Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Ermelo - Noord, Ermelo

Bekijk het actuele aanbod koopwoningen in Ermelo - Noord en ontdek of deze groene, rustige buurt bij jou past.

15 koopwoningen gevonden uit 9 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers in Ermelo - Noord

Ermelo - Noord is een uitgesproken koopbuurt: 79% van de 1.345 woningen is koopwoning, slechts 21% is huur. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €643.000, en dat is fors hoger dan het gemiddelde van de wijk Schil rondom het centrum (€413.000) en de gemeente Ermelo als geheel (€430.000). Je betaalt hier dus een duidelijke premium ten opzichte van de rest van het dorp.

In de afgelopen twaalf maanden wisselden 19 woningen van eigenaar tegen een gemiddelde koopprijs van €791.737. De bandbreedte is groot: van €275.000 voor een kleiner appartement tot €1.850.000 voor de ruimere vrijstaande woningen. Met een gemiddeld woonoppervlak van 159 m² komt de prijs per vierkante meter uit op zo'n €4.980. Het aanbod bestaat overwegend uit ruime eengezinswoningen en vrijstaande huizen, aangevuld met een beperkt aantal appartementen. Bekijk het actuele overzicht bovenaan deze pagina voor de woningen die nu te koop staan en de huidige gemiddelde vraagprijs.

Wonen in Ermelo - Noord: groen, rustig en dorps

Ermelo - Noord ligt direct ten noorden van het dorpscentrum en grenst aan de bosrijke gebieden richting de Veluwe. Het is een buurt met een rustig, groen en dorps karakter. De straten zijn breed, de tuinen ruim en het is er opvallend stil voor een buurt zo dicht bij het centrum. Je merkt dat hier relatief veel 65-plussers wonen (ruim 1.000 van de 3.040 inwoners), wat bijdraagt aan de kalme sfeer. Tegelijk wonen er ook gezinnen en stellen zonder kinderen, waardoor het geen vergrijsde buurt voelt maar eerder een gemêleerde woonwijk.

De woningvoorraad bestaat voor een groot deel uit eengezinswoningen en vrijstaande huizen uit de jaren zeventig en tachtig, vaak op royale kavels. Veel woningen zijn goed onderhouden en in de loop der jaren verduurzaamd, al ligt het gemiddelde gasverbruik met 1.560 m³ nog iets boven wat je bij volledig geïsoleerde woningen zou verwachten. Het gemiddelde stroomverbruik is 3.400 kWh.

Qua voorzieningen zit je goed. Het centrum van Ermelo met winkels, supermarkten (Albert Heijn, Jumbo) en horeca is op loopafstand. Voor dagelijkse boodschappen hoef je niet ver. Aan de rand van de buurt liggen basisscholen en er zijn sportverenigingen in de directe omgeving, waaronder tennisverenigingen en voetbalclub SV Ermelo. Het Veluwse bos begint praktisch aan de rand van de buurt, wat bewoners ook duidelijk waarderen.

De bereikbaarheid is redelijk. Station Ermelo ligt op fietsafstand en biedt een directe Sprinterverbinding richting Amersfoort en Zwolle. Met de auto ben je via de A28 snel op de snelweg richting Amersfoort (circa 25 minuten) of Zwolle. Buslijnen verbinden de buurt met omliggende dorpen. De deelscore voor bereikbaarheid is met 8,5 de laagste, wat eerlijk gezegd past: je bent hier afhankelijk van de auto voor veel bestemmingen buiten Ermelo.

Bewoners geven Ermelo - Noord een opvallend hoge score van 9,2 uit 10. Jennifer schrijft: "Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand." Veiligheid, huisvesting en schoonheid scoren allemaal een 9,5. Bewoonster MC omschrijft de buurt als "een warme omhelzing" en benadrukt het veilige gevoel. Op de buurtpagina van Ermelo - Noord lees je alle reviews en deelscores.

Vergelijk je Ermelo - Noord met de omliggende buurten, dan valt op dat het hier duurder is dan bijvoorbeeld Ermelo - Oost of de zuidkant van Ermelo. De buurt Ermelo - West biedt een vergelijkbare sfeer maar met andere prijsklassen. Wie meer ruimte en landelijk wonen zoekt, kan ook kijken naar Buitengebied west.

Past een koophuis in Ermelo - Noord bij jou?

Met een gemiddelde koopprijs van bijna €800.000 is een huis kopen in Ermelo - Noord niet voor elke portemonnee weggelegd. De buurt trekt vooral doorstromers en senioren aan die ruim willen wonen in een groene, veilige omgeving. Gezinnen met oudere kinderen voelen zich hier ook thuis, al is het aanbod voor starters beperkt. Een appartement kopen in Ermelo - Noord kan wel een instap bieden rond de €275.000, maar het aanbod daarvan is klein. Wees voorbereid op concurrentie bij de populairdere woningen. Wie liever huurt, kan terecht op de pagina met huurwoningen in Ermelo - Noord, al is slechts 21% van de voorraad huur.

Wat bewoners zeggen over Ermelo - Noord

De gemiddelde bewonersbeoordeling komt uit op 9,2 uit 10, gebaseerd op 2 reviews. De hoogste deelscores zijn voor veiligheid, huisvesting, schoonheid en onderwijs (allemaal 9,5). De laagste deelscore is bereikbaarheid met 8,5. MC vat het gevoel goed samen: "Het is een fijne veilige buurt." Benieuwd naar alle ervaringen? Bekijk de beoordelingen en buurtdata van Ermelo - Noord.

Koopwoningen vergelijken in en rond Ermelo - Noord

Op Buurtje.nl combineer je actueel woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met buurtscores, bewonersreviews en wijkdata. Zo zie je niet alleen wat er te koop staat, maar ook of de buurt echt bij je past. Vergelijk Ermelo - Noord met het bredere aanbod koopwoningen in Schil rondom het centrum of bekijk alle koopwoningen in de gemeente Ermelo. Ook de wijk Tonsel en Veldzicht en buurt Veldwijk zijn het bekijken waard. Meer over de gemeente vind je op de website van gemeente Ermelo.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Ermelo - Noord?

De gemiddelde koopprijs in Ermelo - Noord lag het afgelopen jaar op €791.737. De prijzen variëren van €275.000 tot €1.850.000. Met een gemiddeld oppervlak van 159 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €4.980. Dat is flink hoger dan het gemeentelijk gemiddelde.

Wat is de WOZ-waarde in Ermelo - Noord?

De gemiddelde WOZ-waarde in Ermelo - Noord is €643.000. Dat is ruim boven het gemiddelde van de gemeente Ermelo (€430.000) en de wijk Schil rondom het centrum (€413.000). Ermelo - Noord is daarmee een van de duurdere buurten in Ermelo.

Hoe is het wonen in Ermelo - Noord?

Bewoners beoordelen wonen in Ermelo - Noord met een 9,2 uit 10. Het is een groene, rustige buurt met een dorps karakter, dicht bij het Veluwse bos. Voorzieningen zoals supermarkten en winkels liggen op loopafstand in het centrum. Veiligheid en schoonheid scoren het hoogst met 9,5.

Is Ermelo - Noord geschikt voor senioren?

Ja, Ermelo - Noord is zeer geschikt voor senioren. De grootste leeftijdsgroep is 65+ (ruim 1.000 inwoners). De buurt is rustig, veilig en groen, met voorzieningen op loopafstand. Het vlakke terrein en de nabijheid van het centrum maken dagelijkse boodschappen goed te doen.

Hoe is de bereikbaarheid van Ermelo - Noord?

Station Ermelo ligt op fietsafstand en biedt Sprinterverbindingen naar Amersfoort en Zwolle. De A28 is binnen enkele minuten bereikbaar met de auto. Bewoners geven bereikbaarheid een 8,5 uit 10. Voor veel bestemmingen buiten Ermelo ben je wel afhankelijk van de auto.

Welk type woningen staan te koop in Ermelo - Noord?

Het aanbod bestaat vooral uit ruime eengezinswoningen en vrijstaande huizen, veelal gebouwd in de jaren zeventig en tachtig op royale kavels. Daarnaast is er een beperkt aantal appartementen beschikbaar. De gemiddelde woonoppervlakte van verkochte woningen is 159 m².

Hoe veilig is Ermelo - Noord?

Ermelo - Noord scoort een 9,5 uit 10 op veiligheid volgens bewoners. Een bewoonster omschrijft het als "een fijne veilige buurt". De rustige, overzichtelijke straten en de betrokken gemeenschap dragen bij aan het veilige gevoel in deze buurt.

Ervaringen uit Ermelo - Noord
Uitstekend · 2 bewoners
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
9.4
Jennifer
Samenwonend · Appartement
14-04-2025
Goed!

Het is een fijne buurt om in te mogen wonen met een hoop voorzieningen op loopafstand

9.0
MC
Samenwonend · Vrijstaand huis
20-01-2025
Als een warme omhelzing

Het is een fijne veilige buurt

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk