Koopwoningen Velve-Lindenhof, Enschede
Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Velve-Lindenhof en bekijk direct buurtscores, marktcijfers en bewonersreviews om te bepalen of deze buurt bij jou past.
Huizenprijzen en marktcijfers Velve-Lindenhof, Enschede
De koopmarkt in Velve-Lindenhof is relatief bescheiden van omvang. Van de 2.320 woningen in de buurt is 44% koopwoning, de rest wordt verhuurd, waarvan het grootste deel via een woningcorporatie. Dat maakt het aanbod aan koopwoningen beperkt, maar niet oninteressant. Over de afgelopen twaalf maanden werden er 23 woningen verkocht, met een gemiddelde koopprijs van €496.435. De bandbreedte loopt van €199.000 tot €2.950.000, wat aangeeft dat er een grote spreiding is in het aanbod. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 138 m² komt de prijs per vierkante meter uit op ongeveer €3.600. De gemiddelde WOZ-waarde in Velve-Lindenhof ligt op €253.000, wat merkbaar lager is dan het wijkgemiddelde van Hogeland - Velve (€302.000) en ook onder het Enschedese gemiddelde van €284.000. Dat verschil is relevant voor kopers die budget willen spreiden: Velve-Lindenhof is relatief betaalbaar vergeleken met de rest van de wijk. Voor het actuele aanbod en de gemiddelde verkooptijd kun je het overzicht bovenaan deze pagina raadplegen.
Wonen in Velve-Lindenhof, Enschede
Velve-Lindenhof is een buurt die je niet meteen in één hokje stopt. Het is een gemengde stadswijk in het noorden van Enschede, met een overwegend naoorlogs karakter. De bebouwing bestaat grotendeels uit rijtjeswoningen en portiekflats uit de jaren zestig en zeventig, afgewisseld met enkele vrijstaande woningen en grotere panden, wat de brede prijsbandbreedte in de verkoopdata verklaart. De buurt voelt stedelijk maar niet druk, met een mix van jonge gezinnen, alleenstaanden en langdurige bewoners.
De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar, en met 1.310 eenpersoonshuishoudens is de buurt duidelijk populair bij alleenstaanden en starters. Dat merk je ook in de sfeer: het is geen rustige villawijk, maar ook geen anoniem flatlandschap. Bewoners kennen elkaar, al loopt de band niet altijd soepel. Rita, een langdurige bewoner, omschrijft het zo: "Ik woon hier heel graag, ik voel mij veilig, ik heb een goede band met de buurtjes, ik hoop hier heel oud te mogen worden." Tegelijkertijd zijn er bewoners die een minder rooskleurig beeld schetsen. Fabienne geeft de buurt een 5,6 en schrijft kortweg: "Er is altijd ruzie en hulpdiensten." Die spanning tussen positieve en negatieve ervaringen is eerlijk gezegd kenmerkend voor Velve-Lindenhof.
Qua voorzieningen is de buurt redelijk zelfvoorzienend. Er zijn basisscholen in de directe omgeving, en onderwijs scoort zelfs het hoogst in de bewonersbeoordeling met een 8,0. Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij supermarkten in de nabijheid van het Hogelandsingel-gebied. Grotere winkelcentra en het stadscentrum van Enschede zijn op de fiets of met de bus goed bereikbaar. Bereikbaarheid scoort een 7,8 bij bewoners, wat relatief hoog is. Busverbindingen richting het centrum en het NS-station Enschede maken de buurt ook voor mensen zonder auto goed bereikbaar. Automobilisten hebben via de nabijgelegen invalswegen snel aansluiting op de A35.
Groen en schoonheid scoren lager, respectievelijk een 6,2 en een 6,4. Dat klopt met het beeld: het is geen groene villabuurt. Er zijn wel speelplekken en wat plantsoen, maar wie natuur en ruimte zoekt, moet even doorrijden. De gemeenschapsscore van 6,4 weerspiegelt de gemengde sociale dynamiek in de wijk. Vergeleken met buurten als Wooldrik of Hogeland-Zuid is Velve-Lindenhof iets toegankelijker geprijsd, maar ook iets grilliger in karakter. Wie meer wil weten over de sfeer en alle bewonerservaringen, vindt die op de buurtpagina van Velve-Lindenhof met alle reviews en wijkdata. De gemeente Enschede heeft ook informatie over de buurt en lopende wijkontwikkelingen op enschede.nl.
Voor wie is een koophuis in Velve-Lindenhof interessant?
Velve-Lindenhof spreekt vooral starters en jonge gezinnen aan die een betaalbare instap zoeken in Enschede. De WOZ-waarde ligt onder het stadsgemiddelde en de instapprijs van €199.000 laat zien dat er ook aan de onderkant van de markt woningen beschikbaar komen. Tegelijkertijd is de gemiddelde verkoopprijs van bijna een half miljoen euro een reminder dat er ook kwalitatief hoogwaardige woningen in de buurt staan, die een ander type koper aanspreken. Wees als koper realistisch over de buurtdynamiek: de bewonerservaringen lopen uiteen, en wie op zoek is naar een rustige, homogene woonbuurt, kan beter ook kijken naar Varvik-Diekman of Sleutelkamp. Is kopen nu niet de juiste stap? Bekijk dan ook het aanbod van huurwoningen in Velve-Lindenhof als alternatief.
Wat bewoners zeggen over Velve-Lindenhof
De totaalscore op basis van vijf bewonersbeoordeling komt uit op een 7,0 uit 10. De hoogste deelscores zijn voor onderwijs (8,0) en bereikbaarheid (7,8). Groen en schoonheid scoren het laagst, beide een 6,2 respectievelijk 6,4. De meningen zijn verdeeld: één bewoner geeft een 9,0 en voelt zich thuis en veilig, terwijl anderen de buurt omschrijven als rommelig of onrustig. Mandg schrijft: "Veel rotzooi op straat, rare figuren die door de wijken lopen. Als je er tussen past kan je hier prima wonen." Dat is eerlijk gezegd een bruikbare samenvatting van wat je kunt verwachten. Alle reviews en scores staan op de Velve-Lindenhof buurtpagina.
Koopwoningen vergelijken in en rond Velve-Lindenhof
Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met buurtscores, bewonersreviews en demografische data die je nergens anders zo compleet terugvindt op een kooppagina. Wil je vergelijken? Bekijk dan ook de koopwoningen in Hogeland - Velve als gehele wijk, of verken andere buurten zoals 't Weldink en De Leuriks. Voor een breder beeld van de Enschedese markt kun je ook kijken naar het totale aanbod van koopwoningen in Enschede of wijken zoals Binnensingelgebied en Enschede-Noord.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Velve-Lindenhof?
Over de afgelopen twaalf maanden werden er 23 woningen verkocht in Velve-Lindenhof, met een gemiddelde koopprijs van €496.435. De bandbreedte loopt van €199.000 tot €2.950.000, wat aangeeft dat er zowel betaalbare instapwoningen als duurdere panden beschikbaar komen. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 138 m² bedraagt de prijs per vierkante meter ongeveer €3.600.
Wat is de WOZ-waarde in Velve-Lindenhof?
De gemiddelde WOZ-waarde in Velve-Lindenhof bedraagt €253.000. Dat is lager dan het gemiddelde van de wijk Hogeland - Velve (€302.000) en ook onder het Enschedese gemiddelde van €284.000. Velve-Lindenhof is daarmee relatief betaalbaar geprijsd binnen de gemeente.
Hoe is het wonen in Velve-Lindenhof?
Wonen in Velve-Lindenhof is een gemengde ervaring. De buurt heeft een stedelijk karakter met naoorlogse bebouwing, een actieve mix van bewoners en redelijke voorzieningen. Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,0 uit 10. Bereikbaarheid en onderwijs scoren goed, terwijl groen en gemeenschapszin wat lager uitkomen. De meningen over veiligheid en sociale sfeer lopen uiteen.
Is Velve-Lindenhof geschikt voor starters?
Velve-Lindenhof kan interessant zijn voor starters, zeker gezien de instapprijs vanaf €199.000 en de ligging in een goed bereikbare stadswijk. De buurt heeft de grootste groep inwoners in de leeftijd 25 tot 45 jaar en veel eenpersoonshuishoudens, wat wijst op een jonge, gemengde bevolkingssamenstelling. Houd er rekening mee dat het aanbod beperkt is: er worden gemiddeld minder dan twee woningen per maand verkocht.
Hoe is de bereikbaarheid van Velve-Lindenhof?
Bewoners beoordelen de bereikbaarheid met een 7,8 uit 10, wat relatief hoog is. Vanuit Velve-Lindenhof zijn het stadscentrum van Enschede en het NS-station per fiets of bus goed te bereiken. Voor automobilisten is er via nabijgelegen invalswegen snel aansluiting op de A35 richting Almelo en Duitsland.
Welk type woningen staan te koop in Velve-Lindenhof?
Het woningaanbod in Velve-Lindenhof bestaat voornamelijk uit naoorlogse rijtjeswoningen en portiekflats uit de jaren zestig en zeventig, aangevuld met een beperkt aantal vrijstaande woningen en grotere panden. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen lag de afgelopen twaalf maanden op 138 m². Wie een appartement kopen in Velve-Lindenhof overweegt, vindt ook in dit segment aanbod, al is de totale voorraad koopwoningen beperkt.
Hoe scoren scholen en onderwijs in Velve-Lindenhof?
Onderwijs is de best beoordeelde categorie in de bewonersreviews van Velve-Lindenhof, met een score van 8,0 uit 10. Er zijn basisscholen in de directe omgeving van de buurt. Voor voortgezet onderwijs en hoger onderwijs zijn bewoners aangewezen op voorzieningen elders in Enschede, die goed bereikbaar zijn per fiets of openbaar vervoer.
Dat er veel Tokis zijn de kubus is een kut school en ja
Ik woon hier heel graag, ik voel mij veilig, ik heb een goede band met de buurtjes, ik hoop hier heel oud te mogen worden
Er is altijd ruzie en hulpdiensten
Veel rotzooi op straat, rare figuren die door de wijken lopen. 4voudige moord gepleegd. Klink als een “veilige buurt”. Als je er tussen past kan je hier prima wonen, maar zo niet heb je ook niet echt fe gelegenheid om andere dingen te gaan doen aangezien er vrij weinig te doe is in de buurt
Het is een rustige buurt en hebt bijna nergens last van ook niet van hang jongeren
