Zuid Pijp
Noord-HollandAmsterdamZuid Pijp

Zuid Pijp, Amsterdam

Wijk in Amsterdam

6.3
Bewoners geven Zuid Pijp een voldoende beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Zuid Pijp heeft 7.920 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 4.626 woningen in Zuid PijpMomenteel staan er 37 te koop en 7 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Zuid PijpOp basis van geregistreerde woningen

Zuid Pijp bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam De wijk heeft een totaal oppervlakte van 39 hectare, waarvan 35 hectare land en 4 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK0363KG. Het postcodegebied is 1073AG-1074VN.

Inwoners

Zuid Pijp telt 7.920 inwoners. Hiervan is 47,3% man en 52,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (34,5%). De overige leeftijden zijn 25,6% voor '45 tot 65 jaar', 18,4% voor '65 jaar of ouder', 11,0% voor '15 tot 25 jaar' en 10,4% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 66,3% is ongehuwd, 19,8% is gehuwd, 11,0% is gescheiden en 2,8% is verweduwd. 3.390 inwoners komen uit Nederland, 1.120 komen uit Europa en 3.405 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.730 huishoudens in Zuid Pijp. 57,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,9% huishoudens zonder kinderen en 20,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zuid Pijp zijn er 6.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.300, wat €2.100 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.500, wat €300 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zuid Pijp zijn hoogopgeleid. 44,2% heeft HBO of WO, 32,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 23,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 7.920 inwoners heeft ongeveer 58% betaald werk, wat neerkomt op 4.594 mensen. Dit is 7% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (79%), terwijl 21% als zelfstandige actief is. In Zuid Pijp ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.240 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zuid Pijp zijn er 4.626 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €502.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 86% huurwoningen en 14% koopwoningen. Van de woningen is 14% in particulier bezit, 69% in handen van woningcorporaties en 17% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zuid Pijp zijn 1900-1925 (80%) en 1925-1950 (12%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Zuid Pijp. De nieuwste aangeboden woning is Henriëtte Ronnerstraat 1H door www.vva.amsterdam. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Zuid Pijp.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zuid Pijp. De meest recentelijke woning is Tolstraat 54-2 aangeboden door FRIS Vastgoed Management. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Zuid Pijp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zuid Pijp.

Energie

In Zuid Pijp zijn er 4.728 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn G (30%), D (28%) en C (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zuid Pijp 1.630 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 38% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 810 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 17% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,5 km
Ziekenhuis
2,1 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,7 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,6 km
Bekijk woningen in Zuid Pijp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zuid Pijp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Zuid Pijp

Kaart van Diamantbuurt
6.3DiamantbuurtBuurt
Kaart van Burgemeester Tellegenbuurt-Oost
Burgemeester Tellegenbuurt-OostBuurt
Kaart van BurgemeesterTellegenbuurt-West
BurgemeesterTellegenbuurt-WestBuurt
6.3
Bewoners geven Zuid Pijp een ruime voldoende
Deze score komt uit 3 reacties

Praat mee
9.3
Bintou
Gezin · Appartement
Diamantbuurt09-12-2025
9

Heel leuk buurt. Bewoners zijn heel aardig, communicatief en goed in samenwerken. Wij maakten veel activities in de summer, in het buurthuis en met uitdagjes. Het is alleen dat mijn woning klein voor ons is. Anders wil ik nooit gaan verhuizen. Graag wil ik in deze woning gaan wonen. (Willem passtoorstraat 36C, 1073 HZ. Amsterdam.)

5.4
Sanne
Gezin · Appartement
Diamantbuurt27-09-2024
Wel oké

-

4.3
Ishayra
Gezin · Appartement
Diamantbuurt29-06-2024
Niet super

Ik woon hier al meer dan tien jaar en ik vind dat hier weinig parkeer plekken zijn en dat de buren heel onbeschoft zijn

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.715Eenpersoonshuishoudens
1.035Huishoudens zonder kinderen
980Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.500 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€35.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zuid Pijp in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Zuid Pijp

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€530.649
gemiddeld▼ 14,4%
€550.000
mediaan▲ 3,8%
37 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€8.744
gemiddeldstabiel
€8.462
mediaanstabiel
+5% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€2.450
gemiddeldstabiel
€2.500
mediaanstabiel
11 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€39,2
gemiddeld▼ 6,0%
€39,7
mediaanstabiel
+9% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
93
verkopen in afgelopen jaar
62 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+5%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
13 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
42
verhuringen in afgelopen jaar
61 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+9%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zuid Pijp
810
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zuid Pijp
1.630
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zuid Pijp

Welk type woningen overheerst in Zuid Pijp?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 95% van de woningen is van vóór 1945. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (98%).

Hoe duur zijn huizen in Zuid Pijp?

Een koopwoning in Zuid Pijp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €546.462 (€8.895 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 14%.

Wat is de huurprijs in Zuid Pijp?

Een huurwoning in Zuid Pijp kostte gemiddeld €2.283 per maand (€39 per m²).

Is Zuid Pijp een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Zuid Pijp een 6,3 uit 10 op basis van 3 reviews. Vooral op bereikbaarheid (8,0) wordt goed gescoord; natuur en groen (4,7) krijgt de laagste beoordeling.

Wie wonen er in Zuid Pijp?

Wijk Zuid Pijp telt 7.920 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (34%). Opvallend: 57% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Zuid Pijp?

Vanuit Zuid Pijp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,7 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Zuid Pijp?

Op dit moment vind je in Zuid Pijp 37 koopwoningen en 7 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk