L-buurt

L-buurt, Amsterdam

Buurt in Amsterdam

L-buurt heeft 3.125 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.648 woningen in L-buurtMomenteel staan er 30 te koop en 7 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in L-buurtOp basis van geregistreerde woningen

L-buurt bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amsterdam, in de wijk Nellestein De buurt heeft een totaal oppervlakte van 76 hectare, waarvan 69 hectare land en 7 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU0363TK01. Het postcodegebied is 1106GZ-1108HV.

Inwoners

L-buurt telt 3.125 inwoners. Hiervan is 52,8% man en 47,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (34,9%). De overige leeftijden zijn 24,3% voor '45 tot 65 jaar', 19,8% voor '65 jaar of ouder', 11,7% voor '0 tot 15 jaar' en 9,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 63,7% is ongehuwd, 22,1% is gehuwd, 11,5% is gescheiden en 2,7% is verweduwd. 1.120 inwoners komen uit Nederland, 615 komen uit Europa en 1.385 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.765 huishoudens in L-buurt. 55,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 23,5% huishoudens zonder kinderen en 21,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In L-buurt zijn er 2.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.400, wat €200 (0%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.900, wat €1.000 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

Van de 3.125 inwoners heeft ongeveer 71% betaald werk, wat neerkomt op 2.219 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In L-buurt ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 540 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In L-buurt zijn er 1.648 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €315.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 58% huurwoningen en 42% koopwoningen. Van de woningen is 42% in particulier bezit, 19% in handen van woningcorporaties en 38% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in L-buurt zijn 1980-1990 (67%) en 1970-1980 (32%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 27 woningen te koop in L-buurt. De nieuwste aangeboden woning is Leusdenhof 171 door Visch & van Zeggelaar Groot Amsterdam. Afgelopen jaar zijn er 200 woningen verkocht in L-buurt. Een woning werd gemiddeld in 49 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in L-buurt was afgelopen jaar €352.555. Dit is 12% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €315.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.052.

Huurwoningen

Er zijn 5 woningen te huur in L-buurt. De meest recentelijke woning is Leksmondhof 170 aangeboden door Listings op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 75 woningen verhuurd in L-buurt. Een aanbod werd gemiddeld in 17 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in L-buurt was afgelopen jaar €2.420 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €31 per maand.

Energie

In L-buurt zijn er 1.171 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (33%), A (23%) en B (23%). Gemiddeld verbruikt een adres in L-buurt 1.900 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 25% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 900 m³ per jaar 13% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Leerdamhof
  • Meibergpad
  • Langbroekdreef
  • Gaasperplaspad
  • Langbroekpad
  • Liendenhof
  • Lopikhof
  • Leksmondplein
  • Kelbergenpad
  • Leusdenhof
  • Gooiseweg
  • Loenendreef
  • Gaasperdammerpad
  • Nellesteinpad
  • Leksmondhof

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
3,6 km
Supermarkt
1,6 km
Treinstation
3,3 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in L-buurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel L-buurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
L-buurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
970Eenpersoonshuishoudens
415Huishoudens zonder kinderen
380Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% boven landelijk gemiddelde
€42.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
83%van de werkenden is in loondienst
17%van de werkenden is zelfstandig
71%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
L-buurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in L-buurt

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€361.111
gemiddeld▲ 2,2%
€365.000
mediaan▲ 4,4%
36 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.346
gemiddeld▼ 2,0%
€4.236
mediaan▼ 3,1%
-33% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q4 2026
€2.258
gemiddeld▼ 2,0%
€2.225
mediaan▼ 11,0%
6 verhuringen · t.o.v. Q3 2026
€/m² huur · Q4 2026
€28,8
gemiddeld▲ 10,2%
€28,7
mediaan▲ 9,1%
+3% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen ▲ 43,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
188
verkopen in afgelopen jaar
80 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-33%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
20 dagen ▲ 6,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
46
verhuringen in afgelopen jaar
79 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
L-buurt
900
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
L-buurt
1.900
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over L-buurt

Welk type woningen overheerst in L-buurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 100% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (99%).

Hoe duur zijn huizen in L-buurt?

Een koopwoning in L-buurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €354.022 (€4.443 per m²). Daarmee ligt het 33% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in L-buurt?

Een huurwoning in L-buurt kostte gemiddeld €2.215 per maand (€29 per m²).

Wat voor mensen wonen er in L-buurt?

Buurt L-buurt telt 3.125 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (35%). Opvallend: 55% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in L-buurt?

Het woningaanbod in L-buurt is opvallend zuinig: 55% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 900 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in L-buurt?

Vanuit L-buurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,6 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 3,3 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in L-buurt?

Op dit moment vind je in L-buurt 30 koopwoningen en 7 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen