Steenwijk

Steenwijk, Steenwijkerland

Wijk in Steenwijkerland

8.2
Bewoners geven Steenwijk een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 4 reacties
Bekijk
Steenwijk heeft 17.620 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 8.683 woningen in SteenwijkMomenteel staan er 92 te koop en 5 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SteenwijkOp basis van geregistreerde woningen

Steenwijk bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Steenwijkerland De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.150 hectare, waarvan 1.064 hectare land en 86 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK170800. Het postcodegebied is 8331AA-8333EG.

Inwoners

Steenwijk telt 17.620 inwoners. Hiervan is 49,5% man en 50,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,7%). De overige leeftijden zijn 25,0% voor '65 jaar of ouder', 22,8% voor '25 tot 45 jaar', 14,4% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,8% is ongehuwd, 40,1% is gehuwd, 9,0% is gescheiden en 6,2% is verweduwd. 14.700 inwoners komen uit Nederland, 895 komen uit Europa en 2.015 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 8.255 huishoudens in Steenwijk. 39,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,0% huishoudens zonder kinderen en 30,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Steenwijk zijn er 14.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.300, wat €5.900 (14%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.300, wat €4.600 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Steenwijk zijn middelbaar opgeleid. 45,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,0% heeft VMBO of MBO 1 en 26,6% heeft HBO of WO.

Van de 17.620 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 12.158 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Steenwijk ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 4.050 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Steenwijk zijn er 8.683 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €286.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. In Steenwijk zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 47% huurwoningen en 53% koopwoningen. Van de woningen is 53% in particulier bezit, 37% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Steenwijk zijn 1970-1980 (18%) en 1990-2000 (13%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Steenwijk. De nieuwste aangeboden woning is Het Bolwerk 87 door HetMakelaarshuis op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Steenwijk.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Steenwijk. De meest recentelijke woning is Brederostraat 30 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Steenwijk.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Steenwijk.

Energie

In Steenwijk zijn er 6.212 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (30%), C (23%) en B (15%). Gemiddeld verbruikt een adres in Steenwijk 2.380 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 7% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 840 m³ per jaar 5% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
1,5 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
1,8 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Steenwijk

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Steenwijk

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Steenwijk

Kaart van Oostermeenthe
7.2OostermeentheBuurt
Kaart van Clingenborgh
8.6ClingenborghBuurt
Kaart van Woldmeenthe
9.8WoldmeentheBuurt
Kaart van Buitengebied Steenwijk
Buitengebied SteenwijkBuurt
Kaart van Centrum Steenwijk
Centrum SteenwijkBuurt
Kaart van De gagels
De gagelsBuurt
Kaart van Dolderkanaal
DolderkanaalBuurt
Kaart van Eeserwold
EeserwoldBuurt
Kaart van Groot Verlaat
Groot VerlaatBuurt
Kaart van Meentherand
MeentherandBuurt
Kaart van Nieuwe gagels
Nieuwe gagelsBuurt
Kaart van Oostwijken De Beitel
Oostwijken De BeitelBuurt
Kaart van Paddenpoel en Kornputkwartier
Paddenpoel en KornputkwartierBuurt
Kaart van Steenwijk West
Steenwijk WestBuurt
Kaart van Steenwijkerdiep
SteenwijkerdiepBuurt
Kaart van Torenlanden
TorenlandenBuurt
8.2
Bewoners geven Steenwijk een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 4 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Steenwijk

Praat mee
9.8
Cjhc
Gezin · Overig
Woldmeenthe11-08-2025
Perfecte buurt

De Woldmeenthe is een fijne plek om te wonen. Het is er groen, rustig en veilig. Alle voorzieningen zijn op loop- of fietsafstand. Een hele leuke wijk om op te groeien, met veel speeltuintjes, fietspaden, groen en water. Er is geen last van zwerfafval en het groen wordt goed onderhouden. Ook zijn de straten breed en erg overzichtelijk.

8.4
Jesse
Gezin · Overig
Oostermeenthe05-02-2025
Inkomens verschillen

Mijn ervaring in deze buurt is dat het een van dr veiligste buurt is in de omgeving van steenwijk wel is er lichtelijk overlast van drugshandel en junkies die in bvb het park in gaan bij de populaire vijver

6.0
Elma
Gezin · Tussenwoning
Oostermeenthe21-01-2025
Fijn om te wonen

Fijne buurt om te wonen , mensen zijn heel erg op zichzelf. Weinig speeltuinen die er een beetje uit zien voor kleine kinderen. Hele goede scholen dat wel. Een Albert heijn en een snackbar en centrum op 20 minuten lopen ... Bus voorzieningen vind ik persoonlijk niet erg makkelijk.

8.6
Laura
Gezin · vrijstaand huis
Clingenborgh04-12-2023
Een fijne plek om te wonen

Een nette buurt met verschillende woningen, aardige bewoners, voldoende parkeerplaatsen, veel groen in tuinen en plantsoenen en voldoende speeltuinen.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
3.250Eenpersoonshuishoudens
2.480Huishoudens zonder kinderen
2.525Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.300 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€36.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Steenwijk
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Steenwijk

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€422.700
gemiddeld▲ 1,7%
€375.000
mediaanstabiel
20 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.664
gemiddeld▲ 2,3%
€3.472
mediaan▲ 1,4%
-16% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen ▼ 26,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
423
verkopen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-16%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
17 dagen ▼ 91,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
27
verhuringen in afgelopen jaar
423 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-52%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Steenwijk
840
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Steenwijk
2.380
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Steenwijk

Wat moet je betalen voor een koophuis in Steenwijk?

Een koopwoning in Steenwijk werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €442.207 (€3.474 per m²). Daarmee ligt het 16% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Steenwijk?

Een huurwoning in Steenwijk kostte gemiddeld €1.037 per maand (€13 per m²). Dat is 52% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe beoordelen bewoners Steenwijk?

Bewoners geven Steenwijk een 8,2 uit 10 op basis van 4 reviews. Het sterkst scoort bereikbaarheid (9,0), het zwakst woningen (7,8).

Wat zijn de energielabels in Steenwijk?

Het woningaanbod in Steenwijk is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 840 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Steenwijk?

Vanuit Steenwijk bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 1,8 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Steenwijk?

Op dit moment vind je in Steenwijk 92 koopwoningen en 5 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen