Tussenwoning te koop: Sint Servaasklooster 38, Maastricht
KopenMaastrichtTussenwoningenSint Servaasklooster 38

Sint Servaasklooster 38

Binnenstad, Maastricht

€ 1.345.000
Buurt Binnenstad, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 270m²
80% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 367m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
53% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Woningtype en buurt

Deze monumentale tussenwoning uit 1880 ademt historie. Met 270 m² woonoppervlak en een eigen tuin is het een zeldzaam ruim huis in de Maastrichtse binnenstad. De vraagprijs van €1.345.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Maastricht ligt lager, maar deze woning is ook uitzonderlijk groot.

Buurt Binnenstad

De buurt Binnenstad is dichtbevolkt en levendig, met veel studenten en alleenstaanden. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,2. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (367 m) of de Coop twee straten verder (450 m). Ook de Jumbo en Aldi zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Montessori Basisschool (421 m) of Basisschool Sint Aloysius (426 m), beide op vijf minuten lopen. De gemeente Maastricht biedt een rijke historische omgeving.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Tijs & Cyril Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt31 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.345.000
Prijs per m²€ 4.981
Woonoppervlakte270m²
Perceeloppervlakte220m²
Bouwjaar1880
EnergielabelE
BuurtBinnenstad
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

Sint Servaasklooster 38, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad

Inwoners2.330
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad

Woningvoorraad1.652
Gem. WOZ-waarde€ 333.000
Koopwoningen14%
Huurwoningen81%

Supermarkten

33 binnen 5 km

Albert Heijn
Helmstraat 4
367m
Coop
Sint Pieterstraat 72
450m
Jumbo
Laag Mosae Forum 26
658m

Scholen

44 binnen 5 km

Montessori Basisschool
Basisonderwijs · 394 leerlingen
421m
Basisschool Sint Aloysius
Basisonderwijs · 243 leerlingen
426m
Openbare Basisschool Binnenstad
Basisonderwijs · 257 leerlingen
475m

Veelgestelde vragen

Over Sint Servaasklooster 38, Maastricht

Welk energielabel heeft Sint Servaasklooster 38?

De woning aan Sint Servaasklooster 38 in Maastricht heeft energielabel E.

Is €1.345.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt 43% boven het buurtgemiddelde van €940.000, maar de woning is met 270 m² ook 80% groter dan gemiddeld (150 m²). De prijs per m² is ongeveer €4.981, terwijl het buurtgemiddelde €5.959 per m² is. Daarmee is de prijs per vierkante meter juist lager dan gemiddeld. Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en de waarde die je hecht aan de historische uitstraling en de grote oppervlakte.

Hoe is de buurt Binnenstad om in te wonen?

De Binnenstad is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en studenten; de gemiddelde huishoudensgrootte is 1,2. Het is er levendig, met restaurants, winkels en cultuur om de hoek. Het treinstation ligt op 1,5 km afstand. Houd er rekening mee dat het er druk kan zijn en dat parkeren mogelijk een uitdaging is.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel E. Dat is niet zuinig; je kunt hogere stookkosten verwachten dan bij een woning met een beter label. In de buurt heeft 50% van de koopwoningen label A, maar ook 50% heeft label D of lager. Het is een oud pand uit 1880, dus isolatie en verwarming zijn aandachtspunten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Montessori Basisschool (421 m) en Basisschool Sint Aloysius (426 m) zijn beide op vijf minuten lopen. Ook Openbare Basisschool Binnenstad (475 m) is dichtbij. Voor voortgezet onderwijs moet je rekenen op 2,4 km afstand.

Hoe veilig is de Binnenstad?

De buurt heeft een hoog aantal misdrijven (1232 totaal), wat past bij een zeer stedelijk centrumgebied met veel horeca en winkels.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?