De Kapel en omgeving
Zuid-Holland›Voorne aan Zee›Brielle›De Kapel en omgeving

De Kapel en omgeving, Voorne aan Zee

Buurt in Voorne aan Zee

De Kapel en omgeving heeft 1.815 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 778 woningen in De Kapel en omgevingMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De Kapel en omgevingOp basis van geregistreerde woningen

De Kapel en omgeving bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Voorne aan Zee, in de wijk Brielle De buurt heeft een totaal oppervlakte van 40 hectare, waarvan 40 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19923002. Het postcodegebied is 3232CA-3232TP.

Inwoners

De Kapel en omgeving telt 1.815 inwoners. Hiervan is 49,0% man en 51,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,4%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '45 tot 65 jaar', 18,7% voor '65 jaar of ouder', 16,5% voor '0 tot 15 jaar' en 12,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,1% is ongehuwd, 41,6% is gehuwd, 8,0% is gescheiden en 3,6% is verweduwd. 1.390 inwoners komen uit Nederland, 170 komen uit Europa en 255 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 765 huishoudens in De Kapel en omgeving. 26,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,7% huishoudens zonder kinderen en 42,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Kapel en omgeving zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.800, wat €2.400 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.700, wat €2.200 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van De Kapel en omgeving zijn middelbaar opgeleid. 50,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 30,4% heeft VMBO of MBO 1 en 19,3% heeft HBO of WO.

Van de 1.815 inwoners heeft ongeveer 75% betaald werk, wat neerkomt op 1.361 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In De Kapel en omgeving ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 300 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Kapel en omgeving zijn er 778 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €331.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 44% huurwoningen en 56% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 39% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Kapel en omgeving zijn 1970-1980 (76%) en 1990-2000 (13%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in De Kapel en omgeving. De nieuwste aangeboden woning is Fregat 55 door Koppenol & Koppenol Makelaardij BV | Méér makelaar. Afgelopen jaar zijn er 33 woningen verkocht in De Kapel en omgeving. Een woning werd gemiddeld in 42 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in De Kapel en omgeving was afgelopen jaar €481.527. Dit is 45% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €331.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.232.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Kapel en omgeving. De meest recentelijke woning is Brigantijn 158 aangeboden door HB Makelaardij B.V. op Vastgoed Nederland. Het afgelopen jaar zijn er 4 woningen verhuurd in De Kapel en omgeving. Een aanbod werd gemiddeld in 74 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Kapel en omgeving.

Energie

In De Kapel en omgeving zijn er 559 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (37%), C (37%) en A (13%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Kapel en omgeving 2.750 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 8% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 850 m³ per jaar 6% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,9 km
Apotheek
2,1 km
Ziekenhuis
2,1 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
21,8 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in De Kapel en omgeving

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Kapel en omgeving

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
De Kapel en omgeving heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
205Eenpersoonshuishoudens
235Huishoudens zonder kinderen
325Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.700 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€39.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
75%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
De Kapel en omgeving
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in De Kapel en omgeving

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen ▲ 11,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
29
verkopen in afgelopen jaar
135 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Kapel en omgeving
850
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
De Kapel en omgeving
2.750
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over De Kapel en omgeving

Welk type woningen overheerst in De Kapel en omgeving?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 63% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (60%).

Hoe duur zijn huizen in De Kapel en omgeving?

Een koopwoning in De Kapel en omgeving werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €482.290 (€3.600 per m²).

Wat voor mensen wonen er in De Kapel en omgeving?

Buurt De Kapel en omgeving telt 1.815 inwoners. Veel gezinnen: 42% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in De Kapel en omgeving?

Het woningaanbod in De Kapel en omgeving is opvallend zuinig: 61% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 850 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in De Kapel en omgeving?

Vanuit De Kapel en omgeving bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 1,9 km, een treinstation op 21,8 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen