Noord

Noord, Heerenveen – “Top buurt”

Buurt in Heerenveen

9.2
Bewoners geven Noord een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 4 reacties
Bekijk
Noord heeft 3.900 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.898 woningen in NoordMomenteel staan er 36 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in NoordOp basis van geregistreerde woningen

Noord bevindt zich in de provincie Friesland, in de gemeente Heerenveen, in de wijk Heerenveen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 311 hectare, waarvan 295 hectare land en 16 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00740100. Het postcodegebied is 8441AA-8448EB.

Vier bewoners beoordelen de buurt als uitstekend met een score van 9.2. Ze beschrijven het als 'Top buurt', 'Fijne buurt met veel groen' en 'Buurt omgeving'. In deze buurt zijn de meningen verdeeld, maar over het algemeen worden alle aspecten redelijk gelijk beoordeeld.

Inwoners

Noord telt 3.900 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,8%). De overige leeftijden zijn 26,2% voor '25 tot 45 jaar', 22,6% voor '65 jaar of ouder', 13,2% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,4% is ongehuwd, 33,8% is gehuwd, 8,8% is gescheiden en 6,9% is verweduwd. 3.120 inwoners komen uit Nederland, 440 komen uit Europa en 335 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.975 huishoudens in Noord. 46,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,1% huishoudens zonder kinderen en 26,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Noord zijn er 3.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.800, wat €2.600 (7%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.600, wat €1.200 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Noord zijn middelbaar opgeleid. 48,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,3% heeft HBO of WO en 23,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.900 inwoners heeft ongeveer 66% betaald werk, wat neerkomt op 2.574 mensen. Dit is 1% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (84%), terwijl 16% als zelfstandige actief is. In Noord ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 790 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Noord zijn er 1.898 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €278.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. In Noord zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 47% huurwoningen en 53% koopwoningen. Van de woningen is 53% in particulier bezit, 27% in handen van woningcorporaties en 20% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Noord zijn 1925-1950 (19%) en 1950-1970 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 33 woningen te koop in Noord. De nieuwste aangeboden woning is Stationsstraat 113 door Makelaardij Friesland. Afgelopen jaar zijn er 41 woningen verkocht in Noord. Een woning werd gemiddeld in 60 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Noord was afgelopen jaar €325.476. Dit is 17% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €278.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.735.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Noord. De meest recentelijke woning is Azaleastraat 51A aangeboden door www.frieslandhuurt.nl. Het afgelopen jaar zijn er 14 woningen verhuurd in Noord. Een aanbod werd gemiddeld in 41 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Noord was afgelopen jaar €953 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €14 per maand.

Energie

In Noord zijn er 1.997 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (23%), G (20%) en A (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Noord 2.240 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 15% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.070 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Doctor G. van Schouwenlaan
  • Rozenstraat
  • Thialfweg
  • Omweg
  • Leeuwarderstraatweg
  • Stationsstraat
  • Geraniumstraat
  • Kastanjelaan
  • Uhlweg
  • Fedde Schurerplein
  • Spoedplein
  • Tjepkemastraat
  • Molenpad
  • Schoolstraat
  • Kolklaan
  • Eikenlaan
  • Hazelaar
  • Pastorielaan
  • Munnikspetten
  • Viaductweg
  • Lindenlaan
  • Leliestraat
  • Ekke de Haanstraat
  • Van Beyma Thoe Kingmaweg
  • Taxus
  • Van Helomalaan
  • Lijsterbeslaan
  • Lyceumstraat
  • Ernst Ettemastraat
  • Jousterweg
  • Herenhof
  • Cliviastraat
  • Seringenpad
  • Hornstrahof
  • Azaleastraat
  • Zonnebloemstraat
  • Schippershof
  • Cyclamenstraat
  • Parallelweg
  • Kornelis de Wildestraat
  • HBS-straat
  • Iepenlaan
  • Dahliapad
  • Primulastraat
  • Weinmakker
  • Stationsplein
  • Woltmanstraat
  • Bielzen
  • Jacob Hepkemastraat
  • Anjelierstraat
  • Polderdijk
  • Dubbele Regel
  • Schans
  • Fok
  • Lariks
  • Vlierbes
  • Rotondeweg
  • Windas
  • Buitenbaan
  • Trambaan
  • K J Visserstraat
  • Zilverlinde
  • Asterstraat
  • Beukenlaan
  • Herenwal
  • Van Maasdijkstraat
  • K R Poststraat
  • Begoniastraat
  • J H Kruisstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,8 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
0,7 km
Supermarkt
1,3 km
Treinstation
0,8 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
9.2
Bewoners geven Noord een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 4 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Noord

Praat mee
9.8
C jansen
Samenwonend · Twee-onder-een-kap
22-10-2025
Top buurt

Super vriendelijk ,jong en oud gaat goed samen . Men is attent voorelkaar, behulpzaam enzv .

10
Cornelia
Samenwonend · Twee-onder-een-kap
07-10-2025
Top buurt

De omschrijving van 8441pe num 32 . Heeft een woonoppervlakte van 135 vierkante meter . En niet wat jullie beschrijven van 62 . D8t wil ik jullie graag vermelden

7.6
C.P.
Gezin · Twee-onder-een-kap
28-07-2025
Fijne buurt met veel groen

Prettige, rustige buurt waar veel activiteiten georganiseerd worden. Doordat de straten nogal nauw zijn, wordt er niet hard gereden. Het ziekenhuis is op loopafstand. Er is een fietspad, de snelweg is vlakbij, er zijn veel sport- en spel mogelijkheden. Ook is er een bos vlakbij, waar ook veel sport- en spel mogelijkheden zijn en waar de honden ook los kunnen lopen.

9.4
Rebecca
Gezin
27-11-2023
Buurt omgeving

Hier in onze buurt is het een Rustig omgeving, Leuk speeltuintje erbij. Gezellige buren!

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
910Eenpersoonshuishoudens
535Huishoudens zonder kinderen
530Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.600 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€34.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Noord
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Noord

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€351.600
gemiddeld▲ 3,9%
€299.000
mediaan▲ 30,0%
10 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.303
gemiddeld▲ 10,7%
€3.055
mediaan▲ 3,2%
-37% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
61 dagen ▲ 16,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
40
verkopen in afgelopen jaar
111 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-37%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
91 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
6
verhuringen in afgelopen jaar
85 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-48%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Noord
1.070
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Noord
2.240
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Noord

Hoe duur zijn huizen in Noord?

Een koopwoning in Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €327.363 (€3.086 per m²). Daarmee ligt het 37% onder het Nederlands gemiddelde.

Is Noord een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Noord een 9,2 uit 10 op basis van 4 reviews. Vooral op gemeenschap (9,5) wordt goed gescoord; voorzieningen (8,8) krijgt de laagste beoordeling.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Noord?

Vanuit Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,3 km, een huisarts op 1,8 km, een treinstation op 0,8 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Noord?

Op dit moment vind je in Noord 36 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk