Vrijstaande woning te koop: Ried 24, Leeuwarden
Onder bod

Ried 24

Nijlân, Leeuwarden

€ 695.000
Buurt Nijlân, LeeuwardenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 211m²
148% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Leeuwarden

Deze vrijstaande woning aan de Ried in Leeuwarden biedt veel ruimte, zowel binnen als buiten. Met 211 m² woonoppervlak en een perceel van 691 m² is het een flink huis, gebouwd in 1990 en voorzien van energielabel A, lekker zuinig dus. De vraagprijs van €695.000 ligt fors boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale afmetingen. Benieuwd naar andere vrijstaande woningen in Leeuwarden?

Buurt Nijlân: groen en gemêleerd

De woning staat in buurt Nijlân, een wijk die door bewoners wordt omschreven als een 'groene wijk' met een gemengde sfeer. Op basis van drie beoordelingen krijgt de buurt een 6,7. Een bewoner zegt: 'Ik heb mij nooit onveilig gevoeld in deze buurt ook niet savonds laat op straat.' Een ander noemt het 'vriendelijke buurt met een veilige sfeer'. Wel wordt opgemerkt dat het bij scholen soms druk kan zijn. In de buurt wonen veel eenpersoonshuishoudens en de inkomens zijn doorsnee.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Lidl op een paar minuten lopen, of bij Jumbo die ook om de hoek zit. Ook Albert Heijn is op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals IKC Het Palet en IKC Sint Paulus, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met YnSicht op ongeveer tien minuten lopen. De gemeente Leeuwarden biedt verder volop voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Friesland | Qualis op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 695.000
Prijs per m²€ 3.294
Woonoppervlakte211m²
Perceeloppervlakte691m²
Bouwjaar1990
EnergielabelA
BuurtNijlân
WijkNijlân & De Zwette
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Ried 24, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 3 bewoners

7.4
dsf
12-11-2024
groene wijk

Gemengde wijk met veel groen.

5.6
Zwanetta
01-09-2024
Druk bij scholen

De jeugd zetten de fietsen bij ggz neer terwijl dat niet mag er hangt een bordje. Maar de begeleiding heb vaak met school over gepraten.

7.0
Sanne
07-07-2024
Vriendelijke buurt met een veilige sfeer

Ik heb mij nooit onveilig gevoeld in deze buurt ook niet savonds laat op straat. Ook merk ik dat iedereen altijd vriendelijk en behulpzaam is. Wat beter zou kunnen is meer kartonbakken door de buurt om je karton in te doen en een drogist zou ook heel fijn zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Nijlân

Inwoners3.975
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Nijlân

Woningvoorraad2.483
Gem. WOZ-waarde€ 181.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen71%

Supermarkten

29 binnen 5 km

Lidl
Willem Alexanderplein 1
1020m
Jumbo
Van Loonstraat 112
1057m
Jumbo
Snekertrekweg 23
1102m

Scholen

51 binnen 5 km

IKC Het Palet
Basisonderwijs · 105 leerlingen
863m
De Monoliet
Speciaal onderwijs · 301 leerlingen
917m
IKC Sint Paulus
Basisonderwijs · 210 leerlingen
917m

Veelgestelde vragen

Over Ried 24, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Ried 24?

De woning aan Ried 24 in Leeuwarden heeft energielabel A.

Is €695.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €695.000 ligt 175% boven het buurtgemiddelde van €252.786. Dat komt doordat deze woning met 211 m² woonoppervlak veel groter is dan de gemiddelde koopwoning in Nijlân (85 m²). De prijs per m² is met ongeveer €3.294 wel hoger dan het buurtgemiddelde van €3.178, maar het energielabel A en het ruime perceel maken het een bijzonder aanbod.

Hoe is de buurt Nijlân om in te wonen?

Nijlân wordt door bewoners gewaardeerd als een groene, gemengde wijk met een veilige sfeer. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens en de buurt heeft een stedelijkheidsgraad van 2 (sterk stedelijk). Het aantal misdrijven is met 182 per jaar relatief laag voor een stadswijk. Wel kan het bij scholen soms druk zijn.

Welke voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je supermarkten als Lidl en Jumbo, en basisscholen zoals IKC Het Palet en IKC Sint Paulus. Het voortgezet onderwijs is ook dichtbij, met YnSicht op ongeveer 1 km. Het treinstation van Leeuwarden ligt op 1,6 km afstand. Ook zijn er huisartsen, parken en restaurants in de directe omgeving.

Hoe zuinig is deze woning met energielabel A?

Energielabel A betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dat zie je terug in lagere stookkosten en een beter wooncomfort. In de buurt heeft 14,3% van de koopwoningen label A, dus dit is bovengemiddeld zuinig.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In Nijlân stonden verkochte woningen gemiddeld 48 dagen te koop. Dat is relatief kort, wat wijst op een actieve woningmarkt. Houd er rekening mee dat dit gemiddelde is en per woning kan verschillen.

Zijn er veel koopwoningen beschikbaar in Nijlân?

Op dit moment staan er 14 koopwoningen te koop in de buurt, waarvan de prijzen variëren van €179.000 tot €675.000. Het aanbod is dus beperkt, en deze woning is met afstand de duurste en grootste.