Bekijk de regio Bekijk op de kaart

Koopwoningen Kapel-Muggenbroek, Roermond

Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Kapel-Muggenbroek en bekijk bovenaan de pagina de huidige vraagprijzen en verkooptijden in deze rustige, groene buurt van Roermond.

17 koopwoningen gevonden uit 14 bronnen
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Prijs: hoog naar laag
Prijs: laag naar hoog
Grootste eerst
Kleinste eerst

Huizenprijzen en marktcijfers Kapel-Muggenbroek, Roermond

In Kapel-Muggenbroek is kopen de norm: 66% van de woningvoorraad bestaat uit koopwoningen. Dat geeft de buurt een stabiel, eigenaarsgericht karakter dat je terugziet in de verzorgde straten en de betrokkenheid van bewoners. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €281.000, wat iets boven het wijkgemiddelde van Roermond-Zuid uitkomt (€250.000) maar licht onder het gemeentegemiddelde van Roermond (€289.000). Kapel-Muggenbroek positioneert zich daarmee als een buurt met bovengemiddelde woningwaarde voor de wijk, zonder de absolute topprijzen van het gemeentegemiddelde te overschrijden.

Op basis van de afgelopen twaalf maanden werden er 37 woningen verkocht in de buurt, met een gemiddelde koopprijs van €405.662. De bandbreedte loopt van €215.000 tot €1.050.000, wat aangeeft dat het aanbod sterk varieert: van compacte tussenwoningen tot ruime vrijstaande huizen. Het gemiddelde woonoppervlak bedraagt 129 m², wat neerkomt op een prijs van circa €3.145 per vierkante meter. Wil je weten wat er op dit moment te koop staat en wat de actuele vraagprijzen zijn? Bekijk het overzicht bovenaan deze pagina voor de meest recente stand van zaken.

Wonen in Kapel-Muggenbroek, Roermond

Kapel-Muggenbroek is een rustige, groene buurt in het zuidelijke deel van Roermond. De naam verraadt al iets van de geschiedenis: de buurt heeft wortels in een agrarisch en kerkelijk landschap, en dat is nog steeds voelbaar in de schaal en het tempo van de wijk. Het is geen buurt die opvalt door stedelijke dynamiek, maar juist door de afwezigheid daarvan. Straten zijn overzichtelijk, de bebouwing bestaat overwegend uit eengezinswoningen uit de jaren zeventig en tachtig, aangevuld met nieuwere projecten die hier en daar zijn ingepast. Vrijstaande woningen en twee-onder-een-kappers zijn aanwezig, maar de rijtjeswoning is het meest voorkomende type.

De buurt grenst aan het buitengebied richting de Roer en heeft daardoor meer groen in de directe omgeving dan je in een gemiddelde stadsbuurt verwacht. Bewoners waarderen dat nadrukkelijk: de deelscore voor groen staat op een perfecte 10 uit 10. Ook bereikbaarheid scoort maximaal, wat opvallend is voor een buurt die niet direct aan een station ligt. De verklaring zit in de goede aansluiting op de N280 en de nabijheid van de A73, waarmee je snel richting Venlo of Eindhoven kunt. Het centrum van Roermond is op de fiets goed bereikbaar, ruwweg tien minuten fietsen. Busverbindingen via de omliggende hoofdwegen verbinden Kapel-Muggenbroek met het stadscentrum en het treinstation Roermond, van waaruit rechtstreekse verbindingen naar Venlo, Eindhoven en Maastricht rijden.

Voorzieningen scoren ook een 10, en dat is niet overdreven. Op korte afstand vind je supermarkten, basisscholen en sportfaciliteiten. Het Designer Outlet Roermond, een van de grootste in Europa, ligt op fietsafstand. Voor dagelijkse boodschappen zijn er meerdere supermarkten bereikbaar in de aangrenzende wijken. De gemeente Roermond biedt via roermond.nl actuele informatie over gemeentelijke voorzieningen, vergunningen en buurtinitiatieven.

Bewoner Dave Stouten omschrijft de buurt treffend: "Deze buurt is rustig en je hebt geen last van de buren om je heen en de buren zijn dan ook behulpzaam als je ze nodig hebt." Dat beeld past bij de demografische samenstelling: de grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar, met relatief veel eenpersoonshuishoudens en een aanzienlijk aandeel 65-plussers. Het is een buurt die al jaren bewoond wordt door mensen die er bewust voor kiezen te blijven. De gemeenschapsscore van 9 op 10 bevestigt dat er een zekere cohesie bestaat, zonder dat het benauwd of gesloten aanvoelt.

Vergeleken met buurbuurten als Kitskensberg en Kitskensdal heeft Kapel-Muggenbroek een iets rustiger profiel met meer groen en minder stedelijke drukte. De Kemp en Roerstreek zijn alternatieven als je iets meer variatie in woningtypen zoekt binnen dezelfde wijk. Meer achtergrond over de buurt, de volledige buurtscores en alle bewonersbeoordelingen vind je op de overzichtspagina van Kapel-Muggenbroek.

Past een koophuis in Kapel-Muggenbroek bij jou als koper?

Kapel-Muggenbroek trekt vooral doorstromers en kopers in de leeftijd van 40 jaar en ouder die rust, ruimte en een stabiele buurt zoeken. Het hoge aandeel koopwoningen en de relatief hoge gemiddelde koopprijs van ruim €405.000 maken het voor starters lastig, tenzij je aan de onderkant van de markt kijkt: er werden ook woningen verkocht vanaf €215.000. Voor gezinnen die ruimte zoeken en geen behoefte hebben aan een stedelijke omgeving, is wonen in Kapel-Muggenbroek een serieuze optie. Senioren die willen downsizen maar niet te ver van voorzieningen willen wonen, vinden hier eveneens een passend aanbod. Wie huren wil verkennen als alternatief of tussenstap, kan terecht op de pagina met huurwoningen in Kapel-Muggenbroek. Houd er rekening mee dat het jaarlijkse transactievolume beperkt is: 37 verkopen in twaalf maanden betekent dat je niet eindeloos kunt wachten als er iets passendes voorbijkomt.

Wat bewoners zeggen over Kapel-Muggenbroek

Kapel-Muggenbroek krijgt een totaalscore van 9,0 uit 10 van bewoners. De hoogste deelscores gaan naar bereikbaarheid, groen en voorzieningen, alle drie op een 10. Veiligheid en gemeenschap scoren een 9, huisvesting een 9. Onderwijs scoort relatief lager met een 7, wat voor gezinnen met schoolgaande kinderen een aandachtspunt kan zijn. Dave Stouten vat de sfeer kernachtig samen: "Deze buurt is rustig en je hebt geen last van de buren om je heen en de buren zijn dan ook behulpzaam als je ze nodig hebt." Lees alle beoordelingen en bekijk de volledige buurtdata op de buurthoofdpagina van Kapel-Muggenbroek.

Koopwoningen vergelijken in en rond Kapel-Muggenbroek

Buurtje.nl combineert actueel woningaanbod van meer dan 1.500 bronnen met bewonersreviews en wijkdata, zodat je niet alleen een woning zoekt maar ook begrijpt of de buurt bij je past. Wil je het aanbod in de bredere omgeving bekijken? Vergelijk dan de koopwoningen in Roermond-Zuid of verken andere wijken zoals Maasniel en Donderberg. Voor een volledig overzicht van het koopwoningaanbod in de stad kun je ook kijken naar alle koopwoningen in Roermond.

Veelgestelde vragen

Wat kost een koophuis in Kapel-Muggenbroek?

De gemiddelde koopprijs in Kapel-Muggenbroek lag de afgelopen twaalf maanden op €405.662, op basis van 37 verkochte woningen. De bandbreedte loopt van €215.000 tot €1.050.000, afhankelijk van type en grootte. Met een gemiddeld woonoppervlak van 129 m² komt de prijs per vierkante meter uit op circa €3.145. Voor de actuele vraagprijzen van woningen die nu te koop staan, zie het overzicht bovenaan deze pagina.

Wat is de WOZ-waarde in Kapel-Muggenbroek?

De gemiddelde WOZ-waarde in Kapel-Muggenbroek bedraagt €281.000. Dat ligt boven het gemiddelde van de wijk Roermond-Zuid (€250.000) en iets onder het gemeentegemiddelde van Roermond (€289.000). Kapel-Muggenbroek heeft daarmee een bovengemiddelde woningwaarde voor de wijk, wat de relatief stabiele koopmarkt in deze buurt weerspiegelt.

Hoe is het wonen in Kapel-Muggenbroek?

Kapel-Muggenbroek is een rustige, groene buurt in het zuiden van Roermond met voornamelijk eengezinswoningen uit de jaren zeventig en tachtig. Bewoners waarderen vooral de rust, het groen en de goede bereikbaarheid. De totale bewonersscore is 9,0 op 10, met een perfecte 10 voor zowel groen als bereikbaarheid. De buurt heeft een stabiel, eigenaarsgericht karakter met een hechte gemeenschap.

Is Kapel-Muggenbroek geschikt voor gezinnen?

Gezinnen vinden in Kapel-Muggenbroek ruime eengezinswoningen, een veilige omgeving (veiligheidsscore 9) en voldoende groen in de directe omgeving. De deelscore voor onderwijs ligt op een 7, wat aangeeft dat het schoolaanbod in de buurt zelf beperkt is, al zijn er op korte afstand wel basisscholen te vinden. Voor gezinnen die rust en ruimte boven stedelijke dynamiek stellen, is kopen in Kapel-Muggenbroek een serieuze overweging.

Hoe is de bereikbaarheid van Kapel-Muggenbroek?

Bewoners geven bereikbaarheid een perfecte 10 uit 10. Per auto sluit de buurt goed aan op de N280 en de A73, waarmee je snel richting Venlo of Eindhoven rijdt. Het centrum van Roermond is op de fiets in circa tien minuten te bereiken. Treinstation Roermond, met verbindingen naar Venlo, Eindhoven en Maastricht, is bereikbaar via buslijnen die door de omliggende hoofdwegen rijden.

Welk type woningen staan te koop in Kapel-Muggenbroek?

Het aanbod bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen, waaronder rijtjeswoningen, twee-onder-een-kappers en vrijstaande woningen. De meeste woningen dateren uit de jaren zeventig en tachtig, met hier en daar nieuwere toevoegingen. Het gemiddelde woonoppervlak ligt op 129 m². Wie een appartement kopen in Kapel-Muggenbroek overweegt, vindt een beperkter aanbod dan in meer stedelijke buurten van Roermond.

Is Kapel-Muggenbroek een veilige buurt?

Bewoners beoordelen de veiligheid in Kapel-Muggenbroek met een 9 uit 10, wat hoog is. De buurt heeft een rustig karakter met weinig overlast, mede doordat het overwegend wordt bewoond door eigenaar-bewoners die al langere tijd in de buurt wonen. Bewoner Dave Stouten omschrijft de sfeer als rustig, waarbij buren behulpzaam zijn wanneer dat nodig is. Dat beeld past bij een buurt met een sterk eigenaarsgericht en stabiel profiel.

Ervaringen uit Kapel-Muggenbroek
Uitstekend · 1 bewoner
Nieuwste eerst
Oudste eerst
Hoogste score
Laagste score
9.0
Dave Stouten
Samenwonend · Appartement
10-08-2025
Goede buurt

Deze buurt is rustig en je hebt geen last van de buren om je heen en de buren zijn dan ook behulpzaam als je ze nodig hebt.

KoopHuur
Filters
Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk