Tussenwoning te koop: Graanstraat 9, Utrecht
KopenUtrechtTussenwoningenGraanstraat 9

Graanstraat 9

Wittevrouwen, Utrecht

€ 699.000
Buurt Wittevrouwen, UtrechtBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Jumbo op 489m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een karakteristieke tussenwoning in Wittevrouwen

Deze tussenwoning uit 1920 ademt de sfeer van een echte Utrechtse volksbuurt die de afgelopen decennia is opgeknapt. Met 85 m² woonoppervlak en een energielabel B is het een relatief zuinige woning voor een bouwjaar uit de jaren twintig. De vraagprijs van €699.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere tussenwoningen in Utrecht.

De buurt Wittevrouwen

Wittevrouwen is een levendige buurt in Utrecht, vlak bij het centrum. De beoordeling op is laag: een 2,13 op basis van één review. Een bewoner zegt: "Te dure afgetakelde witte buurt, een fascistische Buurt, die zegt links te zijn." De buurt heeft veel studenten en jonge huishoudens: bijna 40% van de inwoners is tussen de 25 en 45 jaar. Het is een dichtbevolkte wijk met een omgevingsadressendichtheid van 5360. CBS-cijfers laten zien dat 61% van de woningen koop is. Meer over de buurt Wittevrouwen.

Leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de Jumbo of Albert Heijn, beide op vijf minuten lopen. Voor kinderen is er de Openbare Jenaplanschool Wittevrouwen om de hoek (470 m) en de Nieuwe Regentesseschool op tien minuten lopen. De School aan de Singel voor voortgezet onderwijs is ook dichtbij. Het Wilhelminapark ligt op loopafstand. De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Morgen Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt5 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 699.000
Prijs per m²€ 8.224
Woonoppervlakte85m²
Perceeloppervlakte68m²
Bouwjaar1920
EnergielabelB
BuurtWittevrouwen
WijkNoordoost
GemeenteUtrecht

Locatie

Graanstraat 9, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Matig · 1 bewoner

2.1
Eelco
16-01-2026
Te dure afgetakelde witte buurt,

Een fascistische Buurt, die zegt links te zijn. Slecht onderhouden straten. overal ligt kots, glas, en troep. Vieze trottoirs, overal graffiti, elke straat heeft enorme overlast van studenten. Studenten overbevolken de wijk. Geen diversiteit, Te dure winkels. Alleen rijke witte mensen. Sociale ongelijkheid is hier goed te zien. 1000 meter verderop in overvecht hebben mensen niets, hier in overvloed. Zit vol snobs. Sociale huur is nog maar 6 procent, opzettelijk verkocht, alle woningen worden gesplitst: onleefbaar, teveel herrie, en opgeschaald met extra verdiepingen. Mensen verdienen gemiddeld 6-10.000 per maand en lijken er bij te lopen als zwervers. Er is geen cohesie, mensen zijn bezig met zichzelf, allemaal eilandjes. Sfeer is weg. Was ooit een prachtige wijk, maar kutyuppen en kutstudenten en kut expats hebben de wijk tot een witte enclave van cokesnuivende egotrippers gemaakt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Wittevrouwen

Inwoners6.730
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Wittevrouwen

Woningvoorraad3.006
Gem. WOZ-waarde€ 555.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen38%

Supermarkten

65 binnen 5 km

Jumbo
Biltstraat 74
489m
Albert Heijn
Biltstraat 90 96
495m
Albert Heijn
Willem van Noortplein 6
553m

Scholen

126 binnen 5 km