Tussenwoning te koop: Stadionweg 72, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenStadionweg 72

Stadionweg 72

Beethovenbuurt, Amsterdam

€ 2.850.000
Buurt Beethovenbuurt, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 311m²
49% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 209m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Stadionweg 72: een royale tussenwoning in de Beethovenbuurt

Deze tussenwoning aan de Stadionweg ademt de sfeer van de jaren '20, met een flinke woonoppervlakte van 311 m² en een energielabel B. De woning is gebouwd in 1929 en staat in een van de mooiste buurten van Amsterdam-Zuid. Met een vraagprijs van € 2.850.000 is de prijs marktconform voor dit type woning in deze buurt. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam.

Beethovenbuurt: rustig, groen en gewild

De Beethovenbuurt is een rustige, groene buurt met veel gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (6441 adressen per km²), wat typerend is voor een zeer sterk stedelijk gebied. De buurt heeft een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,0 personen. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar voor deze buurt. Lees meer over de buurt Beethovenbuurt.

Leven in de straat: alles om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn, die twee straten verder zit. Ook een Aldi en Ekoplaza zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de 1e Montessorischool De Wielewaal, om de hoek, of naar het Vossius Gymnasium, tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt een uitgebreid voorzieningenniveau.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Smit & Heinen Makelaars Haarlem aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.850.000
Prijs per m²€ 9.164
Woonoppervlakte311m²
Perceeloppervlakte161m²
Bouwjaar1929
EnergielabelB
BuurtBeethovenbuurt
WijkApollobuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Stadionweg 72, Amsterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Beethovenbuurt

Inwoners1.295
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Beethovenbuurt

Woningvoorraad568
Gem. WOZ-waarde€ 1.504.000
Koopwoningen50%
Huurwoningen50%

Supermarkten

150 binnen 5 km

Albert Heijn
Gerrit van der Veenstr 57
209m
Aldi
Pijnackerstraat 36
752m
Ekoplaza
Scheldestraat 53
824m

Scholen

190 binnen 5 km

HLZ
Voortgezet onderwijs · 951 leerlingen
100m
1e Montessorischool De Wielewaal
Basisonderwijs · 238 leerlingen
222m
Gerrit van der Veen College
Voortgezet onderwijs · 954 leerlingen
344m

Veelgestelde vragen

Over Stadionweg 72, Amsterdam

Welk energielabel heeft Stadionweg 72?

De woning aan Stadionweg 72 in Amsterdam heeft energielabel B.

Is € 2.850.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van € 2.850.000 ligt iets onder de gemiddelde verkoopprijs van € 3.324.333 in de Beethovenbuurt. De gemiddelde prijs per m² is € 14.349, terwijl deze woning met 311 m² uitkomt op € 9.164 per m². Dat is relatief laag, maar de woning is wel groter dan gemiddeld (209 m²). De prijs lijkt marktconform.

Hoe is de buurt Beethovenbuurt om in te wonen?

De Beethovenbuurt is een rustige, groene buurt met veel gezinnen en een hoog voorzieningenniveau. Er zijn 568 woningen, waarvan 50% koopwoningen. De buurt heeft een zeer hoge stedelijkheidsgraad, maar toch veel groen. Het aantal misdrijven is 144, wat voor een stadsbuurt relatief laag is.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. In de buurt hebben alle woningen een label D of lager, dus deze woning steekt gunstig af. Je kunt lagere stookkosten verwachten dan bij een woning met label G.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,5 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Dat is prima voor forenzen die met de trein naar het centrum of andere steden reizen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde basisschool is de 1e Montessorischool De Wielewaal op 222 meter. Ook zijn er voortgezet onderwijsscholen zoals HLZ (100 m) en het Vossius Gymnasium (361 m).

Hoeveel woningen zijn er te koop in de Beethovenbuurt?

Op dit moment staat er slechts één woning te koop in de Beethovenbuurt, namelijk deze. De gemiddelde verkoopprijs van de afgelopen periode was € 3.324.333, met een gemiddelde verkooptijd van 86 dagen. Het aanbod is dus krap.

Smit & Heinen Makelaars Haarlem