Zuilen-Noord
Utrecht›Utrecht›Noordwest›Zuilen-Noord

Zuilen-Noord, Utrecht – “Veel afval, geen gez...”

Buurt in Utrecht

6.0
Bewoners geven Zuilen-Noord een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Zuilen-Noord heeft 3.800 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.705 woningen in Zuilen-NoordMomenteel staan er 16 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Zuilen-NoordOp basis van geregistreerde woningen

Zuilen-Noord bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Utrecht, in de wijk Noordwest De buurt heeft een totaal oppervlakte van 78 hectare, waarvan 72 hectare land en 6 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03440244. Het postcodegebied is 3555ED-3555WN.

Twee bewoners beoordelen de buurt als ruim voldoende met een score van 6.0. Ze beschrijven het als 'Veel afval, geen gezellige buurt' en 'Vind de buurt ongezellig'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Zuilen-Noord telt 3.800 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (32,5%). De overige leeftijden zijn 24,5% voor '45 tot 65 jaar', 16,6% voor '0 tot 15 jaar', 15,1% voor '65 jaar of ouder' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 58,3% is ongehuwd, 30,5% is gehuwd, 7,6% is gescheiden en 3,4% is verweduwd. 2.245 inwoners komen uit Nederland, 375 komen uit Europa en 1.180 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.765 huishoudens in Zuilen-Noord. 41,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 26,1% huishoudens zonder kinderen en 32,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zuilen-Noord zijn er 3.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.700, wat €500 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.600, wat €300 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Zuilen-Noord zijn hoogopgeleid. 44,6% heeft HBO of WO, 27,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 27,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 3.800 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 2.736 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Zuilen-Noord ontvangt 23% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 500 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zuilen-Noord zijn er 1.705 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €438.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. In Zuilen-Noord zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 52% huurwoningen en 48% koopwoningen. Van de woningen is 48% in particulier bezit, 36% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zuilen-Noord zijn 2000-2010 (27%) en 1950-1970 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 14 woningen te koop in Zuilen-Noord. De nieuwste aangeboden woning is Luit Blomstraat 20 door PEEK&POMPE MAKELAARS. Afgelopen jaar zijn er 120 woningen verkocht in Zuilen-Noord. Een woning werd gemiddeld in 45 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Zuilen-Noord was afgelopen jaar €475.757. Dit is 9% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €438.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.710.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Zuilen-Noord. De meest recentelijke woning is Amsterdamsestraatweg 869A aangeboden door Regio Vastgoedbeheer. Het afgelopen jaar zijn er 31 woningen verhuurd in Zuilen-Noord. Een aanbod werd gemiddeld in 29 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Zuilen-Noord.

Energie

In Zuilen-Noord zijn er 1.046 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (45%), B (13%) en A+ (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zuilen-Noord 2.200 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 14% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 720 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 10% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • P.G. van Nieuwkerkstraat
  • Vechtoever
  • Lieven de Keylaan
  • C. Smeenkstraat
  • Wibautstraat
  • Luit Blomstraat
  • Jan van Zutphenlaan
  • Minister Talmastraat
  • Van Heesstraat
  • Minister de Visserstraat
  • Oosterleestraat
  • Theo Thijssenplein
  • Lieven de Keypad
  • W.J. Bossenbroekstraat
  • P.G. van Nieuwkerkpad
  • Schaperstraat
  • Burgemeester Norbruislaan
  • Gerhardstraat
  • Patrimoniumstraat
  • Professor H. Bavinckstraat
  • Professor Kohnstammstraat
  • Jan Ligthartplein
  • Daalseweg
  • H. Diemerstraat
  • Ter Laanstraat
  • Amsterdamsestraatweg
  • Daalseweghof
  • Monseigneur Hoogveldplein

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,2 km
Ziekenhuis
4,8 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
3,1 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
0,5 km
Bekijk woningen in Zuilen-Noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zuilen-Noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
6.0
Bewoners geven Zuilen-Noord een ruime voldoende
Deze score komt uit 2 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Zuilen-Noord

Praat mee
5.0
F
Overig · Tussenwoning
15-09-2024
Veel afval, geen gezellige buurt

Veel vuil bij de vuilnisbakken. Honden poep op het enige grasveldje in de buurt. Veel geluid. Weinig groen. Bijna geen horeca, terrasje.

7.0
Ge bouman
21-10-2023
Vind de buurt ongezellig

Er is weinig hier in de buurt vooral voor kinderen

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
730Eenpersoonshuishoudens
460Huishoudens zonder kinderen
575Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.600 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€42.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% boven landelijk gemiddelde
85%van de werkenden is in loondienst
15%van de werkenden is zelfstandig
72%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Zuilen-Noord
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Zuilen-Noord

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€527.600
gemiddeld▲ 11,0%
€450.000
mediaan▲ 13,9%
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€5.669
gemiddeld▲ 3,9%
€5.990
mediaan▲ 15,0%

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
46 dagen ▲ 21,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
112
verkopen in afgelopen jaar
90 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€239.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
25
verhuringen in afgelopen jaar
70 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€1.035
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zuilen-Noord
720
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Zuilen-Noord
2.200
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Zuilen-Noord

Uit wat voor huizen bestaat Zuilen-Noord?

De woningvoorraad is relatief jong — 65% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (48%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Zuilen-Noord?

Een koopwoning in Zuilen-Noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €469.945 (€5.483 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 11%.

Hoeveel kost huren in Zuilen-Noord?

Een huurwoning in Zuilen-Noord kostte gemiddeld €1.764 per maand (€28 per m²).

Wie wonen er in Zuilen-Noord?

Buurt Zuilen-Noord telt 3.800 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (33%).

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Zuilen-Noord?

Het woningaanbod in Zuilen-Noord is opvallend zuinig: 78% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 720 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Zuilen-Noord?

Vanuit Zuilen-Noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 3,1 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Zuilen-Noord?

Op dit moment vind je in Zuilen-Noord 16 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen