Ermelo - Oost

Ermelo - Oost, Ermelo – “Een rustige en vredi...”

Buurt in Ermelo

8.9
Bewoners geven Ermelo - Oost een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Ermelo - Oost heeft 2.955 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.283 woningen in Ermelo - OostMomenteel staan er 7 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Ermelo - OostOp basis van geregistreerde woningen

Ermelo - Oost bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ermelo, in de wijk Schil rondom het centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 85 hectare, waarvan 85 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02330002. Het postcodegebied is 3851GA-3852ZZ.

Twee bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.9. Ze beschrijven het als 'Een rustige en vredige buurt <3' en 'nice'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Ermelo - Oost telt 2.955 inwoners. Hiervan is 49,1% man en 51,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (28,1%). De overige leeftijden zijn 27,6% voor '45 tot 65 jaar', 18,1% voor '25 tot 45 jaar', 15,7% voor '0 tot 15 jaar' en 10,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 37,9% is ongehuwd, 48,9% is gehuwd, 7,6% is gescheiden en 5,8% is verweduwd. 2.510 inwoners komen uit Nederland, 135 komen uit Europa en 310 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.250 huishoudens in Ermelo - Oost. 29,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,4% huishoudens zonder kinderen en 36,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ermelo - Oost zijn er 2.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.000, wat €4.200 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.400, wat €1.500 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Ermelo - Oost zijn middelbaar opgeleid. 41,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,2% heeft HBO of WO en 22,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.955 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 2.009 mensen. Dit is 4% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Ermelo - Oost ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 760 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ermelo - Oost zijn er 1.283 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €443.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. In Ermelo - Oost zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 46% huurwoningen en 54% koopwoningen. Van de woningen is 54% in particulier bezit, 44% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ermelo - Oost zijn 1950-1970 (33%) en 1970-1980 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Ermelo - Oost. De nieuwste aangeboden woning is Seringweg 43 door Randmeer Makelaars. Afgelopen jaar zijn er 11 woningen verkocht in Ermelo - Oost. Een woning werd gemiddeld in 22 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Ermelo - Oost was afgelopen jaar €863.909. Dit is 95% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €443.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.453.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ermelo - Oost. De meest recentelijke woning is Moslaan 47 aangeboden door www.hurennoordveluwe.nl. Het afgelopen jaar zijn er 1 woningen verhuurd in Ermelo - Oost. Een aanbod werd gemiddeld in 2 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ermelo - Oost.

Energie

In Ermelo - Oost zijn er 760 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (35%), C (23%) en B (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ermelo - Oost 2.650 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 4% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 970 m³ per jaar 21% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Klimoplaan
  • Bosrand
  • Forsythialaan
  • Champignonlaan
  • Wikkelaan
  • Amanietlaan
  • Magnolialaan
  • Leuvenumseweg
  • Putterweg
  • Cantharellaan
  • Bosbeslaan
  • Tijmlaan
  • Zonnedauwlaan
  • Schoolweg
  • Faunaweg
  • Ericalaan
  • Wethouder Rikkerslaan
  • Hulstlaan
  • Ribespad
  • Kamperfoeliehof
  • Beemdweg
  • Smidsweg
  • Veldweg
  • Jasmijnweg
  • Moslaan
  • Ligusterweg
  • Varenlaan
  • Braamlaan
  • Seringweg
  • Bovistlaan
  • Russulalaan
  • Floraweg
  • Flammulalaan
  • Meidoornlaan
  • Hogewal
  • Drieërweg
  • Veluws Hof
  • Klaverlaan
  • Hazelaarlaan

Voorzieningen

Huisarts
1,8 km
Apotheek
1,8 km
Ziekenhuis
6,3 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
2,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
2,0 km
Bekijk woningen in Ermelo - Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ermelo - Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.9
Bewoners geven Ermelo - Oost een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Ermelo - Oost

Praat mee
8.1
S B
Gezin · Twee-onder-één-kap
11-06-2024
Een rustige en vredige buurt <3

1 keer is er in onze auto ingebroken in de avond laat op onze eigen oprit. Dat was een beetje eng, maar voor de rest gebeurt er nooit iets. De buren zijn erg aardig en zwaaien altijd leuk als ze lang je huis komen. Ook wonen wij naast het bos en is dus een wandeling zeker niet overbodig.

9.6
C
Gezin · Twee-onder-één-kap
09-06-2024
nice

de buurt is chill

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
365Eenpersoonshuishoudens
430Huishoudens zonder kinderen
455Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.400 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€38.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
85%van de werkenden is in loondienst
15%van de werkenden is zelfstandig
68%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Ermelo - Oost
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Schil rondom het centrum

Cijfers van wijk Schil rondom het centrum vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen ▲ 6,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
313
verkopen in afgelopen jaar
133 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ermelo - Oost
970
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Ermelo - Oost
2.650
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Ermelo - Oost

Welk type woningen overheerst in Ermelo - Oost?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 67% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Ermelo - Oost?

Een koopwoning in Ermelo - Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €595.026 (€4.554 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Ermelo - Oost samengesteld?

Buurt Ermelo - Oost telt 2.955 inwoners. Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Ermelo - Oost?

Het woningaanbod in Ermelo - Oost is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 970 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Ermelo - Oost?

Vanuit Ermelo - Oost bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 1,8 km, een treinstation op 2,2 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen