Ermelo - Noord

Ermelo - Noord, Ermelo – “Goed!”

Buurt in Ermelo

9.2
Bewoners geven Ermelo - Noord een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Ermelo - Noord heeft 3.040 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.345 woningen in Ermelo - NoordMomenteel staan er 15 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Ermelo - NoordOp basis van geregistreerde woningen

Ermelo - Noord bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ermelo, in de wijk Schil rondom het centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 153 hectare, waarvan 153 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02330001. Het postcodegebied is 3851KV-3852DA.

Twee bewoners beoordelen de buurt als uitstekend met een score van 9.2. Ze beschrijven het als 'Goed!' en 'Als een warme omhelzing'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Ermelo - Noord telt 3.040 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (32,9%). De overige leeftijden zijn 27,1% voor '45 tot 65 jaar', 15,8% voor '25 tot 45 jaar', 14,6% voor '0 tot 15 jaar' en 9,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 35,7% is ongehuwd, 49,5% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 9,2% is verweduwd. 2.670 inwoners komen uit Nederland, 135 komen uit Europa en 230 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.245 huishoudens in Ermelo - Noord. 28,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 38,2% huishoudens zonder kinderen en 32,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ermelo - Noord zijn er 2.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.887, wat €1.513 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €40.700, wat €9.900 (32%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Ermelo - Noord zijn hoogopgeleid. 47,3% heeft HBO of WO, 34,6% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 18,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.040 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 2.006 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (75%), terwijl 25% als zelfstandige actief is. In Ermelo - Noord ontvangt 34% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 920 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ermelo - Noord zijn er 1.345 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €643.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 6% in handen van woningcorporaties en 15% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ermelo - Noord zijn 1950-1970 (35%) en 2010-2020 (18%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 6 woningen te koop in Ermelo - Noord. De nieuwste aangeboden woning is Koningin Emmalaan 29-20 door Midden Nederland Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 14 woningen verkocht in Ermelo - Noord. Een woning werd gemiddeld in 86 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Ermelo - Noord was afgelopen jaar €623.500. Dit is 3% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €643.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.998.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ermelo - Noord. De meest recentelijke woning is Alexiahof 53 aangeboden door www.hurennoordveluwe.nl. Het afgelopen jaar zijn er 3 woningen verhuurd in Ermelo - Noord. Een aanbod werd gemiddeld in 21 dagen verhuurd.