Bergen op Zoom-West
Noord-BrabantBergen op ZoomBergen op Zoom-West

Bergen op Zoom-West, Bergen op Zoom

Wijk in Bergen op Zoom

9.5
Bewoners geven Bergen op Zoom-West een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 1 reactie
Bekijk
Bergen op Zoom-West heeft 10.930 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 4.467 woningen in Bergen op Zoom-WestMomenteel staan er 61 te koop en 16 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Bergen op Zoom-WestOp basis van geregistreerde woningen

Bergen op Zoom-West bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Bergen op Zoom De wijk heeft een totaal oppervlakte van 2.821 hectare, waarvan 1.624 hectare land en 1.197 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK074803. Het postcodegebied is 4611EL-4625DN.

Inwoners

Bergen op Zoom-West telt 10.930 inwoners. Hiervan is 49,4% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,5%). De overige leeftijden zijn 22,9% voor '25 tot 45 jaar', 21,6% voor '65 jaar of ouder', 16,2% voor '0 tot 15 jaar' en 9,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,0% is ongehuwd, 48,3% is gehuwd, 7,0% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 8.630 inwoners komen uit Nederland, 885 komen uit Europa en 1.420 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.605 huishoudens in Bergen op Zoom-West. 24,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 38,2% huishoudens zonder kinderen en 37,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Bergen op Zoom-West zijn er 8.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.000, wat €6.600 (18%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €36.000, wat €5.200 (17%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Bergen op Zoom-West zijn middelbaar opgeleid. 44,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,1% heeft HBO of WO en 20,9% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 10.930 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 7.432 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Bergen op Zoom-West ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.110 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Bergen op Zoom-West zijn er 4.467 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €383.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 11% in handen van woningcorporaties en 16% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Bergen op Zoom-West zijn 1990-2000 (48%) en 2020 en later (18%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Bergen op Zoom-West. De nieuwste aangeboden woning is Boeieraak 20 door Buuron & Kuipers Makelaars Taxateurs op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Bergen op Zoom-West.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Bergen op Zoom-West. De meest recentelijke woning is Ansjovislaan 253 aangeboden door Digimakelaars.nl - de Makelaar van Nederland. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Bergen op Zoom-West.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Bergen op Zoom-West.

Energie

In Bergen op Zoom-West zijn er 5.043 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (38%), A (34%) en A+++ (10%). Gemiddeld verbruikt een adres in Bergen op Zoom-West 2.990 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 13% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 810 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 17% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
4,0 km
Supermarkt
1,2 km
Treinstation
3,6 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
2,8 km
Bekijk woningen in Bergen op Zoom-West

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 61 koopwoningen Bekijk 16 huurwoningen
Beoordeel Bergen op Zoom-West

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Bergen op Zoom-West

Kaart van De Markiezaten
9.5De MarkiezatenBuurt
Waterfront-IndustriegebiedBuurt
9.5
Bewoners geven Bergen op Zoom-West een uitstekende beoordeling
Deze score komt uit 1 reactie

Praat mee
9.5
Loes
Samenwonend · Tussenwoning
De Markiezaten15-04-2025
gezellige mooie omgeving

Heerlijke en veilige schone moderne woonomgeving met veel parkeer gelegenheid. de gehele woonomgeving heeft een milieuvriendelijke uitstraling en is gasloos de meeste woningen hebben nul op de elektriciteitsmeter. Leuk voor jong en oud er zijn ook diverse speelgelegenheden voor kinderen en een groot sportpark. Nooit rottigheid in een heerlijke groene omgeving nabij een prachtig natuurgebied en relatief dichtbij supermarkten, strand/zwembad en horeca gelegenheden. Ook zijn er op loopafstand scholen/opvang en dit alles op enkele minuten rijden van de stad en uitvalswegen naar de grote steden.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.140Eenpersoonshuishoudens
1.760Huishoudens zonder kinderen
1.705Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€36.000 P.J.gemiddeld per inwoner17% boven landelijk gemiddelde
€44.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger18% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Bergen op Zoom-West in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Bergen op Zoom-West

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€503.479
gemiddeld▲ 3,8%
€499.250
mediaan▲ 6,2%
24 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.794
gemiddeld▲ 2,2%
€3.650
mediaan▲ 3,4%
-6% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
41 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
100
verkopen in afgelopen jaar
129 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-6%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
22
verhuringen in afgelopen jaar
96 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-37%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Bergen op Zoom-West
810
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Bergen op Zoom-West
2.990
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Bergen op Zoom-West

Wat voor woningen staan er in Bergen op Zoom-West?

De woningvoorraad is relatief jong — 98% is van na 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Bergen op Zoom-West?

Een koopwoning in Bergen op Zoom-West werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €490.390 (€3.870 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in Bergen op Zoom-West?

Een huurwoning in Bergen op Zoom-West kostte gemiddeld €1.329 per maand (€14 per m²). Dat is 37% onder het landelijk gemiddelde.