Paddenpoel en Kornputkwartier
Overijssel›Steenwijkerland›Steenwijk›Paddenpoel en Kornputkwartier

Paddenpoel en Kornputkwartier, Steenwijkerland

Buurt in Steenwijkerland

Paddenpoel en Kornputkwartier heeft 1.275 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 515 woningen in Paddenpoel en KornputkwartierMomenteel staan er 3 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Paddenpoel en KornputkwartierOp basis van geregistreerde woningen

Paddenpoel en Kornputkwartier bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Steenwijkerland, in de wijk Steenwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 43 hectare, waarvan 43 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU17080029. Het postcodegebied is 8331AK-8333EG.

Inwoners

Paddenpoel en Kornputkwartier telt 1.275 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 49,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (29,8%). De overige leeftijden zijn 23,1% voor '0 tot 15 jaar', 22,4% voor '45 tot 65 jaar', 16,1% voor '65 jaar of ouder' en 9,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,2% is ongehuwd, 40,0% is gehuwd, 7,1% is gescheiden en 2,4% is verweduwd. 1.125 inwoners komen uit Nederland, 55 komen uit Europa en 100 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 510 huishoudens in Paddenpoel en Kornputkwartier. 27,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,4% huishoudens zonder kinderen en 44,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Paddenpoel en Kornputkwartier zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €40.600, wat €1.600 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.400, wat €4.500 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Paddenpoel en Kornputkwartier zijn middelbaar opgeleid. 43,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 41,1% heeft HBO of WO en 15,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.275 inwoners heeft ongeveer 77% betaald werk, wat neerkomt op 982 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Paddenpoel en Kornputkwartier ontvangt 20% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 180 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Paddenpoel en Kornputkwartier zijn er 515 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €391.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 30% huurwoningen en 70% koopwoningen. Van de woningen is 70% in particulier bezit, 25% in handen van woningcorporaties en 5% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Paddenpoel en Kornputkwartier zijn 2010-2020 (60%) en 1990-2000 (19%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Paddenpoel en Kornputkwartier. De nieuwste aangeboden woning is Divisie 25 door Greveling Adviesgroep op Funda. Afgelopen jaar zijn er 17 woningen verkocht in Paddenpoel en Kornputkwartier. Een woning werd gemiddeld in 43 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Paddenpoel en Kornputkwartier was afgelopen jaar €494.029. Dit is 26% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €391.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.361.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Paddenpoel en Kornputkwartier. De meest recentelijke woning is Kolonel 36 aangeboden door NTC Vastgoed op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 5 woningen verhuurd in Paddenpoel en Kornputkwartier. Een aanbod werd gemiddeld in 12 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Paddenpoel en Kornputkwartier was afgelopen jaar €1.325 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €11 per maand.

Energie

In Paddenpoel en Kornputkwartier zijn er 364 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (74%), B (9%) en A+++ (5%). Gemiddeld verbruikt een adres in Paddenpoel en Kornputkwartier 2.850 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 12% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 680 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 15% onder het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Johan Willem Frisolaan
  • Bivak
  • Peloton
  • Sergeant
  • Oranje Gelderlandlaan
  • Divisie
  • Bataljon
  • Struikheide
  • Kazerneplein
  • Kampement
  • Kolonel
  • Kraaiheide
  • Parade
  • Steenakkers
  • Genie
  • Arsenaal
  • Veteranenpad
  • Meppelerweg
  • Dennenallee
  • Dopheide
  • Compagnie
  • Generaal
  • Brigade
  • Korporaal

Voorzieningen

Huisarts
1,6 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
3,3 km
Supermarkt
2,7 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
1,7 km
Basisschool
1,7 km
Middelbare school
2,5 km
Bekijk woningen in Paddenpoel en Kornputkwartier

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Paddenpoel en Kornputkwartier

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Paddenpoel en Kornputkwartier heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
140Eenpersoonshuishoudens
145Huishoudens zonder kinderen
225Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.400 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€40.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
77%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Paddenpoel en Kornputkwartier
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Steenwijk

Cijfers van wijk Steenwijk vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen ▼ 26,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
423
verkopen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€125.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
17 dagen ▼ 91,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
27
verhuringen in afgelopen jaar
423 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€660
laagste huurprijs in afgelopen jaar

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Paddenpoel en Kornputkwartier
680
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Paddenpoel en Kornputkwartier
2.850
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Paddenpoel en Kornputkwartier

Hoe duur zijn huizen in Paddenpoel en Kornputkwartier?

Een koopwoning in Paddenpoel en Kornputkwartier werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €442.207 (€3.474 per m²).

Wat is de huurprijs in Paddenpoel en Kornputkwartier?

Een huurwoning in Paddenpoel en Kornputkwartier kostte gemiddeld €1.037 per maand (€13 per m²).

Hoe is de bevolking van Paddenpoel en Kornputkwartier samengesteld?

Buurt Paddenpoel en Kornputkwartier telt 1.275 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (30%). Veel gezinnen: 44% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Paddenpoel en Kornputkwartier?

Het woningaanbod in Paddenpoel en Kornputkwartier is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 680 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Paddenpoel en Kornputkwartier?

Vanuit Paddenpoel en Kornputkwartier bereik je gemiddeld een supermarkt op 2,7 km, een huisarts op 1,6 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 1,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen