Woning te koop: Dorhoutstraat 13, Leeuwarden
KopenLeeuwardenPotmargezoneAchter de HovenDorhoutstraat 13

Dorhoutstraat 13

Achter de Hoven, Leeuwarden

€ 397.500
Buurt Achter de Hoven, LeeuwardenBekijk buurt
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Aldi op 463m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Nieuwbouw in een groene buurt

Deze woning uit 2023 aan de Dorhoutstraat voelt direct als thuis. Met 84 vierkante meter woonoppervlak is het een compacte, maar slim ingedeelde woning. De prijs van €397.500 ligt aan de hoge kant, zeker vergeleken met andere woningen in Leeuwarden.

Buurt Achter de Hoven

De buurt Achter de Hoven is groen en rustig. Een bewoner zegt: "Gezellige buurt met aardige mensen." Ze vertelt dat buren zelfs haar plantjes water gaven. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De buurt Achter de Hoven heeft een gemiddelde score van 8,29 op basis van één beoordeling.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Aldi om de hoek (twee straten verder) of de AH XL op vijf minuten lopen. Scholen zijn ook dichtbij: voortgezet onderwijs op loopafstand en basisscholen op tien minuten lopen. De gemeente Leeuwarden biedt verder veel voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Hoekstra Leeuwarden aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 397.500
Prijs per m²€ 4.732
Woonoppervlakte84m²
Perceeloppervlakte6395m²
Bouwjaar2023
BuurtAchter de Hoven
WijkPotmargezone
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Dorhoutstraat 13, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.3
Sara
06-09-2024
Gezellige buurt met aardige mensen.

Ik woon hier pas net maar tot nu toe heb ik alles kunnen vinden, zijn de buren heel aardig geweest, ze hebben zelfs mn plantjes water gegeven. Verder is er lekker veel groen in de buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Achter de Hoven

Inwoners2.375
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Achter de Hoven

Woningvoorraad1.231
Gem. WOZ-waarde€ 189.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Aldi
Tijnjedijk 76F
463m
AH XL
Tijnjedyk 76
525m
Albert Heijn
Emmakade 168
613m

Scholen

54 binnen 5 km

Aeres VMBO Leeuwarden
Voortgezet onderwijs · 495 leerlingen
282m
CSG Comenius, Mariënburg
Voortgezet onderwijs · 1295 leerlingen
458m
IKC de Weide
Basisonderwijs · 147 leerlingen
745m

Veelgestelde vragen

Over Dorhoutstraat 13, Leeuwarden

Is €397.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €397.500 ligt 42% boven het buurtgemiddelde van €279.625. De woning is echter nieuwbouw uit 2023, terwijl de meeste woningen in de buurt ouder zijn. De gemiddelde prijs per vierkante meter in de buurt is €2.820, wat bij 84 m² neerkomt op €236.880. De prijs is dus aan de hoge kant, maar de woning is wel modern en energiezuinig.

Hoe is de buurt Achter de Hoven om in te wonen?

De buurt is groen en rustig, met veel eenpersoonshuishoudens. Een bewoner noemt het een gezellige buurt met aardige mensen. Er is veel groen en de sfeer is gemoedelijk. De stedelijkheidsgraad is zeer hoog (omgevingsadressendichtheid 3147), maar de buurt voelt niet druk aan.

Zijn er goede scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Voortgezet onderwijs zoals Aeres VMBO Leeuwarden en CSG Comenius Mariënburg zitten op 300 tot 500 meter. Basisscholen zoals IKC de Weide en IKC de Kinderkoepel zijn ongeveer 750 meter verderop.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het treinstation van Leeuwarden ligt op 1,6 kilometer afstand, ongeveer 20 minuten lopen of een paar minuten met de fiets.

Wat is het energielabel van deze woning?

Het energielabel van deze woning is niet specifiek vermeld, maar als nieuwbouw uit 2023 voldoet het aan de huidige bouwstandaarden. In de buurt heeft 33% van de koopwoningen energielabel A+, wat duidt op een moderne, zuinige woning.

Zijn er supermarkten dichtbij?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand. De dichtstbijzijnde is Aldi op 463 meter (ongeveer 5 minuten lopen). Ook AH XL (525 m) en Albert Heijn (613 m) zijn vlakbij.

Makelaardij Hoekstra Leeuwarden
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.