Twee-onder-één-kap te koop: Burgemeester Wuiteweg 18, Drachten
KopenSmallingerland2-onder-1-kapwoningenBurgemeester Wuiteweg 18

Burgemeester Wuiteweg 18

Drachten centrum, Smallingerland

€ 785.000
Buurt Drachten centrum, DrachtenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 269m²
78% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 143m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een royale twee-onder-één-kapwoning in het hart van Drachten

Deze ruime woning aan de Burgemeester Wuiteweg 18 staat midden in de levendige buurt Drachten centrum. Met 269 m² woonoppervlak en een perceel van 301 m² biedt het volop ruimte voor een gezin. Het energielabel A betekent dat je weinig aan stookkosten kwijt zult zijn. De vraagprijs van €785.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de centrale ligging. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor twee onder een kapwoningen in Smallingerland ligt lager.

Drachten centrum: een sociale, kindvriendelijke buurt

De buurt Drachten centrum wordt door bewoners gewaardeerd met een 9. Een bewoner zegt: "Mensen groeten elkaar hier eigenlijk altijd. Veel kinderen die hier buiten op straat leuk spelen! Dat geeft een vertrouwd en veilig gevoel." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en ouderen, maar ook gezinnen met kinderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid aan voorzieningen.

Dagelijks leven: alles om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Dirk, die naast de deur zit. Ook de Albert Heijn en Aldi zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas, twee straten verder, of naar het Gomarus College Drachten, dat om de hoek ligt. De gemeente Smallingerland biedt een compleet voorzieningenniveau.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Mijn Makelaar Mink aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 785.000
Prijs per m²€ 2.918
Woonoppervlakte269m²
Perceeloppervlakte301m²
Bouwjaar1976
EnergielabelA
BuurtDrachten centrum
WijkCentrum
GemeenteSmallingerland

Locatie

Burgemeester Wuiteweg 18, Drachten

Ervaringen uit de buurt

Uitstekend · 1 bewoner

9.0
Anna van der Kooi - de Wagt
10-04-2025
Een kindvriendelijke, rustige en sociale buurt en dat terwijl deze buurt in het centrum is!

Mensen groeten elkaar hier eigenlijk altijd. Veel kinderen die hier buiten op straat leuk spelen! Dat geeft een vertrouwd en veilig gevoel. Daarom een ruim voldoende op veiligheid en gemeenschap! En de straten zien er ook altijd netjes uit en daarom vind ik de hygiëne ook ruim voldoende! Winkels, scholen en andere voorzieningen allemaal op loop/fiets afstand en goed bereikbaar, daarom daar ook een ruim voldoende op onderwijs, huisvestiging, voorzieningen en bereikbaarheid. Groen heb ik iets later, wel voldoende. Maar omdat wij natuurlijk in het centrum wonen heb je minder groen. Er staan hier wel bomen en een paar parkjes, maar ik kom zelf van het platteland en dan is dit wel heel anders. Maar vind het wel voldoende! Het is gewoon heerlijk wonen in onze buurt!

Buurt statistieken

Gegevens uit Drachten centrum

Inwoners1.365
Mannen45%
Vrouwen55%

Woningmarkt

Gegevens uit Drachten centrum

Woningvoorraad917
Gem. WOZ-waarde€ 241.000
Koopwoningen39%
Huurwoningen61%

Supermarkten

16 binnen 5 km

Dirk
De Marke 51
143m
Albert Heijn
Kiryat Onoplein 87
264m
Albert Heijn
De Marke 33
348m

Scholen

43 binnen 5 km

Katholieke Jenaplan Basisschool St. Lukas