Ten Boer Dorp

Ten Boer Dorp, Groningen

Buurt in Groningen

Ten Boer Dorp heeft 4.445 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.009 woningen in Ten Boer DorpMomenteel staan er 18 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Ten Boer DorpOp basis van geregistreerde woningen

Ten Boer Dorp bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Groningen, in de wijk Ten Boer en omgeving De buurt heeft een totaal oppervlakte van 228 hectare, waarvan 225 hectare land en 3 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00141500. Het postcodegebied is 9791AA-9791TJ.

Inwoners

Ten Boer Dorp telt 4.445 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 50,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (25,9%). De overige leeftijden zijn 24,4% voor '65 jaar of ouder', 21,8% voor '25 tot 45 jaar', 16,5% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,3% is ongehuwd, 40,8% is gehuwd, 7,5% is gescheiden en 7,4% is verweduwd. 4.005 inwoners komen uit Nederland, 165 komen uit Europa en 270 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.880 huishoudens in Ten Boer Dorp. 31,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 31,1% huishoudens zonder kinderen en 37,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ten Boer Dorp zijn er 3.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.800, wat €4.400 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.600, wat €4.300 (12%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Ten Boer Dorp zijn middelbaar opgeleid. 50,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,6% heeft HBO of WO en 23,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 4.445 inwoners heeft ongeveer 75% betaald werk, wat neerkomt op 3.334 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Ten Boer Dorp ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.020 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ten Boer Dorp zijn er 2.009 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €281.000. Hiervan is ongeveer 90% bewoond en 10% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 29% huurwoningen en 71% koopwoningen. Van de woningen is 71% in particulier bezit, 21% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ten Boer Dorp zijn 1970-1980 (20%) en 1990-2000 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 15 woningen te koop in Ten Boer Dorp. De nieuwste aangeboden woning is Alida Pottstraat 20 door Beks Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er 76 woningen verkocht in Ten Boer Dorp. Een woning werd gemiddeld in 52 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Ten Boer Dorp was afgelopen jaar €362.791. Dit is 29% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €281.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.591.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Ten Boer Dorp. De meest recentelijke woning is Blinkerdlaan 39 aangeboden door Pandomo Makelaars. Het afgelopen jaar zijn er 10 woningen verhuurd in Ten Boer Dorp. Een aanbod werd gemiddeld in 22 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ten Boer Dorp.

Energie

In Ten Boer Dorp zijn er 1.281 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (34%), A+++ (19%) en C (17%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ten Boer Dorp 2.660 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 4% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 830 m³ per jaar 4% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
11,4 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
8,2 km
Dagverblijf
1,4 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
12,9 km
Bekijk woningen in Ten Boer Dorp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ten Boer Dorp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Ten Boer Dorp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
585Eenpersoonshuishoudens
585Huishoudens zonder kinderen
710Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.600 P.J.gemiddeld per inwoner12% onder landelijk gemiddelde
€37.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
89%van de werkenden is in loondienst
11%van de werkenden is zelfstandig
75%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Ten Boer Dorp
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Ten Boer Dorp

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€348.317
gemiddeld▼ 8,3%
€375.000
mediaan▲ 4,9%
6 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€2.628
gemiddeld▼ 21,6%
€2.764
mediaan▼ 15,3%
-32% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
51 dagen ▲ 747,5%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
74
verkopen in afgelopen jaar
119 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-32%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
34 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-27%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ten Boer Dorp
830
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Ten Boer Dorp
2.660
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Ten Boer Dorp

Welk type woningen overheerst in Ten Boer Dorp?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Ten Boer Dorp?

Een koopwoning in Ten Boer Dorp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €360.461 (€3.203 per m²). Daarmee ligt het 32% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 8%.

Wie wonen er in Ten Boer Dorp?

Buurt Ten Boer Dorp telt 4.445 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Ten Boer Dorp?

Het woningaanbod in Ten Boer Dorp is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 830 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Ten Boer Dorp?

Vanuit Ten Boer Dorp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 8,2 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Ten Boer Dorp?

Op dit moment vind je in Ten Boer Dorp 18 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen