BurgemeesterTellegenbuurt-West
Noord-Holland›Amsterdam›Zuid Pijp›BurgemeesterTellegenbuurt-West

BurgemeesterTellegenbuurt-West, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

BurgemeesterTellegenbuurt-West heeft 2.160 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.316 woningen in BurgemeesterTellegenbuurt-WestMomenteel staan er 10 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BurgemeesterTellegenbuurt-WestOp basis van geregistreerde woningen

BurgemeesterTellegenbuurt-West bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Zuid Pijp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 10 hectare, waarvan 10 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363KG01. Het postcodegebied is 1073AG-1073TE.

Inwoners

BurgemeesterTellegenbuurt-West telt 2.160 inwoners. Hiervan is 46,1% man en 53,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (33,1%). De overige leeftijden zijn 25,2% voor '45 tot 65 jaar', 20,6% voor '65 jaar of ouder', 11,1% voor '0 tot 15 jaar' en 10,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 65,5% is ongehuwd, 18,8% is gehuwd, 12,7% is gescheiden en 3,0% is verweduwd. 970 inwoners komen uit Nederland, 305 komen uit Europa en 880 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.310 huishoudens in BurgemeesterTellegenbuurt-West. 59,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 19,8% huishoudens zonder kinderen en 20,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In BurgemeesterTellegenbuurt-West zijn er 1.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.200, wat €5.000 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.300, wat €2.600 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van BurgemeesterTellegenbuurt-West zijn hoogopgeleid. 50,0% heeft HBO of WO, 29,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 20,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.160 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 1.382 mensen. Dit is 8% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (80%), terwijl 20% als zelfstandige actief is. In BurgemeesterTellegenbuurt-West ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 390 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In BurgemeesterTellegenbuurt-West zijn er 1.316 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €465.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 85% huurwoningen en 15% koopwoningen. Van de woningen is 15% in particulier bezit, 76% in handen van woningcorporaties, 8% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in BurgemeesterTellegenbuurt-West zijn 1900-1925 (87%) en 1925-1950 (13%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in BurgemeesterTellegenbuurt-West. De nieuwste aangeboden woning is Tweede Van der Helststraat 91-3 door De Groot & Compagnons. Afgelopen jaar zijn er 48 woningen verkocht in BurgemeesterTellegenbuurt-West. Een woning werd gemiddeld in 41 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in BurgemeesterTellegenbuurt-West was afgelopen jaar €532.667. Dit is 15% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €465.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €7.198.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in BurgemeesterTellegenbuurt-West. De meest recentelijke woning is Tweede van der Helststraat 29H aangeboden door The Rental Specialist. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in BurgemeesterTellegenbuurt-West. Een aanbod werd gemiddeld in 19 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in BurgemeesterTellegenbuurt-West was afgelopen jaar €2.950 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €38 per maand.

Energie

In BurgemeesterTellegenbuurt-West zijn er 1.212 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (38%), E (17%) en C (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in BurgemeesterTellegenbuurt-West 1.520 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 40% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 700 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 13% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Pastelstraat
  • Willem Passtoorsstraat
  • Paletstraat
  • Lutmastraat
  • Mesdagstraat
  • Van Helt Stocadestraat
  • Tweede Van der Helststraat
  • Thérèse Schwartzestraat
  • Thérèse Schwartzeplein
  • Jozef Israëlskade
  • Poggenbeekstraat

Voorzieningen

Huisarts
0,4 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
2,5 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,8 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in BurgemeesterTellegenbuurt-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel BurgemeesterTellegenbuurt-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
BurgemeesterTellegenbuurt-West heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
780Eenpersoonshuishoudens
260Huishoudens zonder kinderen
270Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.300 P.J.gemiddeld per inwoner7% onder landelijk gemiddelde
€37.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
80%van de werkenden is in loondienst
20%van de werkenden is zelfstandig
64%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
BurgemeesterTellegenbuurt-West
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in BurgemeesterTellegenbuurt-West

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€812.857
gemiddeld▲ 10,2%
€695.000
mediaanstabiel
7 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€12.736
gemiddeld▲ 24,0%
€10.481
mediaan▲ 21,4%
+20% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen ▲ 72,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
72
verkopen in afgelopen jaar
65 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+20%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
18 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
25
verhuringen in afgelopen jaar
75 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+24%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
BurgemeesterTellegenbuurt-West
700
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
BurgemeesterTellegenbuurt-West
1.520
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over BurgemeesterTellegenbuurt-West

Hoe ziet de woningvoorraad in BurgemeesterTellegenbuurt-West eruit?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 100% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (100%).

Wat kost een koopwoning in BurgemeesterTellegenbuurt-West?

Een koopwoning in BurgemeesterTellegenbuurt-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €629.833 (€9.709 per m²). Daarmee ligt het 20% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 10%.

Wat is de gemiddelde huur in BurgemeesterTellegenbuurt-West?

Een huurwoning in BurgemeesterTellegenbuurt-West kostte gemiddeld €2.683 per maand (€36 per m²). Dat is 24% boven het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van BurgemeesterTellegenbuurt-West samengesteld?

Buurt BurgemeesterTellegenbuurt-West telt 2.160 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (33%). Opvallend: 60% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit BurgemeesterTellegenbuurt-West?

Vanuit BurgemeesterTellegenbuurt-West bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,4 km, een treinstation op 1,8 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in BurgemeesterTellegenbuurt-West?

Op dit moment vind je in BurgemeesterTellegenbuurt-West 10 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen