Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Huurwoningen Velve-Lindenhof, Enschede

Zoek je een huurwoning in Velve-Lindenhof? Bekijk het actuele aanbod op deze pagina en ontdek wat de buurt te bieden heeft.

8 huurwoningen gevonden uit 4 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huurprijzen en marktcijfers Velve-Lindenhof, Enschede

Velve-Lindenhof is overwegend een huurbuurt: 56% van de circa 2.320 woningen wordt verhuurd, tegenover 44% koopwoningen. Daarvan is een groot deel in handen van woningcorporaties, namelijk 43% van de totale voorraad. Slechts 13% valt onder overige (particuliere) verhuurders. Dat betekent dat de vrije sector hier relatief beperkt is.

De gemiddelde WOZ-waarde in Velve-Lindenhof ligt op €253.000. Dat is merkbaar lager dan het wijkgemiddelde van Hogeland - Velve (€302.000) en ook onder het Enschedese gemiddelde van €284.000. Velve-Lindenhof is daarmee een van de meer betaalbare buurten binnen de wijk. Voor wie wil kopen, biedt de pagina met koopwoningen in Velve-Lindenhof een actueel overzicht.

In de vrije sector (exclusief sociale huur) werden in de afgelopen twaalf maanden 14 woningen verhuurd, met een gemiddelde huurprijs van €1.443 per maand. De bandbreedte liep van €475 tot €3.250 per maand, bij een gemiddeld woonoppervlak van 106 m². Dat komt neer op ongeveer €13,60 per m² per maand. Sociale huurwoningen via corporaties zijn doorgaans aanzienlijk goedkoper. Bekijk het actuele aanbod en de dagelijkse huurprijzen bovenaan deze pagina.

Wonen in Velve-Lindenhof, Enschede

Velve-Lindenhof is een naoorlogse woonbuurt in het noorden van Enschede, onderdeel van de bredere wijk Hogeland - Velve. De buurt bestaat grotendeels uit portiekflats en rijtjeswoningen uit de jaren zestig en zeventig, aangevuld met een enkele latere ingreep. Het straatbeeld is functioneel en rechtlijnig, zonder veel architectonische uitschieters. De gemiddelde WOZ-waarde en het mediane inkomen van €28.700 (tegenover €31.200 gemeentebreed) geven aan dat dit een volksbuurt is met een praktische inslag.

De buurt heeft een gemengd karakter. Met 4.805 inwoners en een grote groep tussen de 25 en 45 jaar (1.420 personen) wonen hier veel jonge gezinnen en alleenstaanden naast elkaar. Eenpersoonshuishoudens zijn het meest talrijk (1.310). Dat zegt iets over het type woningen dat beschikbaar is: compacte appartementen en kleinere eengezinswoningen zijn goed vertegenwoordigd.

Voorzieningen in Velve-Lindenhof

De dagelijkse boodschappen zijn goed geregeld. In en direct rond de buurt zijn supermarkten bereikbaar, en het winkelgebied aan de Kuipersdijk en de Gronausestraat biedt aanvullend aanbod. Basisscholen zijn in de buurt aanwezig, wat mede verklaart waarom bewoners onderwijs relatief hoog scoren (8,0 van de 10). Voor voortgezet onderwijs en mbo/hbo is men aangewezen op het bredere aanbod in Enschede. Sportief zijn er mogelijkheden via lokale verenigingen, en het Volkspark en het Rutbeek-gebied liggen op fietsafstand voor wie wat groen zoekt. De buurt zelf scoort op groen een 6,2, wat aangeeft dat de directe leefomgeving niet bijzonder groen is ingericht.

Bereikbaarheid

Velve-Lindenhof is redelijk bereikbaar. Busverbindingen verbinden de buurt met het centrum van Enschede en station Enschede, vanwaar treinen richting Hengelo, Almelo en verder rijden. De bereikbaarheidsscore van bewoners is 7,8, een van de hogere deelscores. Per auto is de buurt via de N35 en de ringweg goed ontsloten. Op de fiets is het centrum van Enschede in circa tien tot vijftien minuten te bereiken. Parkeren is in de meeste straten nog relatief vrij, al kan dat in drukke avonduren wisselen.

Sfeer en wat bewoners zeggen

De bewonersscore voor Velve-Lindenhof staat op 7,0 van de 10, gebaseerd op vijf reviews. De meningen lopen behoorlijk uiteen. Rita geeft de buurt een 9,0 en schrijft: "Ik woon hier heel graag, ik voel mij veilig, ik heb een goede band met de buurtjes, ik hoop hier heel oud te mogen worden." Aan de andere kant zijn er bewoners die een grimmiger beeld schetsen. Fabienne (5,6) spreekt van "altijd ruzie en hulpdiensten", en een andere bewoner beschrijft de buurt als rommelig, met rotzooi op straat en weinig te doen in de directe omgeving. Veiligheid scoort een 6,4 gemiddeld, terwijl gemeenschap (6,4) en schoonheid (6,4) de laagste deelscores zijn. Bekijk alle ervaringen en de volledige buurtdata op de buurtpagina van Velve-Lindenhof.

Vergeleken met buurgemeenschappen als Wooldrik of Hogeland-Zuid heeft Velve-Lindenhof een wat ruigere reputatie, maar ook een lagere instapdrempel qua huurprijzen. Wie meer stedelijk wil wonen en bereid is wat verder te zoeken, kan ook kijken naar het aanbod in het Binnensingelgebied.

Past huren in Velve-Lindenhof bij jou?

Velve-Lindenhof is een optie voor huurders die betaalbaar willen wonen in Enschede en geen behoefte hebben aan een gepolijste woonomgeving. Starters en jonge alleenstaanden die een huurhuis of appartement huren in Velve-Lindenhof zoeken, vinden hier relatief toegankelijke opties, zeker via de sociale huursector. Gezinnen met kinderen kunnen profiteren van de aanwezige scholen en de rustige woonstraten, maar moeten rekening houden met de gemengde sfeer in de buurt.

Voor sociale huur geldt dat je je moet inschrijven bij een woningcorporatie actief in Enschede, zoals Domijn of De Woonplaats. Wachtlijsten kunnen lang zijn. Voor de vrije sector is het verstandig snel te reageren op beschikbare huurwoningen, zeker omdat het aanbod in deze buurt beperkt is (14 verhuurde woningen in twaalf maanden). Houd je documenten klaar: inkomensverklaring, loonstroken en legitimatie. Wil je woning huren in Velve-Lindenhof via de vrije sector, houd dan rekening met een gemiddelde van €1.443 per maand. Wie meer keuze wil, kan ook het bredere aanbod van huurwoningen in Enschede bekijken.

Wat bewoners zeggen over Velve-Lindenhof

Velve-Lindenhof krijgt een totaalscore van 7,0 van de 10, gebaseerd op vijf bewonersreviews op Buurtje.nl. De hoogste deelscores zijn voor onderwijs (8,0) en bereikbaarheid (7,8). Gemeenschap en schoonheid scoren het laagst, beide een 6,4. De reviews lopen sterk uiteen: van iemand die zich volledig thuis voelt en goede banden heeft met de buren, tot bewoners die wijzen op overlast, rommel en een gebrek aan activiteiten in de buurt. Lees alle beoordelingen op de reviews en buurtdata van Velve-Lindenhof.

Huurwoningen vergelijken in en rond Velve-Lindenhof

Wie twijfelt of Velve-Lindenhof de juiste keuze is, kan goed vergelijken met aangrenzende buurten. Varvik-Diekman en Sleutelkamp liggen in dezelfde wijk en bieden elk een eigen karakter. Voor een breder beeld van het huurlandschap in de regio biedt de pagina over huurwoningen in Hogeland - Velve een goed startpunt. Buurtje.nl combineert actueel woningaanbod uit meer dan 1.500 bronnen met bewonersscores, demografische data en wijkvergelijkingen, zodat je niet alleen een woning vindt maar ook weet wat je kunt verwachten van de buurt. Meer over de gemeente vind je op de pagina van Enschede. Wil je weten wat de lokale overheid doet in deze buurt, dan biedt de website van de gemeente Enschede actuele informatie over wijkprojecten en voorzieningen.

Veelgestelde vragen

Wat is de gemiddelde huurprijs in Velve-Lindenhof, Enschede?

In de vrije sector (exclusief sociale huur) lag de gemiddelde huurprijs in Velve-Lindenhof de afgelopen twaalf maanden op €1.443 per maand, bij een gemiddeld woonoppervlak van 106 m². Dat komt neer op ongeveer €13,60 per m². De huurprijzen liepen uiteen van €475 tot €3.250 per maand. Sociale huurwoningen via een woningcorporatie zijn doorgaans aanzienlijk goedkoper, maar daar gelden wachtlijsten.

Zijn er sociale huurwoningen in Velve-Lindenhof?

Ja, Velve-Lindenhof heeft een relatief groot aandeel sociale huur. Van de circa 2.320 woningen is 43% in bezit van woningcorporaties. In Enschede zijn Domijn en De Woonplaats de grootste corporaties actief in dit soort buurten. Inschrijven kan via hun eigen websites, maar houd rekening met wachtlijsten die afhankelijk van woningtype en urgentie kunnen oplopen.

Hoe is het om in Velve-Lindenhof te wonen?

Velve-Lindenhof is een naoorlogse volksbuurt met een gemengd karakter. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,0 van de 10. De meningen lopen uiteen: sommigen voelen zich er veilig en hebben goede contacten met buren, anderen wijzen op overlast, rommel op straat en weinig activiteiten in de directe omgeving. Onderwijs en bereikbaarheid scoren het hoogst, gemeenschap en schoonheid het laagst.

Is Velve-Lindenhof geschikt voor starters en alleenstaanden?

Velve-Lindenhof telt veel eenpersoonshuishoudens (1.310 van de circa 2.320 woningen) en heeft een grote groep bewoners tussen de 25 en 45 jaar. Daarmee is de buurt zeker aantrekkelijk voor starters en alleenstaanden die een huurhuis of appartement zoeken in een betaalbare omgeving. De WOZ-waarde en huurprijzen liggen onder het Enschedese gemiddelde, wat de instapdrempel verlaagt.

Hoe is de bereikbaarheid van Velve-Lindenhof?

Bewoners beoordelen de bereikbaarheid met een 7,8 van de 10, een van de hogere scores. De buurt is via busverbindingen verbonden met het centrum en station Enschede, vanwaar treinen naar Hengelo, Almelo en verder rijden. Per auto is de N35 en de stedelijke ringweg goed bereikbaar. Fietsen naar het centrum duurt circa tien tot vijftien minuten. Parkeren is in de meeste straten nog relatief vrij.

Welke voorzieningen zijn er in Velve-Lindenhof?

In en direct rond Velve-Lindenhof zijn supermarkten en dagelijkse winkels aanwezig. Basisscholen zijn in de buurt te vinden, wat bewoners waarderen met een onderwijsscore van 8,0. Voor grotere winkelcentra, ziekenhuiszorg en hoger onderwijs is men aangewezen op het bredere aanbod in Enschede. De buurt zelf is niet bijzonder groen (score 6,2), maar parken zoals het Volkspark liggen op fietsafstand.

Is Velve-Lindenhof een veilige buurt?

De veiligheidsscore van Velve-Lindenhof staat op 7,4 van de 10, wat redelijk is. De ervaringen lopen echter uiteen: sommige bewoners voelen zich er veilig en prettig, terwijl anderen in hun reviews melding maken van overlast en regelmatige inzet van hulpdiensten. Wie overweegt te huren in Velve-Lindenhof, doet er goed aan de individuele bewonersreviews te lezen voor een eerlijk beeld van de dagelijkse situatie.

Ervaringen uit Velve-Lindenhof
Voldoende · 5 bewoners
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
7.1
Piet
Gezin · Twee-onder-een-kap
16-05-2025
Leuk maar wel vele tokis

Dat er veel Tokis zijn de kubus is een kut school en ja

9.0
Rita
Alleenwonend · Overig
10-02-2025
Een veilige rustige buurt

Ik woon hier heel graag, ik voel mij veilig, ik heb een goede band met de buurtjes, ik hoop hier heel oud te mogen worden

5.6
Fabienne
Gezin · Vrijstaand huis
17-12-2024
Chaos

Er is altijd ruzie en hulpdiensten

5.4
Mandg
Gezin · Tussenwoning
30-06-2024
Meer een tokkiewijk

Veel rotzooi op straat, rare figuren die door de wijken lopen. 4voudige moord gepleegd. Klink als een “veilige buurt”. Als je er tussen past kan je hier prima wonen, maar zo niet heb je ook niet echt fe gelegenheid om andere dingen te gaan doen aangezien er vrij weinig te doe is in de buurt

7.8
Leylah Lodrigo
Samenwonend
08-11-2023
Rustig

Het is een rustige buurt en hebt bijna nergens last van ook niet van hang jongeren

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk