderwijs · 372 leerlingen
345m
OBS Leonardo da Vinci
Basisonderwijs · 185 leerlingen
406m
Jordaan College - iHub onderwijs (voorheen Altra)
Speciaal onderwijs · 71 leerlingen
437m

Veelgestelde vragen

Over Prinsengracht 657B, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinsengracht 657B?

De woning aan Prinsengracht 657B in Amsterdam heeft energielabel A.

Is €590.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €590.000 is aan de hoge kant voor een appartement van 138 m² in deze buurt, maar past bij de schaarste. In de buurt Leidsegracht-Noord ligt de gemiddelde verkoopprijs van koopwoningen op €2.330.444, maar dat betreft een klein aantal transacties. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €9.834, wat voor dit appartement neerkomt op €4.275 per m², fors lager dan het buurtgemiddelde. De prijs is dus marktconform gezien de oppervlakte en het energielabel A.

Hoe is de buurt Leidsegracht-Noord om in te wonen?

Leidsegracht-Noord is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge professionals, en de sfeer is levendig. De buurt heeft een hoog aantal misdrijven (205), maar dat past bij de dichtheid. Er zijn veel restaurants, winkels en culturele plekken. Het is een populaire buurt voor wie van stadse drukte houdt.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

Het energielabel is A, wat betekent dat de woning zeer zuinig is. Dit label is bijzonder voor een pand uit 1905, dus er is waarschijnlijk goed geïsoleerd en er zijn moderne installaties. De stookkosten zullen relatief laag zijn, al zijn exacte bedragen afhankelijk van je gebruik. In de buurt hebben alle woningen energielabel D of lager, dus dit appartement steekt er gunstig bovenuit.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De 14e Montessorischool De Jordaan (basisonderwijs) ligt op 345 meter, OBS Leonardo da Vinci op 406 meter. Voor voortgezet onderwijs zijn er het Barlaeus Gymnasium (586 meter) en Huygens College (705 meter). Ook is er een kinderdagverblijf op 400 meter.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

De auto is geen aanrader vanwege de beperkte parkeermogelijkheden in de grachtengordel.

Wat voor type woning is dit en wat is de staat van onderhoud?