Veerallee

Veerallee, Zwolle – “Er zijn groepjes aan...”

Buurt in Zwolle

8.0
Bewoners geven Veerallee een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Veerallee heeft 1.900 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 683 woningen in VeeralleeMomenteel staan er 9 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VeeralleeOp basis van geregistreerde woningen

Veerallee bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Zwolle, in de wijk Kamperpoort-Veerallee De buurt heeft een totaal oppervlakte van 60 hectare, waarvan 60 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01931410. Het postcodegebied is 8019AA-8019ZL.

Drie bewoners beoordelen de buurt als goed met een score van 8.0. Ze beschrijven het als 'Er zijn groepjes aan mensen iedereen heeft zn eigen groepje', 'Leuke buurt' en 'Bereikbaar'. Bewoners ervaren grote verschillen in deze buurt: veiligheid, huisvesting, voorzieningen krijgen hoge beoordelingen, terwijl groen en gemeenschap juist als zwakke punten worden genoemd.

Inwoners

Veerallee telt 1.900 inwoners. Hiervan is 51,3% man en 48,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (25,0%). De overige leeftijden zijn 23,2% voor '25 tot 45 jaar', 22,9% voor '0 tot 15 jaar', 17,1% voor '15 tot 25 jaar' en 11,6% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 59,2% is ongehuwd, 32,9% is gehuwd, 5,3% is gescheiden en 2,6% is verweduwd. 1.675 inwoners komen uit Nederland, 100 komen uit Europa en 120 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 835 huishoudens in Veerallee. 41,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,0% huishoudens zonder kinderen en 37,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Veerallee zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €53.300, wat €11.100 (26%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €41.400, wat €6.500 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Veerallee zijn hoogopgeleid. 57,8% heeft HBO of WO, 28,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 14,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.900 inwoners heeft ongeveer 82% betaald werk, wat neerkomt op 1.558 mensen. Dit is 10% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Veerallee ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 200 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Veerallee zijn er 683 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €583.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 18% huurwoningen en 82% koopwoningen. Van de woningen is 82% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Veerallee zijn 1900-1925 (27%) en 1950-1970 (22%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 9 woningen te koop in Veerallee. De nieuwste aangeboden woning is Koningin Sophiastraat 18 door Karssen Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 46 woningen verkocht in Veerallee. Een woning werd gemiddeld in 36 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Veerallee was afgelopen jaar €686.783. Dit is 18% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €583.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.704.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Veerallee. De meest recentelijke woning is Prinses Margrietstraat 39 aangeboden door www.dewoningzoeker.nl. Het afgelopen jaar zijn er 16 woningen verhuurd in Veerallee. Een aanbod werd gemiddeld in 13 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Veerallee was afgelopen jaar €2.500 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €14 per maand.

Energie

In Veerallee zijn er 409 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (33%), C (28%) en D (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Veerallee 2.970 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 16% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.090 m³ per jaar 36% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Koningin Máximastraat
  • Prinses Julianastraat
  • Prinses Irenestraat
  • Prinses Margrietstraat
  • Willemsvaart
  • Spoolderplein
  • Prins Alexanderstraat
  • Prinses Amaliastraat
  • Pieter van Vollenhovenstraat
  • Prinses Alexiastraat
  • Prins Frederikplein
  • Koningin Anna Paulownastraat
  • Horreus de Haaspad
  • Kamperweg
  • Prinses Marijkestraat
  • Prins Bernhardstraat
  • Koggepad
  • Koningin Sophiastraat
  • Koningin Wilhelminastraat
  • Nieuwe Veerallee
  • Koning Willem-Alexanderstraat
  • Veerallee
  • Jonkheer Strick van Linschotenlaan
  • Oranje Nassaulaan
  • Prins Hendrikstraat
  • IJsselallee
  • Prinses Beatrixstraat
  • Prinses Arianestraat
  • Dillenburgstraat
  • Nijromenpad
  • Prins Mauritsstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
4,4 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
1,5 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
0,4 km
Bekijk woningen in Veerallee

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Veerallee

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.0
Bewoners geven Veerallee een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties
Praat mee
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Ervaringen van Veerallee

Praat mee
7.6
Hannah
Gezin · Vrijstaand huis
10-06-2024
Er zijn groepjes aan mensen iedereen heeft zn eigen groepje

Je zit vooral in het groepje waar ja vanaf het begin in zit. De huizen zijn mooi onderhouden. Genoeg groen. Leuk dat er schapen en kippen in de wijk zijn

8.5
U
08-08-2023
Leuke buurt

De Veerallee is een fijne buurr om in te wonen. Veel voorzieningen zijn dichtbij, en voor wat groens kun je makkelijk naar het Engelse Werk lopen of fietsen. Kortom: fijne en rustige buurt.

7.8
Derk
05-02-2023
Bereikbaar

De Veerallee is goed bereikbaar met binnenstad, grote winkels, snelweg en station op zeer korte afstand. Het is een veilige en rustige buurt, ondanks het vele verkeer.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
345Eenpersoonshuishoudens
175Huishoudens zonder kinderen
315Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€41.400 P.J.gemiddeld per inwoner19% boven landelijk gemiddelde
€53.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger26% boven landelijk gemiddelde
81%van de werkenden is in loondienst
19%van de werkenden is zelfstandig
82%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Veerallee
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Veerallee

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€603.000
gemiddeld▼ 13,7%
€695.000
mediaanstabiel
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€4.582
gemiddeld▼ 5,9%
€4.570
mediaan▼ 4,9%
+32% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
36 dagen ▲ 2.569,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
149 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+32%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
14 dagen ▼ 91,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
274 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-37%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Veerallee
1.090
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Veerallee
2.970
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Veerallee

Uit wat voor huizen bestaat Veerallee?

De woningvoorraad is overwegend vooroorlogs — 53% van de woningen is van vóór 1945.

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Veerallee?

Een koopwoning in Veerallee werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €698.178 (€4.722 per m²). Daarmee ligt het 32% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 14%.

Hoe scoort Veerallee op leefbaarheid?

Bewoners geven Veerallee een 8,0 uit 10 op basis van 3 reviews. Het sterkst scoort veiligheid (9,0), het zwakst gemeenschap (5,3).

Hoe is de bevolking van Veerallee samengesteld?

Buurt Veerallee telt 1.900 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat zijn de energielabels in Veerallee?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Veerallee is minder zuinig: 33% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.090 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Veerallee?

Vanuit Veerallee bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,2 km, een huisarts op 1,5 km, een treinstation op 1,5 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Veerallee?

Op dit moment vind je in Veerallee 9 koopwoningen en 1 huurwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen