Laarbunders
Noord-Brabant›Meierijstad›Veghel›Laarbunders

Laarbunders, Meierijstad

Buurt in Meierijstad

Laarbunders heeft 2.325 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 990 woningen in LaarbundersMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LaarbundersOp basis van geregistreerde woningen

Laarbunders bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Meierijstad, in de wijk Veghel De buurt heeft een totaal oppervlakte van 58 hectare, waarvan 58 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19480423. Het postcodegebied is 5461GH-5467JV.

Inwoners

Laarbunders telt 2.325 inwoners. Hiervan is 49,7% man en 50,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,1%). De overige leeftijden zijn 24,1% voor '65 jaar of ouder', 22,6% voor '25 tot 45 jaar', 14,4% voor '0 tot 15 jaar' en 11,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,3% is ongehuwd, 45,2% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 3,7% is verweduwd. 1.680 inwoners komen uit Nederland, 250 komen uit Europa en 395 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.000 huishoudens in Laarbunders. 26,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,5% huishoudens zonder kinderen en 34,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Laarbunders zijn er 1.900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.800, wat €2.400 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.800, wat €2.100 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Laarbunders zijn middelbaar opgeleid. 41,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,5% heeft VMBO of MBO 1 en 29,0% heeft HBO of WO.

Van de 2.325 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 1.604 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Laarbunders ontvangt 30% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 500 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Laarbunders zijn er 990 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €414.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 21% huurwoningen en 79% koopwoningen. Van de woningen is 79% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties en 4% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Laarbunders zijn 1980-1990 (83%) en 1970-1980 (7%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Laarbunders. De nieuwste aangeboden woning is Distellaar 22 door Raadhage Makelaardij. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Laarbunders.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Laarbunders. De meest recentelijke woning is Venkellaar 12H aangeboden door www.thuispoort.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Laarbunders.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Laarbunders.

Energie

In Laarbunders zijn er 575 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (57%), B (16%) en A (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Laarbunders 2.910 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 14% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 960 m³ per jaar 20% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Besselaar
  • Populierlaan
  • Vlierelaar
  • Beukelaar
  • Klaverlaar
  • Lavendellaar
  • Distellaar
  • Druivelaar
  • De Populier
  • Perelaar
  • Sparrelaar
  • Bundersweg
  • Venkellaar
  • Udenseweg
  • Muntelaar
  • Kamillelaar
  • Dennelaar
  • Notelaar
  • Kervellaar
  • Melisselaar
  • Lindelaan
  • Laarpark
  • Krentelaar
  • Hulstelaar
  • Seringelaar
  • Hezelaarstraat
  • Bremmelaar
  • Ypelaar
  • Heggelaar
  • Gagellaar
  • Cederlaar
  • Espelaar
  • Mirtelaar

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
8,3 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
18,0 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Laarbunders

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Laarbunders

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Laarbunders heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
260Eenpersoonshuishoudens
395Huishoudens zonder kinderen
345Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.800 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€39.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% onder landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Laarbunders
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Laarbunders

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
70 dagen ▲ 140,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
28
verkopen in afgelopen jaar
145 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+1%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Laarbunders
960
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Laarbunders
2.910
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Laarbunders

Hoe ziet de woningvoorraad in Laarbunders eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 96% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (50%).

Wat kost een koopwoning in Laarbunders?

Een koopwoning in Laarbunders werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €530.964 (€3.661 per m²).

Hoe is de bevolking van Laarbunders samengesteld?

Buurt Laarbunders telt 2.325 inwoners. Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Laarbunders?

Het woningaanbod in Laarbunders is opvallend zuinig: 57% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 960 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Laarbunders?

Vanuit Laarbunders bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 18,0 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen