Tussenwoning te koop: Holtwiklanden 32, Enschede
21 uur geleden ontdekt
KopenEnschedeTussenwoningenHoltwiklanden 32

Holtwiklanden 32

Stroinkslanden-Zuid, Enschede

€ 319.000
Buurt Stroinkslanden-Zuid, EnschedeBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Ruim woonoppervlak van 126m²
126m² woonoppervlakte
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in een groene, rustige buurt

Deze tussenwoning aan de Holtwiklanden in Enschede ademt rust en ruimte. Met 126 m² woonoppervlak en een perceel van 144 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1979 heeft een flinke tuin en ligt in een straat waar kinderen nog veilig kunnen spelen. De prijs van €319.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde van €286.500, maar de woning is ook groter dan gemiddeld. Bekijk ook andere tussenwoningen in Enschede.

Stroinkslanden-Zuid: een buurt met een dorps gevoel

Stroinkslanden-Zuid is een groene, rustige woonwijk in het zuiden van Enschede. De buurt telt ruim 4600 inwoners en bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen (85%). Het is een gemengde buurt met veel gezinnen en alleenstaanden. Een bewoner zegt: "Ik voel me echt gezegend om in zo'n mooie buurt te wonen. Elke ochtend word ik wakker met het geluid van fluitende vogels en de geur van frisse lucht." De sfeer is er gemoedelijk, met groene straten en bomen die elk seizoen iets moois bieden. Meer weten over de buurt Stroinkslanden-Zuid?

Dagelijks leven: boodschappen en scholen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn op 875 meter, of bij de Jumbo en Lidl op iets meer dan een kilometer. Er zijn diverse basisscholen in de buurt, zoals De Regenboog op 414 meter en ODBS Het Stroink op 574 meter. Ook een park of plantsoen vind je op loopafstand (300 meter). Het treinstation ligt op 4,9 km, dus voor een treinreis ben je even onderweg. De gemeente Enschede biedt verder alle voorzieningen die je nodig hebt.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, onder andere door EXTRA Makelaars B.V. op Vastgoed Nederland. Het energielabel staat niet in de advertentie, dus dat is iets om na te vragen bij de makelaar.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt13 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 319.000
Prijs per m²€ 2.532
Woonoppervlakte126m²
Perceeloppervlakte144m²
Bouwjaar1979
BuurtStroinkslanden-Zuid
WijkEnschede-Zuid
GemeenteEnschede

Locatie

Holtwiklanden 32, Enschede

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.5
Julian
16-04-2025
Top

Ik voel me echt gezegend om in zo’n mooie buurt te wonen. Elke ochtend word ik wakker met het geluid van fluitende vogels en de geur van frisse lucht. De straten zijn schoon en groen, met bomen die in elk seizoen iets moois te bieden hebben. Wat ik misschien nog wel het fijnst vind, is de sfeer onder de mensen. Iedereen groet elkaar, en er hangt een gevoel van rust en verbondenheid. Kinderen spelen veilig op straat, buren helpen elkaar waar nodig, en er is altijd wel een gezellige bijeenkomst of markt in de buurt. Of ik nu een wandeling maak door het park om de hoek, een kop koffie haal bij dat knusse café op de hoek, of gewoon even zit op een bankje om van de zon te genieten — deze buurt voelt echt als thuis.

Buurt statistieken

Gegevens uit Stroinkslanden-Zuid

Inwoners4.615
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Stroinkslanden-Zuid

Woningvoorraad2.002
Gem. WOZ-waarde€ 225.000
Koopwoningen46%
Huurwoningen54%

Supermarkten

27 binnen 5 km

Albert Heijn
Veldhoflanden 2
875m
Jumbo
Wesseler-nering 21
1083m
Lidl
Wesseler-Nering 2b
1083m

Scholen

56 binnen 5 km

De Regenboog
Basisonderwijs · 171 leerlingen
414m
ODBS Het Stroink
Basisonderwijs · 100 leerlingen
574m
Basisschool Bomans
Basisonderwijs · 177 leerlingen
840m

Veelgestelde vragen

Over Holtwiklanden 32, Enschede

Is €319.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €319.000 ligt boven het gemiddelde van €286.500 en de mediaan van €286.500 in de buurt. De woning is met 126 m² echter ook groter dan het gemiddelde van 145 m² in Stroinkslanden-Zuid. De prijs per vierkante meter is ongeveer €2.531, terwijl het buurtgemiddelde €1.977 per m² is. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en het energielabel, dat niet in de advertentie staat.

Hoe is de buurt Stroinkslanden-Zuid om in te wonen?

Stroinkslanden-Zuid is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen en een dorps karakter. Bewoners waarderen de rust, de groene straten en de sociale sfeer. Er zijn veel gezinnen, maar ook alleenstaanden. De buurt heeft een gemiddelde beoordeling van 7,5 uit één review. Voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn op loopafstand.

Welke scholen zitten er in de buurt?

Binnen een kilometer vind je meerdere basisscholen: De Regenboog (414 m), ODBS Het Stroink (574 m), Basisschool Bomans (840 m) en Christelijke School voor Basisonderwijs Drakensteyn (840 m). Voor voortgezet onderwijs moet je naar het centrum van Enschede, op ongeveer 2,2 km afstand.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Enschede ligt op 4,9 km afstand. Met de fiets ben je er ongeveer 20 minuten onderweg, met de auto een kleine 10 minuten.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie. In de buurt heeft 20% van de woningen label A en 80% label C. Het bouwjaar 1979 suggereert dat het label waarschijnlijk niet heel zuinig is, maar dit is niet met zekerheid te zeggen zonder de officiële gegevens.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in Stroinkslanden-Zuid?

Op dit moment staan er slechts 2 koopwoningen te koop in de buurt, waaronder deze. Dat is weinig, wat kan duiden op een krappe markt. In de afgelopen periode zijn er 14 woningen verkocht, met een gemiddelde verkoopprijs van €265.571 en een gemiddelde looptijd van 55 dagen.