Ministerbuurt
Zuid-HollandRijswijkWijk 08Ministerbuurt

Ministerbuurt, Rijswijk – “prachtig”

Buurt in Rijswijk

10.0
Bewoners geven Ministerbuurt een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Ministerbuurt heeft 3.695 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.750 woningen in MinisterbuurtMomenteel staan er 19 te koop en 8 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MinisterbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Ministerbuurt bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Rijswijk, in de wijk Wijk 08 De buurt heeft een totaal oppervlakte van 44 hectare, waarvan 44 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU06030854. Het postcodegebied is 2285EA-2285XP.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als uitstekend met een score van 10.0. De inwoner beschrijft deze buurt als 'prachtig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Ministerbuurt telt 3.695 inwoners. Hiervan is 47,8% man en 52,2% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (30,4%). De overige leeftijden zijn 23,5% voor '45 tot 65 jaar', 22,9% voor '65 jaar of ouder', 14,6% voor '0 tot 15 jaar' en 8,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 52,0% is ongehuwd, 31,3% is gehuwd, 11,0% is gescheiden en 5,8% is verweduwd. 2.025 inwoners komen uit Nederland, 355 komen uit Europa en 1.315 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.025 huishoudens in Ministerbuurt. 48,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,7% huishoudens zonder kinderen en 25,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,8 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ministerbuurt zijn er 2.600 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.600, wat €4.800 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.600, wat €4.200 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Ministerbuurt zijn middelbaar opgeleid. 40,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,4% heeft VMBO of MBO 1 en 27,9% heeft HBO of WO.

Van de 3.695 inwoners heeft ongeveer 54% betaald werk, wat neerkomt op 1.995 mensen. Dit is 11% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Ministerbuurt ontvangt 32% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 760 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ministerbuurt zijn er 1.750 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €284.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 67% huurwoningen en 33% koopwoningen. Van de woningen is 33% in particulier bezit, 59% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ministerbuurt zijn 1950-1970 (60%) en 2000-2010 (15%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Ministerbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Prof. Meijerslaan 119 door Hoogenraad NVM Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Ministerbuurt.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ministerbuurt. De meest recentelijke woning is C.T. Storklaan 327 aangeboden door vb&t Verhuurmakelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Ministerbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ministerbuurt.

Energie

In Ministerbuurt zijn er 2.052 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (24%), E (20%) en C (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ministerbuurt 2.260 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 14% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 930 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 5% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
3,4 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
1,9 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
1,4 km
Bekijk woningen in Ministerbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ministerbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
10.0
Bewoners geven Ministerbuurt een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
10
wjusus
Alleenwonend · Appartement
13-10-2025
prachtig

ja

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
980Eenpersoonshuishoudens
520Huishoudens zonder kinderen
525Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.600 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€32.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger13% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Ministerbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Ministerbuurt

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€671.600
gemiddeld▲ 25,2%
€590.000
mediaan▲ 59,9%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.181
gemiddeld▲ 9,9%
€5.238
mediaan▲ 20,9%
+1% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.377
gemiddeld▲ 38,0%
€1.368
mediaan▲ 37,0%
10 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€18,0
gemiddeld▲ 9,5%
€18,2
mediaan▲ 10,6%
-38% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verkopen in afgelopen jaar
109 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+1%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
14 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
13
verhuringen in afgelopen jaar
76 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-38%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ministerbuurt
930
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Ministerbuurt
2.260
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Ministerbuurt

Hoe ziet de woningvoorraad in Ministerbuurt eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (82%).

Wat kost een koopwoning in Ministerbuurt?

Een koopwoning in Ministerbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €525.500 (€4.812 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 25%.

Wat is de gemiddelde huur in Ministerbuurt?

Een huurwoning in Ministerbuurt kostte gemiddeld €1.297 per maand (€17 per m²). Dat is 38% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Ministerbuurt samengesteld?

Buurt Ministerbuurt telt 3.695 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%).

Wat zijn de energielabels in Ministerbuurt?

Het woningaanbod in Ministerbuurt is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 930 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Ministerbuurt?

Vanuit Ministerbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 1,9 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Ministerbuurt?

Op dit moment vind je in Ministerbuurt 19 koopwoningen en 8 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk