Dorp Sloten

Dorp Sloten, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

Dorp Sloten heeft 705 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 273 woningen in Dorp SlotenMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Dorp SlotenOp basis van geregistreerde woningen

Dorp Sloten bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Sloten/Nieuw-Sloten De buurt heeft een totaal oppervlakte van 61 hectare, waarvan 54 hectare land en 8 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363FQ01. Het postcodegebied is 1066CE-1066GD.

Inwoners

Dorp Sloten telt 705 inwoners. Hiervan is 50,4% man en 49,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,9%). De overige leeftijden zijn 23,4% voor '25 tot 45 jaar', 22,0% voor '65 jaar of ouder', 11,3% voor '0 tot 15 jaar' en 10,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,8% is ongehuwd, 40,4% is gehuwd, 7,8% is gescheiden en 5,0% is verweduwd. 525 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 95 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 350 huishoudens in Dorp Sloten. 41,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,4% huishoudens zonder kinderen en 27,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Dorp Sloten zijn er 600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.800, wat €6.400 (17%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.900, wat €6.100 (20%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Dorp Sloten zijn middelbaar opgeleid. 45,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 40,4% heeft HBO of WO en 14,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 705 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 451 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (70%), terwijl 30% als zelfstandige actief is. In Dorp Sloten ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 130 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Dorp Sloten zijn er 273 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €569.000. Hiervan is ongeveer 91% bewoond en 9% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 19% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Dorp Sloten zijn 1980-1990 (26%) en 1900-1925 (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Dorp Sloten. De nieuwste aangeboden woning is Sloterweg 1201 door Van de Steege Makelaarsgroep Amsterdam-West. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Dorp Sloten.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Dorp Sloten. De meest recentelijke woning is Gerrit van der Puijstraat 18 aangeboden door Els de Vries makelaardij en design op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Dorp Sloten.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Dorp Sloten.

Energie

In Dorp Sloten zijn er 338 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (25%), B (24%) en A (24%). Gemiddeld verbruikt een adres in Dorp Sloten 2.920 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 11% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.270 m³ per jaar 30% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,1 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
3,3 km
Supermarkt
1,5 km
Treinstation
5,1 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Dorp Sloten

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Dorp Sloten

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Dorp Sloten heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
145Eenpersoonshuishoudens
110Huishoudens zonder kinderen
95Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.900 P.J.gemiddeld per inwoner20% boven landelijk gemiddelde
€43.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger17% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Dorp Sloten in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Sloten/Nieuw-Sloten

Cijfers van wijk Sloten/Nieuw-Sloten vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
64 dagen ▲ 57,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
112
verkopen in afgelopen jaar
96 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
22 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
195
verhuringen in afgelopen jaar
89 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-5%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Dorp Sloten
1.270
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Dorp Sloten
2.920
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Dorp Sloten

Wat voor woningen staan er in Dorp Sloten?

De woningvoorraad is relatief jong — 95% is van na 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Dorp Sloten?

Een koopwoning in Dorp Sloten werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €584.545 (€6.098 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Dorp Sloten?

Een huurwoning in Dorp Sloten kostte gemiddeld €1.991 per maand (€23 per m²).

Wie wonen er in Dorp Sloten?

Buurt Dorp Sloten telt 705 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (32%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Dorp Sloten?

Het woningaanbod in Dorp Sloten is opvallend zuinig: 82% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.270 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Dorp Sloten?

Vanuit Dorp Sloten bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,5 km, een huisarts op 1,1 km, een treinstation op 5,1 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk