Woning te koop: Alfabetweg 97, Leiden

Alfabetweg 97

Cronestein, Leiden

€ 535.000
Buurt Cronestein, LeidenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
PLUS op 268m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in een levendige buurt

Dit appartement uit 2023 aan de Alfabetweg is een voorbeeld van moderne stadsbouw: energielabel A+, 73 m² woonoppervlak, en een prijs van €535.000. De advertentie vermeldt geen woningtype. Daardoor gaat de rest van deze pagina vooral over de straat en de buurt, niet over de woning zelf. De vraagprijs ligt onder het gemiddelde van €578.333 in de buurt, maar zonder woningtype is een prijsoordeel lastig. Bekijk ook andere woningen in Leiden.

Buurt Cronestein

Cronestein is een afwisselende buurt met zowel sociale huur als koop, hoogbouw en rijtjeshuizen. Een bewoner zegt: 'Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden.' De buurt ligt aan de Lammeschansweg, vlak bij de snelweg, en heeft veel voorzieningen zoals een Plus, Intersport en Gamma. De buurt Cronestein telt zo'n 4900 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een jonge bevolking.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je twee straten verder naar de PLUS (om de hoek). Ook de Lidl en SPAR zijn op loopafstand. Kinderen kunnen naar de Islamitische Basisschool Er Riseleh of de Lorentzschool, beide op loopafstand. Het voortgezet onderwijs is nog dichterbij: het Da Vinci College Lammenschans zit om de hoek. De gemeente Leiden biedt verder ruime voorzieningen zoals een park op loopafstand en een treinstation op tien minuten lopen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Fides makelaars - ERA én NVM op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 535.000
Prijs per m²€ 7.329
Woonoppervlakte73m²
Perceeloppervlakte2243m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA+
BuurtCronestein
WijkRoodenburgerdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Alfabetweg 97, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.3
sebas cornielje
03-11-2023
hoogbouw is de oplossing

Mijn buurt is heel afwisselend in woningen. Je kan hier sociale huurwoningen en koopwoningen vinden. Midden in de buurt bevindt zich een industrie terein. Ten oosten hoogbouw met appartementen en studentenflats. Noord-Westelijk bevinden zich vooral rijtjeshuizen. De buurt ligt aan lammeschansweg en bijna direct aan de snelweg, dus het is goed bereikbaar. Ook heb je veel voorzieningen zoals een Plus, Intersport, Gamma etc…

Buurt statistieken

Gegevens uit Cronestein

Inwoners4.910
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Cronestein

Woningvoorraad3.379
Gem. WOZ-waarde€ 265.000
Koopwoningen20%
Huurwoningen80%

Supermarkten

42 binnen 5 km

PLUS
Betaplein 22
268m
Lidl
Vijf Meiplein 15
804m
SPAR
Herenstraat 47
828m

Scholen

86 binnen 5 km

Da Vinci College Lammenschans, vmbo basis- en kaderberoeps en mavo
Voortgezet onderwijs · 534 leerlingen
279m
Islamitische Basisschool Er Riseleh
Basisonderwijs · 158 leerlingen
749m
Lorentzschool
Basisonderwijs · 722 leerlingen
989m

Veelgestelde vragen

Over Alfabetweg 97, Leiden

Welk energielabel heeft Alfabetweg 97?

De woning aan Alfabetweg 97 in Leiden heeft energielabel A+.

Is €535.000 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs van €535.000 ligt onder het gemiddelde van €578.333 in de buurt, maar boven de mediaan van €475.000. De gemiddelde prijs per m² is €6.462, wat voor dit appartement van 73 m² neerkomt op €7.329 per m². Dat is aan de hoge kant, maar het energielabel A+ en het bouwjaar 2023 verklaren deels de prijs.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De buurt ligt aan de Lammeschansweg, vlak bij de snelweg, en is daardoor goed bereikbaar met de auto. Het treinstation ligt op 700 meter afstand, ongeveer tien minuten lopen. Ook zijn er diverse bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd.

Wat voor voorzieningen zijn er in de buurt?

Op loopafstand vind je een PLUS-supermarkt (268 m), een Lidl (804 m) en een SPAR (828 m). Ook zijn er scholen zoals de Islamitische Basisschool Er Riseleh en de Lorentzschool. Voor overige voorzieningen zoals een restaurant, park of bibliotheek hoef je niet ver.

Hoe is de buurt Cronestein om in te wonen?

Cronestein is een afwisselende buurt met zowel hoogbouw als rijtjeshuizen, en een mix van sociale huur en koop. Het is er levendig door de nabijheid van voorzieningen en de snelweg. Een bewoner noemt het 'heel afwisselend' en waardeert de bereikbaarheid en voorzieningen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is A+, wat betekent dat de woning zeer energiezuinig is. Dit label is het best haalbare en zorgt voor lage stookkosten. In de buurt heeft 54,5% van de koopwoningen label A+.

Waarom staat er geen woningtype in de advertentie?

Fides makelaars heeft op Funda alleen de straat en prijs gepubliceerd. Het woningtype staat niet in de advertentie.

Fides makelaars - ERA én NVM
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod