Appartement te koop: Zoutkeetsplein 10-2, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenZoutkeetsplein 10-2

Zoutkeetsplein 10-2

Zeeheldenbuurt, Amsterdam

€ 465.000
Buurt Zeeheldenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Jumbo op 388m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
36% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een appartement met karakter in de Zeeheldenbuurt

Dit appartement aan het Zoutkeetsplein ademt de sfeer van een oude Amsterdamse volksbuurt, met een bouwjaar van 1882. Met 54 vierkante meter woonoppervlak is het compact, maar de ligging in een rustige straat vlak bij het IJ maakt het bijzonder. De vraagprijs van €465.000 is scherp vergeleken met andere appartementen in Amsterdam, waar de gemiddelde vraagprijs in de buurt rond de €651.667 ligt.

De buurt: Zeeheldenbuurt

De Zeeheldenbuurt is een levendige, centraal gelegen buurt in Amsterdam. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Super leuk we leven als familie samen elkaar helpen trappenhuis schoonhouden onkruiden rieuwineren ook op elkaars spullen letten etc." De buurt telt bijna 2000 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De buurt Zeeheldenbuurt heeft een zeer hoge stedelijkheidsgraad, met een omgevingsadressendichtheid van 5708 adressen per vierkante kilometer.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar basisschool De Zeeheld, die om de hoek zit. Voor de dagelijkse boodschappen is Jumbo twee straten verder, en Albert Heijn op vijf minuten lopen. Ook Ekoplaza is vlakbij voor biologische producten. De buurt heeft een dorps karakter met veel onderlinge betrokkenheid, zoals de review laat zien. De gemeente Amsterdam biedt daarnaast talloze voorzieningen op loopafstand, zoals restaurants en parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Keij & Stefels B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 465.000
Prijs per m²€ 8.611
Woonoppervlakte54m²
Perceeloppervlakte96m²
Bouwjaar1882
BuurtZeeheldenbuurt
WijkSpaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Zoutkeetsplein 10-2, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

10
Naraindath
21-12-2025
Schoon en netjes

Super leuk we leven als familie samen elkaar helpen trappenhuis schoonhouden onkruiden rieuwineren ook op elkaars spullen letten etc

Buurt statistieken

Gegevens uit Zeeheldenbuurt

Inwoners1.965
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Zeeheldenbuurt

Woningvoorraad1.027
Gem. WOZ-waarde€ 496.000
Koopwoningen27%
Huurwoningen73%

Supermarkten

142 binnen 5 km

Jumbo
Spaarndammerstraat 544
388m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
427m
Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
525m

Scholen

189 binnen 5 km

De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
169m
Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
348m
Daltonschool De Spaarndammerhout
Basisonderwijs · 398 leerlingen
661m

Veelgestelde vragen

Over Zoutkeetsplein 10-2, Amsterdam

Is €465.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €465.000 ligt 29% onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€651.667) en is gelijk aan de mediaanprijs van €450.000. Het appartement is met 54 m² wel kleiner dan het buurtgemiddelde van 79 m². De prijs per vierkante meter is ongeveer €8.611, wat iets boven het buurtgemiddelde van €8.421 ligt. Het is dus een scherpe prijs voor een klein appartement in een gewilde buurt.

Hoe is de buurt Zeeheldenbuurt om in te wonen?

De Zeeheldenbuurt is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is gemoedelijk, zoals blijkt uit een bewonersreview: 'Super leuk we leven als familie samen elkaar helpen.' De buurt heeft een laag aantal misdrijven (89 per jaar) en is veilig. Het is een rustige oase in het centrum van Amsterdam.

Wat is de staat van het energielabel?

In de buurt heeft 40% van de woningen label A, 40% label C en 20% label D of lager. Omdat het bouwjaar 1882 is, kan het label tegenvallen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Basisschool De Zeeheld zit op 169 meter, Montessori Basisschool de Eilanden op 348 meter en Daltonschool De Spaarndammerhout op 661 meter. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 1,3 km afstand.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation is op 2 km afstand.

Wat voor soort woningen staan er in de Zeeheldenbuurt?

De buurt bestaat volledig uit appartementen; er zijn geen eengezinswoningen. 27% van de woningen is koop, de rest huur. Veel woningen zijn gebouwd voor 1945 (66,7%). De gemiddelde verkoopprijs van een woning in de buurt is €575.909, met een gemiddelde verkooptijd van 51 dagen.