Tussenwoning te koop: Francis Picabiastraat 85, Rotterdam
KopenRotterdamTussenwoningenFrancis Picabiastraat 85

Francis Picabiastraat 85

Nesselande, Rotterdam

€ 498.000
Buurt Nesselande, RotterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Populaire buurt voor doorstromers
31% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in Nesselande

Deze tussenwoning uit 2007 staat in een rustige straat in Nesselande, een groene wijk in Rotterdam. Met 103 m² woonoppervlak en een energielabel A is het een zuinige woning. De prijs van €498.000 is scherp geprijsd vergeleken met andere tussenwoningen in Rotterdam.

De buurt Nesselande

Nesselande is een moderne, veilige en kindvriendelijke wijk, volgens een bewoner: "Leuke wijk om in op te groeien, rustige sfeer op straat en je kan er goed wandelen." Een ander noemt het "de beste", al merkt een derde op dat "de buurt niet zoveel met elkaar in contact is". De buurt Nesselande telt veel gezinnen en eenpersoonshuishoudens, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,7.

Leven in de straat

Om de hoek vind je basisscholen Passe-Partout en Het Tangram. Voor de dagelijkse boodschappen is Albert Heijn twee straten verder, en Jumbo op loopafstand. Ook een park of plantsoen is vlakbij. De gemeente Rotterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Van Herk Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 498.000
Prijs per m²€ 4.835
Woonoppervlakte103m²
Perceeloppervlakte94m²
Bouwjaar2007
EnergielabelA
BuurtNesselande
WijkPrins Alexander
GemeenteRotterdam

Locatie

Francis Picabiastraat 85, Rotterdam

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

9.0
S
29-10-2025
Moderne, veilige en kindvriendelijke wijk.

Leuke wijk om in op te groeien, rustige sfeer op straat en je kan er goed wandelen. De buurtbewoners zijn matig betrokken met elkaar maar groeten wel vriendelijk. Er zijn meerdere scholen met goed onderwijs en een sportclub, dit versterkt de sociale cohesie. De metro, bus en twee snelwegen dichtbij maken dat je zo de wijk uit bent.

9.5
V
13-07-2024
De beste

Heel erg goed, masr een beetje vies en veel mensen sommige tijd

7.3
floris s
31-05-2024
leuk hoor

de buurt is niet zoveel met elkaar in contact in mijn ervaring

Buurt statistieken

Gegevens uit Nesselande

Inwoners13.135
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Nesselande

Woningvoorraad4.764
Gem. WOZ-waarde€ 551.000
Koopwoningen75%
Huurwoningen25%

Supermarkten

30 binnen 5 km

Albert Heijn
Maltaplein 52
760m
Jumbo
Siciliëboulevard 402
902m
AH to go
Rijksweg A20
915m

Scholen

58 binnen 5 km

Passe-Partout
Basisonderwijs · 419 leerlingen
226m
Het Tangram
Basisonderwijs · 697 leerlingen
243m
IKC Het Spectrum
Basisonderwijs · 704 leerlingen
768m

Veelgestelde vragen

Over Francis Picabiastraat 85, Rotterdam

Welk energielabel heeft Francis Picabiastraat 85?

De woning aan Francis Picabiastraat 85 in Rotterdam heeft energielabel A.

Is €498.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €498.000 ligt onder de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€645.833) en ook onder de mediaan (€527.500). De woning is 103 m², wat kleiner is dan het buurtgemiddelde van 144 m². De prijs per m² is ongeveer €4.835, terwijl het buurtgemiddelde €4.658 is. Het is dus een relatief scherpe prijs voor een energiezuinige woning (label A) in een kindvriendelijke wijk.

Hoe is de bereikbaarheid van Nesselande?

Nesselande is goed bereikbaar met de auto en het openbaar vervoer. Het treinstation ligt op 3,7 km afstand. De omgevingsadressendichtheid is 1.221, wat duidt op een matig stedelijk gebied.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Passe-Partout (226 m) en Het Tangram (243 m) zijn om de hoek. IKC Het Spectrum ligt op 768 m. Voor voortgezet onderwijs is de dichtstbijzijnde school op 3 km afstand. Bewoners waarderen het goede onderwijs in de wijk.

Wat voor soort woningen staan er in Nesselande?

Nesselande is een moderne wijk met veel eengezinswoningen (69% van de woningvoorraad). De meeste woningen zijn gebouwd tussen 1990 en 2010 (66,7%) of na 2010 (33,3%). 75% van de woningen is koop. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €806.865, met een gemiddelde looptijd van 73 dagen.

Hoe veilig is Nesselande?

Volgens bewoners is Nesselande een veilige wijk. Een review noemt het "moderne, veilige en kindvriendelijke wijk". Het totaal aantal misdrijven in de buurt is 381, maar zonder context is dat lastig te duiden. De sfeer op straat wordt als rustig omschreven.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 60% van de woningen label A en 40% label A+. Je kunt dus lage stookkosten verwachten, al zijn concrete bedragen niet bekend. Het bouwjaar 2007 en het label A wijzen op goede isolatie.