Garderen
Gelderland›Barneveld›Garderen

Garderen, Barneveld

Wijk in Barneveld

Garderen heeft 2.225 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 946 woningen in GarderenMomenteel staan er 57 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in GarderenOp basis van geregistreerde woningen

Garderen bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Barneveld De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.379 hectare, waarvan 1.379 hectare land en 0 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK020357. Het postcodegebied is 3886AA-3886PZ.

Inwoners

Garderen telt 2.225 inwoners. Hiervan is 49,7% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,5%). De overige leeftijden zijn 25,2% voor '65 jaar of ouder', 19,3% voor '25 tot 45 jaar', 15,5% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 39,6% is ongehuwd, 48,1% is gehuwd, 6,3% is gescheiden en 6,3% is verweduwd. 2.080 inwoners komen uit Nederland, 65 komen uit Europa en 80 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 895 huishoudens in Garderen. 29,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,8% huishoudens zonder kinderen en 35,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Garderen zijn er 1.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €41.400, wat €800 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.900, wat €1.000 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Garderen zijn middelbaar opgeleid. 48,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,4% heeft HBO of WO en 25,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.225 inwoners heeft ongeveer 77% betaald werk, wat neerkomt op 1.713 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (71%), terwijl 29% als zelfstandige actief is. In Garderen ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 520 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Garderen zijn er 946 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €613.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 75% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Garderen zijn 1990-2000 (19%) en 1950-1970 (17%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Garderen. De nieuwste aangeboden woning is Buurtstraat 11 door Drieklomp Makelaars en Rentmeesters Zeist. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Garderen.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Garderen. De meest recentelijke woning is Putterweg 64A-06 aangeboden door Veluwe Chalets Makelaars. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Garderen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Garderen.

Energie

In Garderen zijn er 1.050 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (37%), A (18%) en B (11%). Gemiddeld verbruikt een adres in Garderen 3.440 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 35% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.130 m³ per jaar 41% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
8,7 km
Ziekenhuis
16,1 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
11,0 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
5,7 km
Bekijk woningen in Garderen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Garderen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Garderen

Kaart van Buitengebied Garderen
Buitengebied GarderenBuurt
–
Garderen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
260Eenpersoonshuishoudens
320Huishoudens zonder kinderen
315Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.900 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€41.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
71%van de werkenden is in loondienst
29%van de werkenden is zelfstandig
77%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Garderen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Garderen

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€433.722
gemiddeld▼ 30,9%
€300.000
mediaan▼ 40,0%
9 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.754
gemiddeld▼ 22,4%
€4.361
mediaan▼ 9,0%
+13% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
77 dagen ▲ 1.677,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
89
verkopen in afgelopen jaar
140 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Garderen
1.130
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Garderen
3.440
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Garderen

Welk type woningen overheerst in Garderen?

De woningvoorraad is relatief jong — 58% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (67%).

Hoe duur zijn huizen in Garderen?

Een koopwoning in Garderen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €596.640 (€4.535 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 31%.

Wat voor mensen wonen er in Garderen?

Wijk Garderen telt 2.225 inwoners. Veel gezinnen: 35% van de huishoudens heeft kinderen.

Wat ligt er op loopafstand in Garderen?

Vanuit Garderen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 11,0 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Garderen?

Op dit moment vind je in Garderen 57 koopwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 76 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen