Station

Station, Breda – “Meer fietsenstalling...”

Buurt in Breda

8.0
Bewoners geven Station een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Station heeft 2.310 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 1.301 woningen in StationMomenteel staan er 14 te koop en 22 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in StationOp basis van geregistreerde woningen

Station bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Breda, in de wijk Breda centrum De buurt heeft een totaal oppervlakte van 29 hectare, waarvan 27 hectare land en 2 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07580005. Het postcodegebied is 4811AA-4811DP.

Eén bewoner beoordeelt de buurt als zeer goed met een score van 8.0. De inwoner beschrijft deze buurt als 'Meer fietsenstallingen'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Station telt 2.310 inwoners. Hiervan is 50,2% man en 49,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (48,5%). De overige leeftijden zijn 18,2% voor '15 tot 25 jaar', 18,0% voor '45 tot 65 jaar', 8,4% voor '0 tot 15 jaar' en 6,9% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 76,4% is ongehuwd, 15,4% is gehuwd, 6,9% is gescheiden en 1,1% is verweduwd. 1.460 inwoners komen uit Nederland, 365 komen uit Europa en 485 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.525 huishoudens in Station. 66,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,3% huishoudens zonder kinderen en 12,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,5 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Station zijn er 2.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.800, wat €2.400 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.200, wat €4.400 (14%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Station zijn hoogopgeleid. 55,0% heeft HBO of WO, 35,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 9,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.310 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 1.663 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Station ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 130 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Station zijn er 1.301 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €327.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 82% huurwoningen en 18% koopwoningen. Van de woningen is 18% in particulier bezit, 40% in handen van woningcorporaties en 42% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Station zijn 2010-2020 (23%) en 2000-2010 (21%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Station. De nieuwste aangeboden woning is Stationsweg 41 door KIN Makelaars Breda. Afgelopen jaar zijn er 13 woningen verkocht in Station. Een woning werd gemiddeld in 36 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Station was afgelopen jaar €640.923. Dit is 96% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €327.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.108.

Huurwoningen

Er zijn 12 woningen te huur in Station. De meest recentelijke woning is Brouwhuisplein 1C1 aangeboden door Q Makelaars. Het afgelopen jaar zijn er 106 woningen verhuurd in Station. Een aanbod werd gemiddeld in 25 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Station was afgelopen jaar €1.410 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €14 per maand.

Energie

In Station zijn er 1.417 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (41%), B (14%) en C (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Station 2.140 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 19% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 630 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 36% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,7 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
2,5 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
0,8 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
1,1 km
Bekijk woningen in Station

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 14 koopwoningen Bekijk 22 huurwoningen
Beoordeel Station

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.0
Bewoners geven Station een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
8.0
Nawzat Abdo
Gezin · Appartement
10-07-2024
Meer fietsenstallingen

Niet genoeg fietsenstallingen Vaak diefstal, Binnen een jaar 6 fietsen gestolen Vaak zijn ligt (grof) afval rondom de containers Veel lawaai snachts vooral tijdens feestdagen en festivals Het huis trilt als een trein langs rijdt 3 verdieping en geen lift

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.010Eenpersoonshuishoudens
325Huishoudens zonder kinderen
190Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.200 P.J.gemiddeld per inwoner15% boven landelijk gemiddelde
€39.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger7% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Station in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Station

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€484.000
gemiddeld▲ 10,1%
€485.000
mediaan▲ 31,1%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.610
gemiddeld▼ 8,4%
€4.533
mediaan▼ 7,3%
+13% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.305
gemiddeld▼ 1,4%
€1.475
mediaanstabiel
6 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€15,0
gemiddeld▲ 7,9%
€17,3
mediaan▲ 9,5%
-34% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q4 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
37 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
18
verkopen in afgelopen jaar
132 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
57 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verhuringen in afgelopen jaar
96 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-34%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Station
630
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Station
2.140
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Station

Welk type woningen overheerst in Station?

De woningvoorraad is relatief jong — 58% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (86%).

Hoe duur zijn huizen in Station?

Een koopwoning in Station werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €589.222 (€4.872 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Station?