Op Buuren

Op Buuren, Stichtse Vecht

Buurt in Stichtse Vecht

Op Buuren heeft 1.455 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 598 woningen in Op BuurenMomenteel staan er 9 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Op BuurenOp basis van geregistreerde woningen

Op Buuren bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Stichtse Vecht, in de wijk Maarssen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 77 hectare, waarvan 67 hectare land en 11 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19040104. Het postcodegebied is 3602AA-3604DZ.

Inwoners

Op Buuren telt 1.455 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,2%). De overige leeftijden zijn 27,5% voor '25 tot 45 jaar', 23,0% voor '0 tot 15 jaar', 12,7% voor '65 jaar of ouder' en 8,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 56,4% is ongehuwd, 35,7% is gehuwd, 5,8% is gescheiden en 2,4% is verweduwd. 1.145 inwoners komen uit Nederland, 115 komen uit Europa en 195 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 585 huishoudens in Op Buuren. 27,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,4% huishoudens zonder kinderen en 45,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Op Buuren zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €74.000, wat €31.800 (75%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €54.700, wat €19.800 (57%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Op Buuren zijn hoogopgeleid. 67,3% heeft HBO of WO, 19,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.455 inwoners heeft ongeveer 83% betaald werk, wat neerkomt op 1.208 mensen. Dit is 11% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (76%), terwijl 24% als zelfstandige actief is. In Op Buuren ontvangt 15% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 180 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Op Buuren zijn er 598 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €676.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 24% huurwoningen en 76% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit en 24% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Op Buuren zijn 2010-2020 (46%) en 2000-2010 (44%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Op Buuren. De nieuwste aangeboden woning is C.P. Klapstraat 30 door PEEK&POMPE MAKELAARS. Afgelopen jaar zijn er 82 woningen verkocht in Op Buuren. Een woning werd gemiddeld in 68 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Op Buuren was afgelopen jaar €628.817. Dit is 7% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €676.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.031.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Op Buuren. De meest recentelijke woning is C.P. Klapstraat 7 aangeboden door Amstel Housing Utrecht op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Op Buuren. Een aanbod werd gemiddeld in 94 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Op Buuren.

Energie

In Op Buuren zijn er 401 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (75%), A+ (15%) en C (2%). Gemiddeld verbruikt een adres in Op Buuren 2.940 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 15% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 820 m³ per jaar 3% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Sportparkweg
  • Oostwaarderbrug
  • J. Homan van der Heideplein
  • Oostwaard
  • Ruymzicht
  • J. Reyneke van Stuwestraat
  • Proostwetering
  • Molenweg
  • De Hoopkade
  • Sluysoort
  • J. de Regtstraat
  • Zuilenselaan
  • Sweserengseweg
  • Op Buurenplein
  • C.P. Klapstraat
  • Verlengde Molenweg
  • M. van Zeggelenhof
  • Doctor R. van Lutterveltstraat
  • Sluyswijck
  • Straatweg
  • Amsterdamsestraatweg
  • L. Rotgansstraat

Voorzieningen

Huisarts
2,4 km
Apotheek
2,4 km
Ziekenhuis
6,3 km
Supermarkt
2,4 km
Treinstation
3,7 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
2,1 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in Op Buuren

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Op Buuren

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Op Buuren heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
160Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
265Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€54.700 P.J.gemiddeld per inwoner57% boven landelijk gemiddelde
€74.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger75% boven landelijk gemiddelde
76%van de werkenden is in loondienst
24%van de werkenden is zelfstandig
83%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Op Buuren
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Op Buuren

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen ▲ 44,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
79
verkopen in afgelopen jaar
115 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+15%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Op Buuren
820
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Op Buuren
2.940
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Op Buuren

Welk type woningen overheerst in Op Buuren?

De woningvoorraad is relatief jong — 96% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (43%).

Hoe duur zijn huizen in Op Buuren?

Een koopwoning in Op Buuren werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €607.899 (€5.274 per m²). Daarmee ligt het 15% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Op Buuren?

Buurt Op Buuren telt 1.455 inwoners. Veel gezinnen: 45% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Op Buuren?

Het woningaanbod in Op Buuren is opvallend zuinig: 97% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 820 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Op Buuren?

Vanuit Op Buuren bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,4 km, een huisarts op 2,4 km, een treinstation op 3,7 km, een basisschool op 2,1 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen