Tussenwoning te koop: Herengracht 79, Amsterdam
Onder bod
KopenAmsterdamTussenwoningenHerengracht 79

Herengracht 79

Langestraat en omgeving, Amsterdam

€ 2.375.000
Buurt Langestraat en omgeving, AmsterdamBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Ruim woonoppervlak van 198m²
94% groter dan gemiddeld in de buurt
AH to go op 353m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Aan de Herengracht

Deze tussenwoning uit 1700 ademt historie en allure. Met 198 m² woonoppervlak op een klein perceel van 44 m² is het een echte grachtenpand-beleving. De vraagprijs van €2.375.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere tussenwoningen in Amsterdam.

Buurt Langestraat e.o.

De buurt Langestraat e.o. is een van de meest stedelijke plekken van Nederland, met een omgevingsadressendichtheid van 9771. Het is een levendige mix van alleenstaanden en stellen, met relatief weinig gezinnen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, dus we baseren ons op de cijfers: veel koopwoningen (48%) en een hoog aandeel woningen van voor 1945 (82%).

Leven in de straat

Je dagelijkse boodschappen doe je bij een van de vele supermarkten om de hoek: Albert Heijn op 453 meter en Jumbo op 491 meter. Voor schoolgaande kinderen is de Burght (basisonderwijs) op 57 meter een paar stappen verder, en de Vinse School (voortgezet) op 393 meter. De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Brinkman Fine Real Estate op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 2.375.000
Prijs per m²€ 11.995
Woonoppervlakte198m²
Perceeloppervlakte44m²
Bouwjaar1700
BuurtLangestraat en omgeving
WijkGrachtengordel-West
GemeenteAmsterdam

Locatie

Herengracht 79, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Langestraat en omgeving

Inwoners1.920
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Langestraat en omgeving

Woningvoorraad1.208
Gem. WOZ-waarde€ 947.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen51%

Supermarkten

153 binnen 5 km

AH to go
Nieuwendijk 182
353m
AH to go
Damrak 89
446m
Albert Heijn
Prins Hendrikkade 20
453m

Scholen

220 binnen 5 km

de Burght
Basisonderwijs · 387 leerlingen
57m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
393m
Theo Thijssenschool Amsterdam
Basisonderwijs · 388 leerlingen
668m

Veelgestelde vragen

Over Herengracht 79, Amsterdam

Is €2.375.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt 128% boven het buurtgemiddelde van €1.041.250, maar dat is logisch gezien de grootte en locatie. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €1.201.625, maar die woningen zijn gemiddeld 102 m². Deze woning is met 198 m² bijna twee keer zo groot. De prijs per m² is niet direct te vergelijken, maar het is een uniek pand.

Hoe is de buurt wat betreft voorzieningen?

De buurt is zeer stedelijk met alles binnen handbereik. Binnen 500 meter vind je meerdere supermarkten, waaronder Albert Heijn en Jumbo. Ook zijn er basisscholen zoals de Burght op 57 meter en voortgezet onderwijs op 393 meter. Het treinstation ligt op 1,5 km.

Wat zegt het energielabel over deze woning?