Woning te koop: Dorhoutstraat 15, Leeuwarden
Onder optie
KopenLeeuwardenPotmargezoneAchter de HovenDorhoutstraat 15

Dorhoutstraat 15

Achter de Hoven, Leeuwarden

€ 392.500
Buurt Achter de Hoven, LeeuwardenBekijk buurt
Onder optie
Er is een optie genomen op deze woning
Energiezuinige woning met label A+++
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2023
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
AI-samenvatting

Nieuwbouwappartement in een groene buurt

Dit appartement uit 2023 aan de Dorhoutstraat voelt als nieuwbouw: strak, energielabel A+++ en volledig naar eigen smaak in te richten. Met 78 m² woonoppervlak is het compact maar slim ingedeeld. De vraagprijs van €392.500 ligt aan de hoge kant, zeker vergeleken met andere woningen in Leeuwarden.

Buurt Achter de Hoven

De buurt Achter de Hoven is een rustige, groene wijk vlak bij het centrum van Leeuwarden. Een bewoner zegt: "Gezellige buurt met aardige mensen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en relatief weinig gezinnen met kinderen. Het is een stedelijke omgeving met veel voorzieningen op loopafstand.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Aldi om de hoek (op 457 meter) of bij de AH XL twee straten verder. Voor schoolgaande kinderen is IKC de Weide tien minuten lopen, en het voortgezet onderwijs (Aeres VMBO) zit nog geen vijf minuten verderop. De gemeente Leeuwarden biedt verder volop cultuur en uitgaansgelegenheden.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaardij Hoekstra Leeuwarden op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder optie
Prijs€ 392.500
Prijs per m²€ 5.032
Woonoppervlakte78m²
Perceeloppervlakte6395m²
Bouwjaar2023
EnergielabelA+++
BuurtAchter de Hoven
WijkPotmargezone
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Dorhoutstraat 15, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 1 bewoner

8.3
Sara
06-09-2024
Gezellige buurt met aardige mensen.

Ik woon hier pas net maar tot nu toe heb ik alles kunnen vinden, zijn de buren heel aardig geweest, ze hebben zelfs mn plantjes water gegeven. Verder is er lekker veel groen in de buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Achter de Hoven

Inwoners2.375
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Achter de Hoven

Woningvoorraad1.231
Gem. WOZ-waarde€ 189.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Aldi
Tijnjedijk 76F
457m
AH XL
Tijnjedyk 76
518m
Albert Heijn
Emmakade 168
622m

Scholen

54 binnen 5 km

Aeres VMBO Leeuwarden
Voortgezet onderwijs · 495 leerlingen
281m
CSG Comenius, Mariënburg
Voortgezet onderwijs · 1295 leerlingen
466m
IKC de Weide
Basisonderwijs · 147 leerlingen
734m

Veelgestelde vragen

Over Dorhoutstraat 15, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Dorhoutstraat 15?

De woning aan Dorhoutstraat 15 in Leeuwarden heeft energielabel A+++.

Is €392.500 een realistische prijs voor dit appartement?

De vraagprijs ligt 40% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€279.625). Het appartement is echter nieuwbouw (2023) met energielabel A+++, terwijl de buurt voor twee derde bestaat uit woningen met label D of lager. De prijs is aan de hoge kant, maar de lage energiekosten en moderne afwerking kunnen dat deels compenseren.