Tussenwoning te koop: Overstraat 21, Amerongen

Overstraat 21

Amerongen-Dorp, Utrechtse Heuvelrug

€ 998.000
Buurt Amerongen-Dorp, AmerongenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 226m²
226m² woonoppervlakte
Jumbo op 384m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning in het hart van Amerongen

Deze tussenwoning uit 1879 ademt historie en karakter. Met 226 m² woonoppervlak en een perceel van 414 m² is er ruimte genoeg voor een gezin. De woning staat in het sfeervolle centrum van Amerongen, waar je de rust van het dorp combineert met de nabijheid van de Utrechtse Heuvelrug. De vraagprijs van €998.000 is aan de hoge kant, maar past bij de allure van deze woning. Vergelijkbaar aanbod in de regio vind je via tussenwoningen in Utrechtse Heuvelrug.

Amerongen-Dorp: een dorp met karakter

Amerongen-Dorp is een levendige dorpsgemeenschap met ruim 5000 inwoners. De buurt kent een mix van gezinnen en ouderen, en de sfeer is gemoedelijk. Een bewoner zegt: "Ik ervaar het als een veilige buurt. Het is fijn om hier op te groeien. Spelen op straat en leuke buren." De woningvoorraad bestaat voor driekwart uit eengezinswoningen, wat de buurt aantrekkelijk maakt voor gezinnen. Meer over de omgeving lees je op de pagina over de buurt Amerongen-Dorp.

Het dagelijks leven in de straat

De Jumbo voor dagelijkse boodschappen zit om de hoek, op nog geen 400 meter lopen. Voor een uitgebreidere keuze is Albert Heijn op een kwartier fietsen. Kinderen kunnen naar de Wilhelminaschool, die naast de deur ligt op 108 meter, of naar Christelijke Basisschool De Regenboog op 6 minuten lopen. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij. De gemeente Utrechtse Heuvelrug biedt een prachtige natuurlijke omgeving voor wandelingen en fietstochten.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Luckerhof B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt6 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 998.000
Prijs per m²€ 4.416
Woonoppervlakte226m²
Perceeloppervlakte414m²
Bouwjaar1879
BuurtAmerongen-Dorp
WijkAmerongen
GemeenteUtrechtse Heuvelrug

Locatie

Overstraat 21, Amerongen

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.6
Aukje
15-10-2023
Leuke gezellige buurt

Ik ervaar het als een veilige buurt. Het is fijn om hier op te groeien. Spelen op straat en leuke buuren

Buurt statistieken

Gegevens uit Amerongen-Dorp

Inwoners5.135
Mannen49%
Vrouwen51%

Supermarkten

4 binnen 5 km

Jumbo
Koenestraat 36
384m
Albert Heijn
Schoolweg 2B
2968m
Boon's Markt
Veerweg 14
3220m

Scholen

12 binnen 5 km

Wilhelminaschool
Basisonderwijs · 136 leerlingen
108m
Christelijke Basisschool De Regenboog
Basisonderwijs · 216 leerlingen
596m
WereldKidz Sterrenbos
Basisonderwijs · 104 leerlingen
631m

Veelgestelde vragen

Over Overstraat 21, Amerongen

Is €998.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €998.000 is aan de hoge kant voor een tussenwoning in Amerongen, maar het gaat om een monumentaal pand uit 1879 met 226 m² woonoppervlak en een ruim perceel. De prijs weerspiegelt de historische waarde en de centrale ligging in het dorp. Vergelijkbare woningen in de regio zijn vaak kleiner of minder karakteristiek.

Hoe is de buurt Amerongen-Dorp om in te wonen?

Amerongen-Dorp is een veilige en gezellige buurt, zoals blijkt uit de beoordeling van een bewoner. Het dorp heeft een mix van gezinnen en ouderen, met veel eengezinswoningen. Voorzieningen zoals supermarkten, scholen en een huisartsenpraktijk zijn op loopafstand. De omgeving is rustig en groen.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Wilhelminaschool ligt op 108 meter, Christelijke Basisschool De Regenboog op 596 meter en WereldKidz Sterrenbos op 631 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je reizen naar een stad op 6,5 km afstand.

Wat is de staat van het energielabel?

Omdat het een pand uit 1879 betreft, is het verstandig om zelf de isolatie en installaties te laten beoordelen. Een oudere woning kan hogere stookkosten hebben, maar biedt vaak mogelijkheden voor verduurzaming.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 7,4 km afstand. Dat is ongeveer 15 minuten met de auto of een half uur fietsen. Voor dagelijks woon-werkverkeer is een auto of fiets handig.

Zijn er parken of groen in de buurt?

Het dichtstbijzijnde park of plantsoen ligt op 3 km afstand. Amerongen ligt echter midden in de natuur van de Utrechtse Heuvelrug, dus wandel- en fietsmogelijkheden zijn er volop. Het dorp zelf heeft een dorps karakter met bomen en groen.