Lomm
Limburg›Venlo›Lomm

Lomm, Venlo

Wijk in Venlo

Lomm heeft 1.070 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 468 woningen in LommMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LommOp basis van geregistreerde woningen

Lomm bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Venlo De wijk heeft een totaal oppervlakte van 1.194 hectare, waarvan 1.124 hectare land en 69 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK098343. Het postcodegebied is 5943AA-5943NC.

Inwoners

Lomm telt 1.070 inwoners. Hiervan is 52,3% man en 47,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,4%). De overige leeftijden zijn 23,4% voor '65 jaar of ouder', 22,0% voor '25 tot 45 jaar', 12,6% voor '0 tot 15 jaar' en 11,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 43,0% is ongehuwd, 45,8% is gehuwd, 7,0% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 855 inwoners komen uit Nederland, 155 komen uit Europa en 60 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 465 huishoudens in Lomm. 29,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 37,6% huishoudens zonder kinderen en 33,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Lomm zijn er 900 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €34.100, wat €8.100 (19%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.400, wat €5.500 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Lomm zijn middelbaar opgeleid. 44,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 38,1% heeft VMBO of MBO 1 en 17,9% heeft HBO of WO.

Van de 1.070 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 792 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Lomm ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 220 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Lomm zijn er 468 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €364.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 20% huurwoningen en 80% koopwoningen. Van de woningen is 80% in particulier bezit, 14% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Lomm zijn 1970-1980 (29%) en 1950-1970 (23%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Lomm. De nieuwste aangeboden woning is Kapelstraat 34 door Arvalis op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Lomm.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Lomm. De meest recentelijke woning is Maasveldstraat 11 aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Lomm.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Lomm.

Energie

In Lomm zijn er 284 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), B (19%) en C (19%). Gemiddeld verbruikt een adres in Lomm 3.250 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 27% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.030 m³ per jaar 29% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
2,6 km
Apotheek
3,8 km
Ziekenhuis
10,9 km
Supermarkt
3,7 km
Treinstation
10,1 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
8,7 km
Bekijk woningen in Lomm

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Lomm

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Lomm

Kaart van Kern Lomm
Kern LommBuurt
Kaart van Spikweien
SpikweienBuurt
Kaart van Verspreide huizen Lomm
Verspreide huizen LommBuurt
–
Lomm heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
135Eenpersoonshuishoudens
175Huishoudens zonder kinderen
155Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.400 P.J.gemiddeld per inwoner16% onder landelijk gemiddelde
€34.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% onder landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Lomm
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Lomm

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€665.000
gemiddeld▼ 1,2%
€625.000
mediaan▼ 10,1%
5 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.873
gemiddeld▲ 3,4%
€3.415
mediaan▼ 8,9%
+22% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
97 dagen ▲ 258,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
38
verkopen in afgelopen jaar
185 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+22%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Lomm
1.030
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Lomm
3.250
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Lomm

Wat moet je betalen voor een koophuis in Lomm?

Een koopwoning in Lomm werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €646.658 (€3.670 per m²). Daarmee ligt het 22% boven het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Lomm samengesteld?

Wijk Lomm telt 1.070 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (30%).

Wat zijn de energielabels in Lomm?

Het woningaanbod in Lomm is opvallend zuinig: 62% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.030 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Lomm?

Vanuit Lomm bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,7 km, een huisarts op 2,6 km, een treinstation op 10,1 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen