Tussenwoning te koop: Kattegat 5A, Zaandam
5 uur geleden ontdekt
KopenZaanstadTussenwoningenKattegat 5A

Kattegat 5A

Prins Hendrikbuurt, Zaanstad

€ 550.000
Buurt Prins Hendrikbuurt, ZaandamBekijk buurt
Vandaag op de markt gezet
Wees er snel bij
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 126m²
21% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in Zaandam

Deze tussenwoning aan het Kattegat is een flink huis met 126 m² woonoppervlak en een ruime tuin van 278 m². Het bouwjaar 1996 betekent dat de woning relatief modern is, al staat het energielabel niet in de advertentie. Daardoor is het lastig in te schatten hoe zuinig de woning is. Met een vraagprijs van €550.000 ligt die 34% boven het buurtgemiddelde van €410.636, dat is aan de hoge kant, maar je krijgt er ook veel vierkante meters voor terug. Bekijk ook het aanbod van tussenwoningen in Zaanstad.

Prins Hendrikbuurt: levendig en gemêleerd

De buurt Prins Hendrikbuurt is een volkse, rommelige buurt met een mix van inwoners. Op basis van één beoordeling geeft een bewoner een 7,25: "Rommelige buurt, over het algemeen leuke mensen maar mag wat meer naar elkaar toe trekken." De buurt telt zo'n 2.925 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens (690) en een redelijk aandeel gezinnen (420 huishoudens met kinderen). De sfeer is informeel, maar er ligt nogal wat troep op straat en er wordt veel geklust. Wel voelt het er veilig: "als er iets vervelends zou gebeuren, schieten buurtbewoners te hulp." Groen is er minder, maar de Zaan en de Burcht bieden een fijne uitloop.

Dagelijks leven om de hoek

Voor de dagelijkse boodschappen loop je naar de Dekamarkt, die twee straten verder zit. Ook de Vomar en een Albert Heijn XL zijn op loopafstand. Basisscholen zijn er volop: OBS Herman Gorter zit naast de deur, en obs De Gouw en ICBS het Zaanplein zijn om de hoek. Het voortgezet onderwijs (VMBO Pascal Zuid) is tien minuten lopen. De binnenstad van Zaandam is dichtbij, met restaurants, cafés en lunchspots. De gemeente Zaanstad biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via HVMS op Funda aangeboden. Het energielabel staat niet in de advertentie, dus dat moet je bij de makelaar navragen.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 juni 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 4.365
Woonoppervlakte126m²
Perceeloppervlakte278m²
Bouwjaar1996
EnergielabelA
GemeenteZaanstad

Locatie

Kattegat 5A, Zaandam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
Zico
08-12-2024
Volksklusbuurt aan de zaan

Rommelige buurt, over het algemeen leuke mensen maar mag wat meer naar elkaar toe trekken (waaronder mijzelf) bijna iedereen heeft een snel leven hier, het zou fijn zijn als mensen soms wat minder gehaast zijn en rustig aan iets doen voor een ander, dit kan iets heel kleins zijn zoals iemand vriendelijk begroeten of iemand voor ergens voor laten gaan. De buurt mag ook wat netter op sommige plekken er ligt troep door de straten, ook van het vele klussen wat veel gebeurd. Verder zijn er basisscholen in de buurt maar die zijn erg vol. Wat verder ook voortgezet onderwijs wat niet ver is met de fiets. Er zijn restaurants, cafés lunchspots een supermarkt, fietsenmaker, kapper, nog veel meer en de stad natuurlijk, die is heel dichtbij. Ook is er regelmatig een leuk feest op de burcht en de rivier de Zaan is fijn om langs te lopen. De buurt voelt redelijk veilig, als er iets vervelends zou gebeuren wat gezien wordt door buurtbewoners ben ik er best zeker van dat zij te hulp schieten als dat nodig is. Groen is er helaas wat minder, in principe logisch want het is randstad maar ik denk dat het makkelijk een stuk groener kan en met name de tuinen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Prins Hendrikbuurt

Inwoners2.925
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Prins Hendrikbuurt

Woningvoorraad1.646
Gem. WOZ-waarde€ 314.000
Koopwoningen47%
Huurwoningen53%

Supermarkten

37 binnen 5 km

Dekamarkt
Prinsenstraat 35
361m
Vomar
Czarinastraat 1
713m
AH XL
Vrieschgroenstraat 5
970m

Scholen

53 binnen 5 km

OBS Herman Gorter
Basisonderwijs · 577 leerlingen
160m
obs De Gouw/locatie Kernschool
Basisonderwijs · 193 leerlingen
630m
ICBS het Zaanplein
Basisonderwijs · 326 leerlingen
831m

Veelgestelde vragen

Over Kattegat 5A, Zaandam

Welk energielabel heeft Kattegat 5A?

De woning aan Kattegat 5A in Zaandam heeft energielabel A.

Is €550.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €550.000 ligt 34% boven het buurtgemiddelde van €410.636. Daar staat tegenover dat de woning met 126 m² en een perceel van 278 m² bovengemiddeld groot is. In de buurt worden woningen gemiddeld voor €380.694 verkocht, maar die zijn kleiner (gemiddeld 104 m²). De prijs is aan de hoge kant, maar past bij de royale oppervlakte.

Hoe is de buurt Prins Hendrikbuurt om in te wonen?

De buurt is levendig en gemêleerd, met een volks karakter. Bewoners noemen het een 'rommelige buurt' met leuke mensen, maar ook wat troep op straat en veel klusactiviteiten. Het voelt er veilig en de Zaan en de Burcht bieden recreatiemogelijkheden. Groen is er minder, maar de stad is dichtbij.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel staat niet in de advertentie. De makelaar heeft dit niet opgegeven, dus je zult het zelf moeten navragen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation ligt op 1,9 km afstand, ongeveer 20 minuten lopen of een paar minuten met de fiets.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals OBS Herman Gorter (160 m) en obs De Gouw (630 m). Voortgezet onderwijs is er ook: VMBO Pascal Zuid op 868 m.

Hoeveel woningen staan er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er 22 koopwoningen te koop in de Prins Hendrikbuurt, met prijzen van €250.000 tot €875.000. De gemiddelde vraagprijs is €410.636.

HVMS
Geen Quicklane™
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.
Buurtje.nl
Ontvang gratis meldingen via onze app
Zodra een nieuwe woning verschijnt in één van de 4.500+ bronnen.

Vergelijkbare woningen in de buurt

6 woningen in de buurt Prins Hendrikbuurt

Bekijk aanbod
Buurtje.nl
Bekijk deze woning in de appKattegat 5A, Zaandam
Bekijk