Tussenwoning te koop: Korte Raam 2A, Gouda
KopenGoudaTussenwoningenKorte Raam 2A

Korte Raam 2A

Raam en omgeving, Gouda

€ 720.000
Buurt Raam en omgeving, GoudaBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 297m²
379% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 477m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in de Goudse binnenstad

Deze tussenwoning aan de Korte Raam 2A is een echte blikvanger: met 297 m² woonoppervlak is het een van de grootste woningen in de buurt. Het bouwjaar 1984 en energielabel C geven een solide basis. De vraagprijs van €720.000 ligt aan de hoge kant, maar past bij de enorme ruimte die je ervoor krijgt. Bekijk ook andere tussenwoningen in Gouda voor een idee van het aanbod.

Raam e.o.: levendig en centraal

De buurt Raam e.o. is een echte binnenstadswijk met een hoge dichtheid: 3465 adressen per km². Er wonen veel alleenstaanden (580) en jonge mensen (750 tussen 25-45 jaar). Een bewoner zegt: "Lelijk maar wel op een toplocatie." De buurt heeft alle voorzieningen binnen handbereik, maar ook nadelen: "Heel weinig groen, en er liggen vaak plasticjes enzo over de straat." Op basis van één beoordeling is het beeld gemengd.

Het dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn, die om de hoek zit. Ook de Coop en Lidl zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de r.k. basisschool St. Aloysius, twee straten verder, of de Casimirschool, op vijf minuten lopen. De gemeente Gouda biedt een compacte stad met veel historie.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Blauw Makelaars en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt20 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 720.000
Prijs per m²€ 2.424
Woonoppervlakte297m²
Perceeloppervlakte160m²
Bouwjaar1984
EnergielabelC
BuurtRaam en omgeving
WijkBinnenstad
GemeenteGouda

Locatie

Korte Raam 2A, Gouda

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.8
Rune
17-05-2025
Lelijk maar wel op een toplocatie.

Het zijn echt lelijke huizen alles is duur. Geen studenten. Alle mogelijke voorzieningen in de buurt. Koningsdag is het altijd veen te druk. Heel weinig groen, en er liggen vaak plasticjes enzo over de straat. Er is mischien een buurt borrel maar daar gaan maar 8 mensen heen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Raam en omgeving

Inwoners2.180
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Raam en omgeving

Woningvoorraad1.138
Gem. WOZ-waarde€ 316.000
Koopwoningen46%
Huurwoningen54%

Supermarkten

23 binnen 5 km

Albert Heijn
Markt 50
477m
Coop
Nieuwe Marktpassage 30
712m
Lidl
Westerkade 4
753m

Scholen

55 binnen 5 km

r.k. basisschool St. Aloysius
Basisonderwijs · 362 leerlingen
173m
Casimirschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
398m
Prinses Julianaschool
Basisonderwijs · 388 leerlingen
819m

Veelgestelde vragen

Over Korte Raam 2A, Gouda

Welk energielabel heeft Korte Raam 2A?

De woning aan Korte Raam 2A in Gouda heeft energielabel C.

Is €720.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €720.000 is fors hoger dan de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€311.000). Dat komt doordat deze woning met 297 m² veel groter is dan het buurtgemiddelde van 62 m². De prijs per m² is met €2.424 relatief laag vergeleken met het buurtgemiddelde van €5.531 per m². Het is een uniek object in de wijk.

Hoe is de buurt Raam e.o. om in te wonen?

De buurt is zeer stedelijk met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen. Een bewoner noemt het een toplocatie, maar vindt de huizen lelijk en het groen beperkt. Er is weinig overlast van studenten, maar op Koningsdag kan het erg druk zijn. De buurt heeft een buurtborrel, maar die trekt weinig bezoekers.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat is redelijk zuinig, maar niet top. In de buurt heeft 33,3% van de koopwoningen label A+ en 33,3% label A. Label C is dus minder zuinig dan het gemiddelde in de buurt. Je kunt verwachten dat de energiekosten hoger zijn dan bij een woning met label A.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is r.k. basisschool St. Aloysius op 173 meter, gevolgd door Casimirschool op 398 meter. Ook de Prinses Julianaschool en Westerschool zijn binnen tien minuten lopen bereikbaar. Voor voortgezet onderwijs moet je naar school op 1,2 km afstand.

Hoe veilig is de buurt?

In de buurt zijn in totaal 99 misdrijven geregistreerd. Dat is een gemiddeld aantal voor een binnenstadswijk. Een bewoner merkt op dat er vaak plasticjes op straat liggen. Het is een levendige buurt, maar niet onveilig.

Wat is de ligging ten opzichte van het openbaar vervoer?

Het treinstation van Gouda ligt op 1,5 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima bereikbaar. De buurt heeft een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat er veel voorzieningen en haltes in de buurt zijn.