De Hoven

De Hoven, Zutphen

Buurt in Zutphen

De Hoven heeft 2.315 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.084 woningen in De HovenMomenteel staan er 4 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De HovenOp basis van geregistreerde woningen

De Hoven bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Zutphen, in de wijk Centrum - De Hoven De buurt heeft een totaal oppervlakte van 507 hectare, waarvan 461 hectare land en 46 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03010004. Het postcodegebied is 7205AD-7205GM.

Inwoners

De Hoven telt 2.315 inwoners. Hiervan is 50,1% man en 49,9% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (36,5%). De overige leeftijden zijn 20,5% voor '65 jaar of ouder', 16,4% voor '25 tot 45 jaar', 14,0% voor '15 tot 25 jaar' en 12,7% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 44,9% is ongehuwd, 41,3% is gehuwd, 10,2% is gescheiden en 3,7% is verweduwd. 2.010 inwoners komen uit Nederland, 130 komen uit Europa en 175 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.050 huishoudens in De Hoven. 32,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 32,4% huishoudens zonder kinderen en 34,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Hoven zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.700, wat €4.700 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.900, wat €3.900 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van De Hoven zijn middelbaar opgeleid. 38,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,1% heeft VMBO of MBO 1 en 30,1% heeft HBO of WO.

Van de 2.315 inwoners heeft ongeveer 65% betaald werk, wat neerkomt op 1.505 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In De Hoven ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 400 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Hoven zijn er 1.084 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €312.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 66% in particulier bezit, 29% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Hoven zijn 1925-1950 (22%) en 2000-2010 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in De Hoven. De nieuwste aangeboden woning is Kanonsdijk 114 door Eggink Maalderink Garantiemakelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in De Hoven.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Hoven. De meest recentelijke woning is Baankstraat 78 aangeboden door www.woonkeus-stedendriehoek.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in De Hoven.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Hoven.

Energie

In De Hoven zijn er 982 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), G (18%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Hoven 2.610 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 1% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.100 m³ per jaar 12% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
5,1 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
1,5 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in De Hoven

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Hoven

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
De Hoven heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
345Eenpersoonshuishoudens
340Huishoudens zonder kinderen
365Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.900 P.J.gemiddeld per inwoner12% onder landelijk gemiddelde
€32.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger12% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over De Hoven in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in De Hoven

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€412.833
gemiddeld▼ 6,3%
€402.500
mediaan▼ 5,3%
12 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.204
gemiddeld▼ 4,6%
€3.259
mediaan▼ 5,8%
-18% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
16 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
30
verkopen in afgelopen jaar
131 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-18%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Hoven
1.100
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
De Hoven
2.610
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over De Hoven

Wat is de gemiddelde vraagprijs in De Hoven?

Een koopwoning in De Hoven werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €427.117 (€3.271 per m²). Daarmee ligt het 18% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 6%.

Wat voor mensen wonen er in De Hoven?

Buurt De Hoven telt 2.315 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (37%). Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in De Hoven?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in De Hoven is minder zuinig: 37% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.100 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in De Hoven?

Vanuit De Hoven bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,5 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk