Maren-Kessel
Noord-Brabant›Oss›Maren-Kessel

Maren-Kessel, Oss

Wijk in Oss

Maren-Kessel heeft 1.450 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 591 woningen in Maren-KesselMomenteel staan er 8 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Maren-KesselOp basis van geregistreerde woningen

Maren-Kessel bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Oss De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.855 hectare, waarvan 1.784 hectare land en 70 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK082821. Het postcodegebied is 5398CA-5398KN.

Inwoners

Maren-Kessel telt 1.450 inwoners. Hiervan is 51,0% man en 49,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,1%). De overige leeftijden zijn 21,4% voor '25 tot 45 jaar', 21,4% voor '65 jaar of ouder', 12,8% voor '0 tot 15 jaar' en 10,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,8% is ongehuwd, 46,2% is gehuwd, 7,2% is gescheiden en 4,1% is verweduwd. 1.265 inwoners komen uit Nederland, 125 komen uit Europa en 60 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 630 huishoudens in Maren-Kessel. 28,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,7% huishoudens zonder kinderen en 35,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Maren-Kessel zijn er 1.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.100, wat €100 (0%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.800, wat €900 (3%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Maren-Kessel zijn middelbaar opgeleid. 49,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 27,9% heeft HBO of WO en 22,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.450 inwoners heeft ongeveer 78% betaald werk, wat neerkomt op 1.131 mensen. Dit is 6% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (74%), terwijl 26% als zelfstandige actief is. In Maren-Kessel ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Maren-Kessel zijn er 591 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €493.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 23% huurwoningen en 77% koopwoningen. Van de woningen is 77% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Maren-Kessel zijn 1950-1970 (25%) en 1970-1980 (17%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Maren-Kessel. De nieuwste aangeboden woning is Krommenhoek 1 door Abelen Makelaars en Taxateurs b.v.. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Maren-Kessel.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Maren-Kessel. De meest recentelijke woning is Johannes Vriezekolkstraat 12 aangeboden door www.thuispoort.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Maren-Kessel.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Maren-Kessel.

Energie

In Maren-Kessel zijn er 300 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (25%), C (23%) en B (13%). Gemiddeld verbruikt een adres in Maren-Kessel 3.790 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 49% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.200 m³ per jaar 50% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
4,3 km
Apotheek
4,5 km
Ziekenhuis
10,8 km
Supermarkt
4,3 km
Treinstation
10,1 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,3 km
Middelbare school
10,7 km
Bekijk woningen in Maren-Kessel

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Maren-Kessel

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Maren-Kessel

Kaart van Buitengebied het Laag Heemaal
Buitengebied het Laag HeemaalBuurt
Kaart van Kessel
KesselBuurt
Kaart van Maren
MarenBuurt
Kaart van ’t Wild
’t WildBuurt
–
Maren-Kessel heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
180Eenpersoonshuishoudens
225Huishoudens zonder kinderen
225Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.800 P.J.gemiddeld per inwoner3% boven landelijk gemiddelde
€42.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger0% boven landelijk gemiddelde
74%van de werkenden is in loondienst
26%van de werkenden is zelfstandig
78%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Maren-Kessel
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Maren-Kessel

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
89 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
32
verkopen in afgelopen jaar
205 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+52%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Maren-Kessel
1.200
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Maren-Kessel
3.790
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Maren-Kessel

Hoe ziet de woningvoorraad in Maren-Kessel eruit?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (56%).

Wat kost een koopwoning in Maren-Kessel?

Een koopwoning in Maren-Kessel werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €804.337 (€4.170 per m²). Daarmee ligt het 52% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Maren-Kessel?

Wijk Maren-Kessel telt 1.450 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%). Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Maren-Kessel?

Het woningaanbod in Maren-Kessel is opvallend zuinig: 65% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.200 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Maren-Kessel?

Vanuit Maren-Kessel bereik je gemiddeld een supermarkt op 4,3 km, een huisarts op 4,3 km, een treinstation op 10,1 km, een basisschool op 1,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen