Molenbuurt

Molenbuurt, Papendrecht – “Prima”

Buurt in Papendrecht

5.6
Bewoners geven Molenbuurt een voldoende beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Molenbuurt heeft 2.235 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 882 woningen in MolenbuurtMomenteel staan er 15 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in MolenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Molenbuurt bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Papendrecht, in de wijk Molenvliet De buurt heeft een totaal oppervlakte van 37 hectare, waarvan 36 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU05900201. Het postcodegebied is 3352AA-3352XS.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als voldoende met een score van 5.6. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Prima'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Molenbuurt telt 2.235 inwoners. Hiervan is 49,0% man en 51,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (24,6%). De overige leeftijden zijn 24,6% voor '45 tot 65 jaar', 20,4% voor '65 jaar of ouder', 18,1% voor '0 tot 15 jaar' en 12,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,1% is ongehuwd, 42,5% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 1.610 inwoners komen uit Nederland, 220 komen uit Europa en 400 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 940 huishoudens in Molenbuurt. 30,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,7% huishoudens zonder kinderen en 42,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Molenbuurt zijn er 1.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.200, wat €3.000 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.300, wat €3.600 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Molenbuurt zijn middelbaar opgeleid. 46,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 29,4% heeft HBO of WO en 24,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.235 inwoners heeft ongeveer 73% betaald werk, wat neerkomt op 1.632 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Molenbuurt ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 400 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Molenbuurt zijn er 882 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €370.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 35% huurwoningen en 65% koopwoningen. Van de woningen is 65% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Molenbuurt zijn 1970-1980 (98%) en 1980-1990 (2%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 13 woningen te koop in Molenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Trasmolen 31 door Q Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 41 woningen verkocht in Molenbuurt. Een woning werd gemiddeld in 55 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Molenbuurt was afgelopen jaar €462.220. Dit is 25% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €370.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.144.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Molenbuurt. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Molenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Molenbuurt.

Energie

In Molenbuurt zijn er 534 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (44%), B (29%) en D (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Molenbuurt 2.610 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 930 m³ per jaar 16% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Veerweg
  • Molenlaan
  • Beukmolen
  • Staartmolen
  • Trasmolen
  • Wieklaan
  • Walmolen
  • Standerdmolen
  • Paltrokmolen
  • Beltmolen
  • Wipmolen
  • De Vang
  • Poldermolen
  • Onderslag
  • Tjaskermolen
  • Burgemeester Keijzerweg
  • Stellingmolen

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
7,1 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
4,4 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Molenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Molenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
5.6
Bewoners geven Molenbuurt een voldoende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Molenbuurt

Praat mee
5.6
Mees
Gezin · Twee-onder-één-kap
09-06-2024
Prima

Het is papendrecht geen molenbuurt en anders is het stellingmolen jij minder intelligente website veder is papendrecht/stellingmolen een prima buurt alleen mist er veel groen je hebt bij de witte brug allemaal mogelijk heden om het wat groener te maken maak er wat speel toestellen met wat bankjes je kan namelijk aan alle twee de kanten van de weg is best veel niet gebruikte grond met veel bomen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
285Eenpersoonshuishoudens
260Huishoudens zonder kinderen
395Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.300 P.J.gemiddeld per inwoner10% onder landelijk gemiddelde
€39.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% onder landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
73%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Molenbuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Molenbuurt

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
55 dagen ▼ 31,1%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
38
verkopen in afgelopen jaar
147 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€400.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Molenbuurt
930
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Molenbuurt
2.610
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Molenbuurt

Welk type woningen overheerst in Molenbuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 100% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (51%).

Hoe duur zijn huizen in Molenbuurt?

Een koopwoning in Molenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €461.474 (€3.165 per m²).

Wie wonen er in Molenbuurt?

Buurt Molenbuurt telt 2.235 inwoners. Veel gezinnen: 42% van de huishoudens heeft kinderen.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Molenbuurt?

Vanuit Molenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 4,4 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Molenbuurt?

Op dit moment vind je in Molenbuurt 15 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen